Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, SzymonH napisał:

Będzie Ci chlupała woda przelewając się z komory odpieniacza do tej małej, jeśli tak ustalisz poziomy wody, jak na rysunku. Ja musiałem dokleić kawałek szkła, bo nie dało się tego znieść. Chyba, że poziom wody będzie ponad przegrodę przy pompie.

Czyli ostatnia przegroda powinna być około 24,5cm? Dobrze myślę? wtedy podniesie się poziom w mikro komorze (2) i komorze na absorbenty (3) i różnica będzie tylko 0,5cm spadku za odpieniaczem, czyli powinno być cicho?

Boje się tylko, że w ostatniej komorze będzie za to spadek np. 10cm, bo pompa będzie tak szybko pompowała wodę i tam będzie chlupać, ale to takie moje obawy, bo w sumie to nie wiem od czego zależy poziom w ostatniej komorze. Jak rozumiem, od ilości wody spływającej i pompowej do góry, ale nie wiem, czy to idzie jakoś ustawić, czy co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, SzymonH napisał:

Będzie Ci chlupała woda przelewając się z komory odpieniacza do tej małej, jeśli tak ustalisz poziomy wody, jak na rysunku. Ja musiałem dokleić kawałek szkła, bo nie dało się tego znieść. Chyba, że poziom wody będzie ponad przegrodę przy pompie.

też tak myślałem i miałem już pisać ale to tylko wina że rysunek nie jest w skali, różnica między pierwszą szybą a ostatnią to 2cm, pierwsza 25 ostatnia 23 :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

też tak myślałem, ale to tylko wina że rysunek nie jest w skali, różnica między pierwszą szybą a ostatnią to 2cm, pierwsza 25 ostatnia 23 :)

Tak, wybaczcie za skalę, ale paint tego nie oddaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Paragon napisał:

nie jest nie odwracalne tylko trudne do usunięcia, są zmywacze, co dają sobie radę :), ale folia też jest ok tylko na prawdę trzeba się przyłożyć do przygotowania i samego nałożenia, życzę powodzenia aby trzymało się 100lat :)

 

dokładnie jak jest dobrze przyklejona, ja zawsze potem znalazłem gdzieś bąbla albo odklejkę i mnie kuło niesamowicie w oczy dlatego się zraziłem :/

Najpierw trzeba dobrze wyczyścić szybę, później dobrze namoczyć wodą jakimś spryskiwaczem i na to nakłada się folię, po tym kartą bankomatową odciąga się wodę. Ja na koniec docinam folię tak żeby była o 1-2mm mniejsza od szyby wtedy nie jest się w stanie odkleić zadrzeć itd. ;)

 

6 minut temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Czyli ostatnia przegroda powinna być około 24,5cm? Dobrze myślę? wtedy podniesie się poziom w mikro komorze (2) i komorze na absorbenty (3) i różnica będzie tylko 0,5cm spadku za odpieniaczem, czyli powinno być cicho?

Boje się tylko, że w ostatniej komorze będzie za to spadek np. 10cm, bo pompa będzie tak szybko pompowała wodę i tam będzie chlupać, ale to takie moje obawy, bo w sumie to nie wiem od czego zależy poziom w ostatniej komorze. Jak rozumiem, od ilości wody spływającej i pompowej do góry, ale nie wiem, czy to idzie jakoś ustawić, czy co ;)

Mam takie same komory w sumpie jak Ty i nic mi nie chlupie. Regulujesz ilość wody zaworem i pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, chce zamówić przegrody i potrzebuję potwierdzenia z Waszej strony, czy zamówić takie zgodne z rysunkiem, czy faktycznie podnieś ostatnią przegrodę o 1,5cm, aby podniósł się o tyle poziom wody i wyeliminować ewentualne chlupanie w mikro komorze nr 2?

 

Folie na tło już odebrałem, szkło na sumpa również. Zakupione tez moduły led wraz z zasilaczem i włącznikiem do oświetlenia szafki. W drodze przedłużacze z osobnymi wyłącznikami, które posłużą mi do instalacji - kupiłem 3szt. po 5 świnek, czyli 15 - liczyłem już z przyszłościową pompą dozującą to potrzebuje około 12-13, więc jakieś 3 zapasowe. Oczywiście zrobię miejsce na dodatkową listwę aby w razie czego dokupić i podłączyć jeszcze 5 wtyczek.

 

Od jednego z forumowych kolegów mogę nabyć jeszcze jeden cyrkulator Tunze 60.45 (1 już mam) i zastanawiam się, czy takie 2 cyrkulatory + locline powrotu da radę dmuchać, czy lepiej kupić 2 mniejsze (Tunze 60.25), które mogę mieć w cenie tej 60.45.

Zbieranie gratów jest dość mozolne, bo staram się pogodzić to z innymi domowymi wydatkami, więc jeszcze trochę może minąć zanim uda mi się kupić wszystko abym mógł chociaż wystartować. Kolejne zakupy to pcv (przeloty już mam), skała, piach, sól, bakterie. Nie chce myśleć ile już wydałem i ile jeszcze muszę wydać, bo po co się zamartwiać.

Jedyną nadzieją jest to, że żona chce kupić sobie aparat za równowartość niejednego samochodu, więc mam dobrą pozycję negocjacyjną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

OK, chce zamówić przegrody i potrzebuję potwierdzenia z Waszej strony, czy zamówić takie zgodne z rysunkiem, czy faktycznie podnieś ostatnią przegrodę o 1,5cm, aby podniósł się o tyle poziom wody i wyeliminować ewentualne chlupanie w mikro komorze nr 2?

ja bym zostawił tak jak jest

 

2 minuty temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Od jednego z forumowych kolegów mogę nabyć jeszcze jeden cyrkulator Tunze 60.45 (1 już mam) i zastanawiam się, czy takie 2 cyrkulatory + locline powrotu da radę dmuchać, czy lepiej kupić 2 mniejsze (Tunze 60.25), które mogę mieć w cenie tej 60.45.

ja w pierwszym akwarium tylko mniejszym od twojego mam jebao rw-8 (skręcona prawie na minimum)  i powrót na loc line jebao dc-3000 na pół mocy i dawało radę wszystko zależy jak ustawisz, do drugiego będę pakował prawdopodobnie jebao cp-40 lub 55 jeszcze zobaczę bo nie chcę kilku cyrkulatorów

 

5 minut temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Jedyną nadzieją jest to, że żona chce kupić sobie aparat za równowartość niejednego samochodu, więc mam dobrą pozycję negocjacyjną ;)

ja zawsze robię zakupy żonie i upycham pomiędzy swoje graty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Tunze 60.45. W takim razie będzie 2x Tunze 60.45 - na początek musi wystarczyć, a jak będzie bardzo źle, to będę myślał dalej.

 

Kolejne pytanie: w której komorze powinny być ustawione pływaki automatycznej dolewki (jeżeli dolewka działa na 2 pływakach), bo zakupiony sump ma wzmocnienia boczne, a standardowe czujniki na pływakach są mocowane na rancie, więc teoretycznie taką dolewkę mógłbym ustawić tylko na 2ch krótszych bokach sumpa, tj. na komorze odpieniacza lub pompy powrotu. Rozwiązaniem jest użycie dolewki z czujnikami optycznymi, np. Aqua Trend Evolution ma klejone po zewnętrznej stronie akwarium, więc mogłaby być użyta bez najmniejszych ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływaki dolewki dajesz do komory pompy obiegowej. Tam są a przynajmniej powinny być najmniejsze wahania poziomu wody.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, katani napisał:

Pływaki dolewki dajesz do komory pompy obiegowej. Tam są a przynajmniej powinny być najmniejsze wahania poziomu wody.

Dzięki. Miałem kupić dolewkę Aqua Trend Evolution, dogadałem się ze sprzedającym na olx, po czym napisał, że sprzedał dolewkę, także będzie inna, pewnie na pływakach.

Ogólnie to już drugi taki przypadek na olx, pierwszy dotyczył akwarium - dogadałem się ze sprzedającym, chciałem wpłacić pieniądze nawet, potwierdzałem co tydzień, czy aktualne (bo czekaliśmy na jego przesiadkę na większe) po czym kontakt się urwał, a ja zostałem ze sprzętem pod tamto konkretne akwarium. Oczywiście mam nauczkę, że słowo dane na takich stronach jak olx nic nie znaczy, nie mniej, myślałem, że akwaryści to dorośli ludzie :P - koniec żali ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik dolewki musi być w komorze pompy powrotu, tylko tam poziom wody jest zmienny. Zauważ, że każda komora jak również samo akwarium działa na zasadzie przelewu. Czyli woda trafia dalej dopiero jak przeleje się przez krawędź. Dopiero w komorze pompy zbierana jest cała "nadwyżka". Tam też będzie wody ubywało gdy wyparuje lub ją wylejesz. Automatyczna dolewka właśnie ma to niwelować. 

Sporo Ci wyszło tych potrzebnych gniazdek. Jakoś mam wrażenie że dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilanie lampy 1szy kanał,

2. Zasilanie lampy 2gi kanał,

3. Cyrkulator 1,

4. Cyrkulator 2,

5. Odpieniacz,

6. Grzałka,

7. Pompa powrotu,

8. Oświetlenie szafki,

9. Wentylacja szafki,

10. Wentylacja korony (jeśli będzie zakryta),

11. Pompa dozującą,

12. Dolewka.

to tak raczej realistycznie, ale jakby miało coś dojść to będą gniazdka. Listwy są po 5 świnek, wiec 2 mogłyby nie starczyć, dlatego kupiłem 3.

 

co do dolewki to dzięki za podpowiedz:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem czemu ja mam mniej kabli. Oświetlenie mam na 1kablu, a pompy dozujące, wentylacja i oświetlenie idzie z jednego zasilacza 12V. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi może uda się podłączyć wentylację z zasilaniem oświetlenia szafki, tyle oszczędności, reszta będzie na pewno jak wyżej.

Przymierzam się powoli do klejenia sumpa i czy taki sylikon będzie ok? chodzi oczywiście o wydzielanie czegokolwiek do wody. Akwarystycznego nie mieli, a ten jest 2x tańszy, a jak wiadomo, wszystko co jest "akwarystyczne" lub "dla dzieci" z samej zasady jest 2x droższe, więc pytam.

large.2.jpg.32aa7ec89ae7e027f65bb87ab985f573.jpgMu

Muszę też usunąć sylikon którym było przyklejone tło po poprzednim właścicielu zbiornika i czy ktokolwiek miał do czynienia, z którymś z poniższych preparatów?

large.1.jpg.b2479d025d47ca0ebf0f6d2cd5ccebad.jpg

I ostatnie - z racji, że będę chciał kleić jakąś kompozycje, czy do zrobienia stelaża konstrukcji nadadzą się rurki PEX? Nie jestem budowlańcem, ale one we wnętrzu mają chyba ameliniu, ale za to są idealnie plastyczne.

large.3.jpg.615817bd2119439c57a9a1b7a2de02f5.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

z racji, że będę chciał kleić jakąś kompozycje, czy do zrobienia stelaża konstrukcji nadadzą się rurki PEX?

Rura PEX ma to tak naprawdę aluminiowa rurka powlekana polistyrenem, więc się nie nadaje. Silikon raczej też się nie nadaje, nie wiemy co ma w składzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak co szklarski do akwarium mają w OBI firmy soudal. 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dewoitine.roman napisał:

Rura PEX ma to tak naprawdę aluminiowa rurka powlekana polistyrenem, więc się nie nadaje. Silikon raczej też się nie nadaje, nie wiemy co ma w składzie.

Tak właśnie myślałem. W takim razie pozostaje znalezienie rurek pcv.

 

3 godziny temu, Shellik napisał:

jak co szklarski do akwarium mają w OBI firmy soudal. 

To może się wybiorę do obi, jak nie znajdę nic bliżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłe silikony mają właściwości przeciwgrzybicze, dlatego nie nadają się do akwarium. A co do rurek, to te z jakimkolwiek metalem się nie nadają, a te z pvc można wyginać bez większych problemów nad gazem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ze może jakos nagrzewać  i wyciągać, ale gazu brak, wiec może opalarka i giąć póki ciepłe ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opalarka jest lepsza. Żeby mieć ładnie zaokrąglone po zagięciu  ( niespłaszczone wygięcie ) nasyp do rurki suchego piasku i zakorkuj wloty. Zaopatrz się koniecznie w grube rękawice. Podgrzewaj powoli z dużej odległości. I powychodzą Ci ładne zagięcia. 

PS. Udanego aquascapingu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dewoitine.roman napisał:

Opalarka jest lepsza. Żeby mieć ładnie zaokrąglone po zagięciu  ( niespłaszczone wygięcie ) nasyp do rurki suchego piasku i zakorkuj wloty. Zaopatrz się koniecznie w grube rękawice. Podgrzewaj powoli z dużej odległości. I powychodzą Ci ładne zagięcia. 

PS. Udanego aquascapingu. 

Super, dzięki wielkie za tipy, zapewne tak zrobię, jak uda się załatwić opalarkę.

Sylikon kupiony, faktycznie, w OBI, 22zł dla zainteresowanych, wielkość do pistoletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za PPP ale czy dolewka 16l będzie wystarczająca na taki zbiornik? Wiem, że ilość parującej wody zależy od kilku czynników, jak temperatura wody, otoczenia, powierzchnia parowania, etc. ale czy to nie jest zdecydowanie za mało, czy coś? Liczę, że dolewając co tydzień taki zbiornik + dodatkową "piątke" na wszelki wypadek, to powinno być ok. Nie mam na stałe podłączonego filtra RO, więc ta "piątka" byłaby na ewentualne uzupełnienie lub do stacji parowej ;)

Sąsiad ma 200l na T5, z zamkniętą koroną i obecnie schodzi mu około 5l na tydzień, w lecie na około 4 dni. To przyjmuję jako punkt odniesienia.

Plan jest taki aby zamówić zbiornik 10x40x40 aby zgrywał się idealnie z sumpem (stał z boku jako "dodatkowa" komora), co dałoby jeszcze po 2,5cm luzu z boku na ewentualne kable. Elektryka nie powinna przeszkadzać, bo będzie na górze szafki, po bokach. Z tego wychodzi mi te 16l, czyli efektywnie 15l. Lokalna firma oferuje 1,65zł za 1l akwarium, więc cena ok jak dla mnie.

Edytowane przez lukaszkrzyszczuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 litrów to ci latem będzie starczać na 2-4 dni max.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, katani napisał:

15 litrów to ci latem będzie starczać na 2-4 dni max.

No to trzeba będzie częściej odpalać fabrykę wody chyba, bo za sumpem zostanie przestrzeń około 30x75, którą chciałby zarezerwować już teraz na ewentualnego ballinga + miejsce na trzymanie filtra ro, który obiecałem żonie, że nie będzie stał koło łóżka w sypialni jak obecnie + miejsce na jakieś koszyki z papu dla zwierząt, czy cokolwiek innego.

Chciałbym aby zbiornik na dolewkę był na równi z sumpem abym w łatwy sposób nie wchodząc do szafki mógł zobaczyć, czy dolać wody, etc. więc trochę to mnie ogranicza w jego rozmiarze. Ewentualnie mógłbym go wydłużyć i zrobić np: 10x60x40wys, co dałoby 24l brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomierzone i sump będzie 10x60x40wys, czyli 24l.

Niestety, ale jakiekolwiek prace trochę utknęły, bo jak wsadziłem odpieniacz do sumpa, to wskazane wydaje się poczekać na pompę do odpieniacza przed wklejeniem przegród. Oczywiście, jak już wygospodarowałem pieniądze na pompe, to jedyny sklep, który ma Reef Octopus aq2000 s jest w trakcie przeprowadzki i wszystko jest spakowane do kartonów, więc właściciel nie jest w stanie potwierdzić, czy ja faktycznie ma, czy nie, a przeprowadzka potrwa do 2ch tygodni.

Sorki za off top, ale Polacy to jednak janusze biznesum, bo ja jakbym prowadził firmę, która sprzedaje i dzwoni do mnie klient, że chce kupić konkretny towar, to zrobiłbym wszystko aby go odszukać i sprzedać jak najszybciej, a w polskim wydaniu to "wie pan co, mamy wszystko w pudłach, powinna być, ale teraz to ja nie będę szukał, zadzwoni pan za tydzień". ;) 

 

EDIT:

Dziwnym trafem oferta pompy Reef Octopus aq2000 s dzisiaj zniknęła ze strony sklepu :P Oczywiście nie dostałem odpowiedzi na wysłaną wiadomość o dostępności.

NIc, trzeba szukać innej. W związku z tym może być Reef Octopus aq3000 s lub przerobiona Jebao DCS 3000 o wirnik igiełkowy i zwężkę. W związku z tym, czy ktoś z Was ma może którąś z tych pomp i może coś napisać? Dodatkowo nurtuje mnie pytanie, czy Jebao DCS 3000 to jest identyczna chińska pompa jak N-RMC 3000? Wyglądają tak samo, przy czym Aqua Nova jest o 50zł tańsza, więc może taka i do tego wirnik igiełkowy i zwiężka (o ile pasują te do jebao).

 

EDIT2 (31.01):

Powyższe nieaktualne, zamówiłem Reef Octopus aq1800 s. Wg wykonawcy odpieniacza będzie się sprawdzać :)

Dodatkowo dzisiaj kupiłem drugi cyrkulator Tunze 60.45 - będą takie dwa na początek, jak będzie potrzeba to będę coś dokładał.

 

To co mi jeszcze brakuje, to: elementy hydrauliki, sól, piasek i mocowanie lampy, nad którym się zastanawiam. Jakby ktoś miał na sprzedaż sitko spływu 32mm lub zawór 32mm to pisać, chętnie nabędę.

 

EDIT2 (1.02):

Moja radość była przedwczesna. Właśnie dostałem potwierdzenie ze sklepu, że zamówionej pompy Octopus nie ma. Potwierdziło się tylko moje przekonanie, że polscy janusze biznesu akwarystycznego to podmioty, które nie mają nic na stanie, a wystawiają wszystko co się da. Z relacji sklepu wynika, że polski dystrybutor Reef Octopus nie ma żadnych pomp na stocku, bo nie będzie ich trzymał i może zamówiona pompa będzie w marcu, a może nie, także sprawa odpieniacza wciąż aktualna. Już powoli odechciewa mi się wszystkiego, bo zakup czegokolwiek graniczy z cudem w Polsce.

Jakbyście mieli jakieś propozycje, to dawajcie znać. Chyba, że zostawić temat odpieniacza i czekać na pompę, a odpalić akwarium bez niego i po zamknięciu cyklu dołożyć, przed wprowadzeniem życia, co pewnie byłoby przy dobrych wiatrach w połowie lub pod koniec marca.

Jedyny plus taki, że udało mi się kupić wczoraj lock line na powrót, więc kolejna rzecz, do kupy śmieci, które może kiedyś złożą się na kompletne i działające akwarium :P

Edytowane przez lukaszkrzyszczuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.