Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pompy do odpieniacza ostatecznie rozwiązany. Zamówiłem pompę Aqua Nova N-Rmc 2000 z wirnikiem igiełkowym. Już do mnie jedzie, także jest bliżej niż dalej. Przyszedł drugi cyrkulator + lock line zamówiony na powrót. Jak będzie pompa, to zostanie jeszcze zrobienie hydrauliki, skała, piach i woda. Jest światełko w tunelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ustawione na swoim miejscu. Póki co na próbę, aby zobaczyć jak to wszystko wygląda. Przed ostatecznym postawieniem trzeba jeszcze wyciąć otwory w blacie, okleić akwarium i przede wszystkim doczyścić je, bo pozostały ślady po silikonie, bo poprzedni właściciel miał wklejone tło wewnątrz. Co z grubsza wyciąłem go skalpelem, ale trzeba poprawić żyletką lub jakimś skrobakiem i doczyścić do sucha.

large.IMG_1205.JPG.82e9a520ba63b281e3b7ccbd0a9665b8.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

jak robisz akwarium otwarte to aż się prosi żeby widoczne były trzy szyby a kominem do ściany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie ma takiej opcji, ten róg salonu jest jedynym miejscem gdzie po wielkich bataliach z żoną może stać.Widok tylko z dwóch stron. I jest jeszcze kwestia taka, ze widoczne szyby na tym zdjęciu są z OW, a dwie od ściany ze zwykłego szkła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

zawsze musi być jakiś kompromis ja mam z OW wszystkie przednie a i tak będzie widoczna tylko jedna szyba :/, akwarium spoko widzę że idzie do przodu powodzenia życzę i jak najszybszego zalania :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli, bardzo powoli ale idzie. Wszystko oczywiście rozbija się o pieniądze. Staram się to co mogę kupić używane, a to wymaga szukania i oczekiwania, a poza tym, na raz nie byłbym w stanie wszystkiego kupić, także zbieram klamoty i kiedyś ruszy. Na chwilę brakujące rzeczy to: elementy hydrauliki (chce kupić białe w castoramie lub innym markecie - nie będę kupował w sklepach akwarystycznych, bo poza np zaworami, to marketowy produkt nie różni się niczym od "akwarystycznego") grzałka, system mocowania lampy (sprawa do przemyślenia), skała, piasek i sól. Czyli dużo i niedużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokonałem przymiarki korony, którą dostałem w spadku po poprzednim właścicielu i przy wykorzystaniu mopa podwiesiłem lampę na próbę.

Jak widać skupia bardzo światło na środku, a to dlatego, że ma założone soczewki - już zdjąłem z białego kanału i będę próbował dalej, powinno trochę pomóc. Jeżeli będzie mało to zdejmę też z niebieskiego. lampę planuję zawiesić wewnątrz korony na drążku. Poszukam jakiegoś plastikowego, lub z amelinium, co by nie mieć problemów z korozją.

Obecnie korona obklejona jest płytkami, bo tak pasowało poprzednikowi, ja chcę zdjąć te płytki i nakleić białe pcv 2mm aby było ładne i gładkie.

large.IMG_1232.JPG.25f4848f0a3a5f4fdf2dc8f4982a2e73.JPG

large.IMG_1233.JPG.0e576231a74585b4f27703007a8f2c84.JPG

large.IMG_1238.JPG.9a33355921d9db7a9ed9ba2446e80c0c.JPG

large.IMG_1231.JPG.1b862af19404d07f31cb46a5687a415c.JPG

Wybaczcie, że wątek jest nudny jak flaki z olejem, ale to wszystko wynika z braku funduszy i powolnym kompletowaniu sprzętu, a do tego chwile wolnego czasu wyłącznie w weekendy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

spoko fajnie zaczyna to wyglądać, korona trochę wydaje się za potężna trochę "przytłacza", co do oświetlenia jest za nisko dlatego tak wali w jedno miejsce podnieś na równo z koroną (co najmniej na tą wysokość), co do funduszy nie przejmuj się ważne że jakoś do przodu i wystarcza na inwestowanie w akwarium, nie każdy musi mieć wodotryski i to w 5 minut, podziwiam twój upór, trzymam kciuki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, korona wyglada jakby ważyła 3tony i w sumie tyle wazy, ledwo ja dzwignalem na akwarium;) 

lamoa będzie oczywiście wyżej, teraz tak poglądowo tylko, bo nie chciałem kombinować z linkami, ale będzie na wysokości połowy korony. 

No niestety, idzie powoli, ale chce oszczędzić domowy budżet i robici to w miarę nieodczuwalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując, że rodzina wyjechała mogłem chwilkę popracować nad akwarium. Szkło zostało mniej więcej wyczyszczone, został jeszcze osad w górnej części, ale wczoraj wpadłem na pomysł, żeby spróbować usunąć go gumką do ścierania i o dziwo działa.

Akwarium zostało też oklejone folią na mokro. Stelaż uzbrojony w ścianki boczne i tylną. Szkło ustawione na karimacie 7mm.

large.IMG_1260.JPG.ed1e44d62a0844c7ff64b197d89d2d75.JPG

large.IMG_1261.JPG.155820cbf3bc7f465fe07e06aaa3790e.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Spoko teraz klejenie rurek, potem jeszcze zostaje technika chyba ze już masz pienidło itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Sprzęt już mam, w kolejce hydraulika, skala, sól i można zalewać. Czyli przy moim tempie miesiąc ;)

o to zaczniemy razem :), ja czekam na sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jutro spodziewam się dostawy hydrauliki. W międzyczasie nabyłem grzałkę i dolewkę, wiec teoretycznie do startu brakuje soli i skały.

Tutaj właśnie pytanie, czy Waszym zdaniem jest sens zalać akwarium, wsadzić siporax i powoli dojrzewać bez skały. Chodzi o to, że prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu będzie gruz żywej skały w rybce i licząc że dojdzie w połowie marca, to teoretycznie akwarium kręciłoby się jakiś tydzień-1,5 bez skały, bo jak przyjdzie, to będę musiał z niej coś jeszcze ulepić, co może zając mi ze 2 dni.

Wiem, że nie zamknie się cykl bez skały, ale bardziej chodzi mi o dojrzewanie siporaxu niż kręcenie pustego zbiornika. Ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

no i co tam dalej w temacie dawaj jakieś info/foty, ciekawy jestem jak Ci idzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2018 o 06:43, Paragon napisał:

no i co tam dalej w temacie dawaj jakieś info/foty, ciekawy jestem jak Ci idzie :)

Zdjęcia niebawem. Pokleiłem już hydraulikę, obecnie muszę umiejscowić graty. W weekend zakupiłem 7kg skały Fiji Pukani. Na pierwszy rzut oka skała wydaje się być bardzo przyjemna. Ogromna ilość przestrzeni, kanalików no i objętościowo jest bardzo fajna. Przy zakładanej konstrukcji potrzebne będzie max drugie tyle.

Teraz chciałbym oczyścić skałę z resztek (wypatrzyłem zaschniętego krabika max 2cm) i jakoś może wymoczyć przez kilka dni, chociaż najlepiej byłoby mi kleić suchą. No nic, nie mam jeszcze taktyki co do dalszego procesu niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
29 minut temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Zdjęcia niebawem. Pokleiłem już hydraulikę, obecnie muszę umiejscowić graty. W weekend zakupiłem 7kg skały Fiji Pukani. Na pierwszy rzut oka skała wydaje się być bardzo przyjemna. Ogromna ilość przestrzeni, kanalików no i objętościowo jest bardzo fajna. Przy zakładanej konstrukcji potrzebne będzie max drugie tyle.

Teraz chciałbym oczyścić skałę z resztek (wypatrzyłem zaschniętego krabika max 2cm) i jakoś może wymoczyć przez kilka dni, chociaż najlepiej byłoby mi kleić suchą. No nic, nie mam jeszcze taktyki co do dalszego procesu niestety.

spoko polecam do klejenia ceresit cx-5, ja kleiłem wilgotną, łapie szybko ale nie może się ruszać przez najlepiej kilka godzin takie połączenie po kilkunastu minutach jest średnie, wydaje się twarde ale wytrzymałość b-mała i łatwo zerwać wiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, klejone będzie CX-5 albo AF Stone Fix.

Wczoraj zamontowałem wentylator i oświetlenie. Rury jeszcze nie do końca zrobione, bo muszę je podwiesić pod "sufit". Póki co to wygląda tak:

large.IMG_1491.JPG.a4e91ee8239264b681daea805b488c62.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem af stone fix. Jestem bardzo zadowolony, szybko chwyta, nawet za szybko czasem ;]

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniam się AF. Szkoda, że te opakowania są takie duże, bo jak sądzę, to na 5 takich konstrukcji jak moja może starczyć, a niestety, ale jest to raczej produkt jednorazowy. CX-5 nie wychodzi taniej w zasadzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aquaforest�mógłby pomyśleć nad małą puszką dla małych akwariów.

Ja miałem puszkę 1.5kg, miałem pod 30 kawałków skały do poklejenia i zużyłem 2/3 puszki. Jak ktoś ma mały baniak i 5-10 kawałków to 1.5 kg starczy na 10 zbiorników.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja miałem 5kg CX-5 został mi kilogram, ale mi dużo poszło na podparcie skały bo mam bardzo duże kawałki, co do ceny to nie ma chyba dużej róznicy ja kupilem CX-5 bo był mi potrzebny na już jak bym miał więcej czasu to kupił bym AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślałem bardziej o AF Stone Fix ale jak nie będzie opcji, to kupię CX-5. Kupowaliście w proszku, czy gotową zaprawę?

 

Prawie skończyłem klejenie hydrauliki, ale mam jeden problem. Nie wiem, czy nie za bardzo skróciłem rury rewizji. Obecnie wygląda to tak:

large.IMG_1528.JPG.f7492dc44e676a1240fadc191a253d40.JPG

large.IMG_1529.JPG.801e52fe1b14670a4f8296e150b0b549.JPG

Nie jest ona za nisko? Bo przy takim ustawieniu, woda powinna być jakieś 1,5gm poniżej krawędzi komina, aby delikatnie przelewała się przez rewizję. W chwili obecnej mogę jeszcze zmienić rurę, ale nie wiem, czy powinienem czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie za krótko, daj kolanko na koniec, nie przyklejaj tylko luźno naciśnij. Będziesz mógł regulować poziom. Ja tak zrobiłem. Nie dość, że jest ciszej, to jeszcze własnie mam jakieś 1,5cm regulacji.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.