Skocz do zawartości
MaciejK

W nocy spada poziom wody w kominie

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną że nagle w nocy spada poziom wody w kominie??

Przez tydzień/dwa jest wszystko dobrze a tu nagle którejś nocy spada poziom np o 5cm??

Rozumiem że woda paruje ale wtedy poziom wody zmniejsza się w komorze pompy i dolewka go dolewa.

Tutaj poziom wody spada w kominie.  Muszę podkręcić pompę o 1 lub 2% by zalało komin do odpowiedniego poziomu z powrotem przykręcić pompę.

Czy ktoś miał taki przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że grzebień się delikatnie zabrudzi i już poziom spada


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po chwili jak wyrównam poziom to jest wszytko w porządku, a grzebienia nie ruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, silvia napisał:

duży ślimak sie przeszedł po grzebieniu ?

A nie wiem. Dzieję się to w nocy więc jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wina pompy chyba wszystkie pompy DCP maja taka wade

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu akurat poziom wody zmienia sie w kominie a nie w komorze pompy? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MaciejK napisał:

Ale czemu akurat poziom wody zmienia sie w kominie a nie w komorze pompy? 

 

może po prostu tego nie zauważasz ? nie wiem jaka duza masz komorę a jaki komin ,im większa komora to tym mniej zauważalna różnica poziomów ....


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku tygodni mam DCS-7000 i już kilkakrotnie działo się to o czym pisze MaciejK- zmieniał się poziom wody w kominie w ciągu kilku godzin pomimo sprawnej dolewki. Tak się zastanawiam czy może to wynikać z tego, że obok pompy leży grzałka Jager 200W, czy przypadkiem jej uruchomienie nie powoduje zaburzenia pola elektromagnetycznego w pompie nie delikatnie nie przestawia jej wydajności?. Komora gzdie jest pompa obiegowa i czujniki dolewki jest duża więc nie jest to problem o, którym wspomina Erwin.

Edytowane przez pawoj1 (wyświetl historię edycji)

350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie, bo u mnie grzałka leży na pompie. Mam dct-9000. Na początku obniżał się poziom (grzałka była w innym miejscu) , ale już jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grzałkę blisko komory pompy "przerobilem " 2  pompy DCP 5000 miały/maja wahania mocy a DCP 8000 nie ma ,nie jestem fizykiem ale nie wydaje mi się żeby grzałka tj. jej praca może mieć wpływ na pole magnetyczne pompy i skoki mocy.


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego spada poziom wody w kominie bo pompa obiegowa jest zapchana,brudna.wyczyścić i będzie OK.Przy okazji wyczyścić rury od pompy i spustowe do sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao nie pompuja rowno i sa czule na zmiany napiecia, tu czyszczenie nic nie zmieni. Mozesz dac ze 2% wiecej i niech sie troche wiecej przelewa przez rewizje - bedzie spokoj (na jakis czas:D).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem z DCT-6000 długo walczyłem i wg mnie nie powinny one pracować za wolno ani na największych obrotach,moja pracuje na 75%(2 ostatnie diody nie świecą się) i pół roku nie mam już żadnych problemów oczywiście raz w miesiącu ją czyszczę.No i woda delikatnie się przelewa przez rewizję .


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo u siebie z DCP 10000, na początku było ok po dwóch miesiącach poziom w kominie opadł i słychać było chlupot. Podkręciłem ustawienie o jeden poziom i poziom wody wyrównał się i jest OK.


http://6adcd9ba9f4c9e5b7597d02abf48a9ccu1712a15Pierwsza solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co trzeba cały czas podkręcać o 1-2 %??

A co jak dojdzie się do 100%??

12 godzin temu, SzymonH napisał:

To chyba nie, bo u mnie grzałka leży na pompie. Mam dct-9000. Na początku obniżał się poziom (grzałka była w innym miejscu) , ale już jest ok.

Po jakim czasie się ustabilizowała??

U mnie pompa chodzi na 61%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciśnie DCT na 9 diodzie, czyli ok 90%. Odnośnie czasu to ciężko wyczuć. Pracuje od marca, a od kilku miesięcy jej nie ruszam. Czasami jak postoi przy podmianie, to więcej pompuje, ale po kilku godzinach pracuje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może to mieć związek ze co 2 dzień ją wyłączam na około 30minut podczas karmienia.

U mnie nie ma diod tylko pokazuje który bieg od 30-100 i ile watów zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 30 minut to bez zasilania rozumiem. Może wtedy "regeneruje się" / chłodzi zasilacz i pompa startuje z większą mocą. Jedyne takie coś mi chodzi po głowie i może to być jeden z powodów późniejszego spadku mocy. Nie odłączaj jej od zasilania, tylko kliknij FEED i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odłączam zasilanie. Samo FEED trwa 10 minut a to trochę za krótko.

Ale od teraz nie używał tylko FEED i zobaczmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odłączałem od zasilania i wciskałem feed - nic to nie zmieniało  ,zasilanie nie ma nic do rzeczy ,stabilizuje ja zasilacz 24v a w moim przypadku pracuje jeszcze na stabilizatorze ..te pompy to tani badziew :P jakie pieniądze taka pompa :) i trzeba się nauczyć z tym żyć ..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.