Skocz do zawartości
alexw200

Moja nano-rafka - 1300 w obiegu ;)

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, alexw200 napisał:


Ponosi jak zawsze emoji39.png
W wakacje będę stawiał postument, potem klejenie zbiornika emoji6.png pewnie do września zejdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio był temat o gigantycznym oceanarium w Polsce... przyznaj się to u Ciebie?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio był temat o gigantycznym oceanarium w Polsce... przyznaj się to u Ciebie?[emoji14]

Haha no bez przesady, to nie są jakieś giganty [emoji39]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olku a 10%podmiany to 350litrow ufff bedzie co robic +150litrow z 1500 akwarium = 500litrow a soli wiadro:D

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

Olku a 10%podmiany to 350litrow ufff bedgie co robic +150litrow z 1500 akwarium = 500litrow a soli wiadro:D

A skąd wiemy że zbiornik będzie na podmianach.? Są różne techniki prowadzenia akwariów a Olek to weteran i ma swoje tajemnice. :ph34r:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roman.P napisał:

A skąd wiemy że zbiornik będzie na podmianach.? Są różne techniki prowadzenia akwariów a Olek to weteran i ma swoje tajemnice. :ph34r:

No calkiem możliwe:)może zdradzić tajemnice nowego oceanarium 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużym litrażu w obiegu i rozbujaniu dsb może się okazać że podmiany zmienią się w niewielkie np 3-4% raz w miesiącu. Ważne żeby dopilnować odpowiednio mikro i makro. Ale sądząc po doświadczeniu Olka nie będzie to stanowić większego problemu. Albo przejdzie na metodę dsr i po krzyku :-). Nie ukrywam że dsr tez mnie bardzo intryguje, ale ja mam za mały zbiornik żeby się w to bawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moje 200l leci już ponad rok bez podmian [emoji14] bez odpieniacza [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, @Beti napisał:

Olku a 10%podmiany to 350litrow ufff bedzie co robic +150litrow z 1500 akwarium = 500litrow a soli wiadro:D

Beti generalnie to już ci Romek odpowiedział za mnie jako pierwszy :P 

10 godzin temu, Roman.P napisał:

A skąd wiemy że zbiornik będzie na podmianach.? Są różne techniki prowadzenia akwariów a Olek to weteran i ma swoje tajemnice. :ph34r:

Roman, to nie żadna tajemnica wielka, im więcej wody w obiegu, tym bardziej stabilny system i tym mniejsze podmiany potrzebne. Od kiedy odpaliłem baniak, a to już 4 miesiące minęły, zrobiłem jedną podmianę w ilości około 50 litrów bo musiałem trochę syfu odciągnąć i to wszystko. Przy dzisiejszej dostępności do testów ICP to dość proste, szlifujesz tylko te parametry, które tego wymagają. 
 

 

8 godzin temu, dla syna napisał:

Przy tak dużym litrażu w obiegu i rozbujaniu dsb może się okazać że podmiany zmienią się w niewielkie np 3-4% raz w miesiącu. Ważne żeby dopilnować odpowiednio mikro i makro. Ale sądząc po doświadczeniu Olka nie będzie to stanowić większego problemu. Albo przejdzie na metodę dsr i po krzyku :-). Nie ukrywam że dsr tez mnie bardzo intryguje, ale ja mam za mały zbiornik żeby się w to bawić. 

Z dsb zrezygnowałem, prowadzę baniak tylko na refugium, odpieniaczu i żywej skale, parametry są zadowalające, generalnie przydało by się trochę no3 i po4 bo niestety cały czas mam zerowe ale z czasem się podniosą, na to liczę.

 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, alexw200 napisał:
10 godzin temu, @Beti napisał:

Olku a 10%podmiany to 350litrow ufff bedzie co robic +150litrow z 1500 akwarium = 500litrow a soli wiadro:D

Beti generalnie to już ci Romek odpowiedział za mnie jako pierwszy

Jeśli będę prowadzić akwarium 15-20lat też będę wiedziała wszystko,jak na razie zdobywam wiedzę 2lata,a zbiornik mam pierwszy od 15miesiecy.Ciągle się uczę,choc zauważyłam że są ludzie na forum od 5lat prowadzą nie pierwszy baniak a podctawowych rzeczy nie wiedzą:-)wiec proszę o trochę wyrozumiałości:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli będę prowadzić akwarium 15-20lat też będę wiedziała wszystko,jak na razie zdobywam wiedzę 2lata,a zbiornik mam pierwszy od 15miesiecy.Ciągle się uczę,choc zauważyłam że są ludzie na forum od 5lat prowadzą nie pierwszy baniak a podctawowych rzeczy nie wiedzą:-)wiec proszę o trochę wyrozumiałościdefault_biggrin.png

Beti ale ja już ci kilka razy pisałem że masz piękny baniaczek :) błędy popełnia każdy :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2018 o 12:33, alexw200 napisał:

A tu moje refugium po miesiącu. Glony głodne bo no3 i po4 zerowe :(8988e92f94e317f2f24fcee1d3a13b32.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może do głównego wrzuć tubkę nf. Jak będziesz karmić ją z pipetki to może uda się trochę zasyfić wodę :-) 

Albo do refugium. Bedzie miało trochę papu bez konkurencji głodomorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może do głównego wrzuć tubkę nf. Jak będziesz karmić ją z pipetki to może uda się trochę zasyfić wodę :-) 
Albo do refugium. Bedzie miało trochę papu bez konkurencji głodomorów

Ja jak karmię ryby to jedna kostka dodatkowo idzie żeby zasyfić, i co drugi dzień korale dokarmiam proszkiem, plus codziennie fito, niestety zero cały czas, przesadziłem z filtracją :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka od 6 rano. Przeniesienie sprzętu do nowego sumpa, ułożenie skały, siporaxu, poskładanie wszystkiego w całość, regulacja. W domu cisza jak makiem zasiał, całość bajzlu w garażu. Zostało ogarnąć otoczenie i cieszyć się spokojem. Obecnie w obiegu jest troszeczkę ponad 2 tyś litrów. Zaplecze przygotowane na przyjęcie nowego akwa [emoji846] chyba czas na browarka [emoji14]7fb4996d9fd4ce8566b6f473c376c9ba.jpga8c45b03fad009cc1567275fe5744028.jpg8ed2d1887a894b0722591a9b8c61e1f3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.