Skocz do zawartości
alexw200

Moja nano-rafka - 1300 w obiegu ;)

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, alexw200 napisał:

No wiem ale to oczekiwanie ;) 

 

Wiem jak to jest. Ja też czekam na większe akwarium.

Powoli kompletując wszystko. Dziś odebrałem skałę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poka zdjecie calego sumpa :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, alexw200 napisał:

f508bee8d6077ab0f68bec9977c2e01c.jpg
Taki malutki ale wystarczy :)
Elespero gdzie kupiłeś skałe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W coralhouse, marco rocks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, alexw200 napisał:

To co widać to około 50 kg skały, docelowo po prawej stronie ma stanąć coś "niewysokiego" z żywej, właśnie jakaś kolumna i przygotowałem trochę miejsc w konstrukcji, które zapełnię żywą skałą, resztę upchnę do sumpa (część w komorze z refugium a część jako zwykły przepływowy). Myślę, że 50 kg żywej nie zepsuje efektu a gdyby miało się okazać, że będzie "zagracone" to więcej poleci do sumpa ale wydaje mi się, że moje plany może zweryfikować rzeczywistość bo jest problem z dostępnością żywej skały w takich ilościach. 

U Marka z Crazy Coral byłeś, dzwoniłeś z pytaniem o żywą skałę? Jak miał sklep w Bydgoszczy to skały trochę zawsze miał, a jak teraz to nie wiem bo jeszcze nie byłem w nowej siedzibie.

10 godzin temu, alexw200 napisał:

 

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

U Marka z Crazy Coral byłeś, dzwoniłeś z pytaniem o żywą skałę? Jak miał sklep w Bydgoszczy to skały trochę zawsze miał, a jak teraz to nie wiem bo jeszcze nie byłem w nowej siedzibie.

U Marka z Crazy Coral byłeś, dzwoniłeś z pytaniem o żywą skałę? Jak miał sklep w Bydgoszczy to skały trochę zawsze miał, a jak teraz to nie wiem bo jeszcze nie byłem w nowej siedzibie.

Dzięki za info, jutro sprawdzę, strona sklepu nie działa więc będę wydzwaniał.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona sklepu nawet jak działała to i tak często była nieaktualna. A sklep internetowy ma być za jakiś czas uruchomiony ponownie. Lepiej zadzwoń i się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby był problem z 50kg żywej skały? Nie wierzę. U Jadwigi też pewnie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za off top koledzy. Skałki mam cały kontener, a przyszły tydzień będzie jeszcze drugi :) Co do sklepu to być może już dziś wieczorem puścimy nowy na nowym silniku gdzie będą aktualne stany. Już nie przeszkadzam :)


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

829bf5b60d21c560c6cdc1606922a46d.jpg
Doba kapania i prawie pełno :) Nie ma to jak 2 membrany ;)




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

2 godziny temu, MarekPro napisał:

Sorki za off top koledzy. Skałki mam cały kontener, a przyszły tydzień będzie jeszcze drugi :) Co do sklepu to być może już dziś wieczorem puścimy nowy na nowym silniku gdzie będą aktualne stany. Już nie przeszkadzam :)

Dzięki za info Marku, poszło pw.

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,nic nie pozostaje jak Ci pogratulować odpalenia,oby jak najmniej plag,i szybkiego dojrzewania,będę obserwowała,powodzenia;-)Olku;-)świetny zbiornik jeszcze jak będzie obsada to będzie ekstra,sump to nie zły  arsenał;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, @Beti napisał:

cześć,nic nie pozostaje jak Ci pogratulować odpalenia,oby jak najmniej plag,i szybkiego dojrzewania,będę obserwowała,powodzenia;-)Olku;-)świetny zbiornik jeszcze jak będzie obsada to będzie ekstra,sump to nie zły  arsenał;-)

Dzięki Beti, 
Po weekendzie skała i piach, zielsko do refugium, może trochę bakterii w płynie i jazda. A sump, został mi po poprzednim zbiorniku, początkowo miał być mniejszy ale lepiej trochę więcej miejsca niż za mało, ma 220x50x50 (tak na marginesie to było kiedyś moje akwa kwarantannowe :P:P:P ) a schemat jak na zdjęciu.

sumpnastrone.jpg


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne jestem za,a czemu go nie wykorzystać,przegrody wkleić i gotowe,dobry pomysł;-)skoro to Twoje kolejne akwarium to doświadczenie zrobi swoje;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wnioski po soli Blue Treasure SPS Sea Salt, to bardzo wysoki poziom magnezu, nie rozpuszcza się tak dobrze jak Kent czy Preis, zostaje stosunkowo dużo osadu do usunięcia. Potas, żelazo i inne poziom niemierzalny. Cena może i fajna ale nie wiem czy start baniaka na tej soli to dobry wybór, początek i już pierwsze dylematy hmmm


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sump. Jak chcesz nad DSB dać glony spaghetti to daj wyższe przegrody bo u mnie nurt trochę nimi przesuwa.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

Fajny sump. Jak chcesz nad DSB dać glony spaghetti to daj wyższe przegrody bo u mnie nurt trochę nimi przesuwa.

Nie myślałem nad spaghetti, chcę dać żywą skałę na dsb i na kratkę a pomiędzy chaetomorpha, caulerpa prolifera i taxifolia


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żywą skałę na DSB? Na piasku nie powinno się kłaść skały, bo ta zapobiega przepływowi wody nad piaskiem. No chyba, że jakąś małą skałkę lub dwie.

Chyba, że masz na myśli po prostu DSB bez S, czyli bez piasku a samą skałę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, katani napisał:

Jak żywą skałę na DSB? Na piasku nie powinno się kłaść skały, bo ta zapobiega przepływowi wody nad piaskiem. No chyba, że jakąś małą skałkę lub dwie.

Chyba, że masz na myśli po prostu DSB bez S, czyli bez piasku a samą skałę.

Jak popatrzysz na schemat mojego sumpa, tam gdzie jest napisane mechaniczna/węgiel, ta komora będzie napakowana żywą skałą, wejdzie tam kilkanaście kilogramów, na piasku będzie dosłownie kilka kawałków skałki żeby zielsko miało się czego czepiać na początku i ustawiony "murek" z żywej na samym końcu refugium żeby nie robić wysokiej przegrody.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co za majster panele na podłodze układał?:P te przegrody w komorze sumpa bardzo przekombinowane. W akwarium zrobiło się teraz gruzowisko i zabraknie cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, fresz33 napisał:

Co za majster panele na podłodze układał?:P te przegrody w komorze sumpa bardzo przekombinowane. W akwarium zrobiło się teraz gruzowisko i zabraknie cyrkulacji.

Co rozumiesz przez przekombinowane? w którym miejscu? Co do gruzowiska i cyrkulacji to nie martwię się o to, skały nie opierają się o tylną ścianę, jest za nimi masa miejsca, od tyłu na skały dałem wylot z 2 obiegowych, 20 tyś l/h, od przodu jest jedna jebao też 20 tyś, jak będzie za słabo to dołożę drugą.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.