Skocz do zawartości
saas5

Chińska lampa led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sprawie lampy Led aqarium lighyt 165w jest to chińska lampa i pytanie chyba do elektronika są 2 wętylatory które chodzą cały czas po włączeniu lampy jak zrobić i czy da się żeby włączyły się po schłodzeniu lampy jest to trochę uciążliwe jak chodzą cały czas pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić, ale trzeba dorobić czujnik temperatury i wpiąć pomiędzy wentylator a zasilacz. Obawiam się ze i tak będą chodzić większość czasu.

Np taki http://allegro.pl/wylacznik-termiczny-250v-5a-35-c-ksd9700-otwarty-i7028583141.html


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że pytasz o to bo denerwują cię głośne wentylatory tej lampy. Ja też mam taką lampę i te wentylatory mocno mnie denerwowaly, dlatego wymieniłem te oryginalne wentylatory na te z firmy ABB i teraz jest cisza. Dlatego może zamiast kombinować z wyłączeniem wentylatorów lepiej je wymienić na ciche.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, saas5 napisał:

Witam w sprawie lampy Led aqarium lighyt 165w jest to chińska lampa i pytanie chyba do elektronika są 2 wętylatory które chodzą cały czas po włączeniu lampy jak zrobić i czy da się żeby włączyły się po schłodzeniu lampy jest to trochę uciążliwe jak chodzą cały czas pozdrawiam 

Pewnie że się da.

Ja w swojej zamontowałem taki wyłącznik termiczny. Na jednym wentylatorze 35°C a na drugim 40°C.

Wentylator włącza się na max 30 sekund co pół godziny

 

http://allegro.pl/wylacznik-termiczny-250v-5a-35-c-ksd9700-otwarty-i7028583141.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, pumba07 napisał:

Przypuszczam że pytasz o to bo denerwują cię głośne wentylatory tej lampy. Ja też mam taką lampę i te wentylatory mocno mnie denerwowaly, dlatego wymieniłem te oryginalne wentylatory na te z firmy ABB i teraz jest cisza. Dlatego może zamiast kombinować z wyłączeniem wentylatorów lepiej je wymienić na ciche.

Dokładnie, ja też tak zrobiłem.

 

Kupiłem takie http://allegro.pl/aab-super-silent-r8-super-cichy-wentylator-9db-i4969803522.html tylko coś im się cena popie.... - płaciłem 13,90 ;)


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 1400za wetylator ale wielkie dzięki dla wszystkich i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, saas5 napisał:

1400za wetylator

to jakiś błąd w aukcji - te wentylatory na pewno nie kosztują 1400za sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Coltrane napisał:

pewnie sie skończyły i żeby nie tracić aukcji, nie ponosić nowych kosztów itp podnieśli cenę aby nikt nie kupił.

na kilku aukcjach ?

https://allegro.pl/uzytkownik/_AAB_?string=SUPER SILENT R8&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-3-1003

tym bardziej że R4 - tej samej firmy kosztuje 13,90zł

http://allegro.pl/aab-super-silent-r4-super-cichy-wentylator-7-9-db-i6958786772.html

wydaje mi się raczej że to jakiś "chłyt marketingowy"  albo (po pijanemu?) postawiono przecinek nie w tym miejscu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy prawie biorą z jednego magazynu/dostawcy.

Sam jak handlowałem dużo na portalach to jak brak towaru miałem to cena zaporowa właśnie 1000 razy wyższa i spokój gdyż jest to łatwiejsze i tańsze niż ponowne wystawianie aukcji i szukanie pośród 1000 przedmiotów w ofercie czy wszystko mamy na aukcjach wystawione.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem 2 lata temu 4 wentylatory w chińskiej lampie Apollo8 na SPC Zephyr 80 cena koło 12zł za sztukę ( fabryczne były tak głośne że ciężko było wytrzymać :):) 

 

od 2 lat cisza totalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odkopię delikatnie. Większość wentylatorów jest 3 pin w lampie jest 2 pin, czy należy połączyć zasilanie-zasilanie, masa-masa, żółty zostawić wolny (zaizolować)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty to pomiar obrotów. Zasilanie standardowo czerwony (+), a czarny (-). Trzeci możesz obciąć albo zaizolować. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Darek85 napisał:

Żółty to pomiar obrotów. Zasilanie standardowo czerwony (+), a czarny (-). Trzeci możesz obciąć albo zaizolować. 

Lepiej lutować czy można dać szybko-złączki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mogę dostać szybko złączek na tak cienkie przewody niestety:/
Czy można skręcić, zaizolować i dać koszulkę termokurczliwa?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zipke napisał:

Nie mogę dostać szybko złączek na tak cienkie przewody niestety:/
Czy można skręcić, zaizolować i dać koszulkę termokurczliwa?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Nie masz lutownicy?

Od biedy możesz tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie, nie chociaż pewnie warto mieć na stanie

 

Edit:

Zamontowałem nowe wiatraki po 9 PLN sztuka, chyba ok 15db. Słychać jak działają ale różnica jest kolosalna. Przy tych co były kiedyś miałem tak skręcona lampę aby się nie włączały bo były nie do zniesienia.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.