Skocz do zawartości
lapsiak84

Wysokość akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ja mam 170x70x70 i do tego jestem wyjatkowo wysoki 165 cm, tak ze grzebanie znie tylu to troche problem dla mnie ale do ogarniecia, akwarium mam na stalazu 85 cm. Jakos daje rade z drabinki ale na nizsze chyba bym nie zamienil.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. W takim razie raczej prawie napewno bedzie h=70


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, lapsiak84 napisał:

Super. W takim razie raczej prawie napewno bedzie h=70


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jednak 70 co? :-) tylko akwarium juz z 12mm szkla to min ,ja przy 150x60x60 zaproponowali mi że zrobią z 10mm jednak przekopalam forum i dałam sobie zrobić z 12mm.

Edytowane przez @Beti
Literowka (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najprawdopodobniej 70. Jeszcze sie z tym przespie.

No wlasnie czy 10 a 12 mm to taka wielka roznica? Czy przy 12 mm trzeba jeszcze dawac wzmocnienia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś metr szescienny solanki na podłodze ? :D

Nawet sie nie zastanawiaj nad brakiem wzmocnien

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr zrób sobie makietę z kartonu czy jakiś mebli i zobacz czy będziesz w stanie pracować w takim akwarium. pamiętaj że czasami będziesz nawet mając dostęp z 3 stron sięgnąć na skos (a więc nie 70 cm ale dalej) , nie wspomnę o konieczności sięgnięcia za skałę. ja mam 60 cm i ledwo daję radę, pracuję z drabinki więc też nie jest to wygodne bo żeby się przesunąć trzeba zejść i przesunąć drabinkę. 70 cm jakby się dało to bardzo bym chciał mieć ale nie za cenę tego, że akwarium będzie tak nieergonomiczne, że będę odpuszczał pewne czynności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój zbiornik mam 180x60x65 i jest świetny, dodatkowo full optiwhite 15mm i tylko dwa paski u góry.

Kolejne akwarium chcę tylko większe i szersze. Na pewno będzie to wymiar w przedziale długości 200-300cm oraz szerokość 100 i wysokość 100cm. Oświetlenie LED - lampy nie zmieniam, zostawiam swojego Pacific SUN metis 2 - 4x145Wat led. Świeci obecnie nad akwarium w zakresie od 40 do 60% mocy. I jest bardzo jasno.
 


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lapsiak84 napisał:

Tak najprawdopodobniej 70. Jeszcze sie z tym przespie.

No wlasnie czy 10 a 12 mm to taka wielka roznica? Czy przy 12 mm trzeba jeszcze dawac wzmocnienia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

12mm jeśli bez wzmocnień to zdecydowanie za mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dla syna napisał:

12mm jeśli bez wzmocnień to zdecydowanie za mało. 

No dokladnie tak baaa, nawet wiecej tabela grubosci szkła do akwari zaleca przy zbiorniku 150x70x70 szklo 14mm


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób wzmocnienia dookoła oprócz nad kominem. Super praktyczne rozwiązanie. Woda się nie chlapie poza zbiornik, przy majstrowaniu można na wzmocnieniu coś położyć, jest gdzie hydraulikę oprzeć itd.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8mm na 50cm kostka. To zaledwie 125l wody brutto. Tutaj mowimy w okolicach 1000l. Uwazam że minimum to 15mm jesli będą wzmocnienia, a jeśli bez to nie wiem czy 20mm starczy. Oczywiscie przy tych grubosciach opi jedynie wchodzi w grę przynajmniej od strony której patrzysz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałeś kiedyś metr szescienny solanki na podłodze ? [emoji3]
Nawet sie nie zastanawiaj nad brakiem wzmocnien
 
 



Heheh :) nie widziałem i mam nadzieję, że nigdy nie zobaczę.

A jakie wzmocnienia zastosowac?

* wzdłużne - na około (po całości)
* poprzeczne
Czy jedne i drugie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem niedawno wymiar 160x65x65cm bez ramy, szyba 20mm opti klejone szyby były pod kątem 45 stopni i u góry dwa wzmocnienia na długości 1/3 i 2/3. Akwarium dwu letnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za rady i opinie. Decyzja zapadła. Bedzie wysokie na 70cm ze szkła 12 ze wzmocnieniami na okolo oraz poprzecznym jednym jak radził Tester.

Jedynie jeszcze musze sie zastanowic co do lampy. Ale albo hybryda albo Maxpect Razor 320W


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszny wybór. Pieknie wyglada taka wysoka sciana wody i mozna fajnie piętrowo obsadzic koralowcami. Gdybym nie była takim krasnalem, to też bym sobie 70 zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie polską produkcję Pacific Sun , dobre lampy mają, jak pogadasz z Przemkiem, może i cenę lepszą odpali :)

A też mają hydrydy. Ja z swojej jestem mega zadowolony.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

Dziekuje wszystkim za rady i opinie. Decyzja zapadła. Bedzie wysokie na 70cm ze szkła 12 ze wzmocnieniami na okolo oraz poprzecznym jednym jak radził Tester.

Jedynie jeszcze musze sie zastanowic co do lampy. Ale albo hybryda albo Maxpect Razor 320W


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jeszcze z dobrych rad: zrób z 15nastki i zapomnij o wzmocnieniach poprzecznych na środku akwarium.

I po drugie: nie rób komina tylko pudełko przelewowe. Grzebanie w wąskim kominie w tak wysokim akwarium to dramat, zwłaszcza jak komin obrośnie Ci różnymi glonami wapiennymi itd. Wyciągnięcie ryby z takiego komina jest bardzo problematyczne a pokaleczenie ręki gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuszny wybór. Pieknie wyglada taka wysoka sciana wody i mozna fajnie piętrowo obsadzic koralowcami. Gdybym nie była takim krasnalem, to też bym sobie 70 zrobiła.



Dzieki Dominika. Dla mnie jesteś przykładem. Jak odpalę to zapraszam do B-stoku. Ja może Xiao Ming nie jestem ale uważam, że jakoś poradzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To jeszcze z dobrych rad: zrób z 15nastki i zapomnij o wzmocnieniach poprzecznych na środku akwarium.
I po drugie: nie rób komina tylko pudełko przelewowe. Grzebanie w wąskim kominie w tak wysokim akwarium to dramat, zwłaszcza jak komin obrośnie Ci różnymi glonami wapiennymi itd. Wyciągnięcie ryby z takiego komina jest bardzo problematyczne a pokaleczenie ręki gwarantowane.


No wlasnie jak z tym szklem. 15 da rade a 12 tylko ze wzmocnieniami?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w większym masz akwarium 15mm, chociaż wiem, że mój wymiar robią z 12mm szkła z wzmocnieniami i też im stoi.
Mimo to śpię spokojnie, warto pomyśleć czasami czy aby przypadkiem parę zaoszczędzonych złotówek na szkle w przyszłości się zwróci w razie katastrofy :P

 


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę potrzeby robienia zbiornika z grubszej szyby niż to jest konieczne. Posiadam zbiornik 200x100x65cm full OW wzmocnienia wzdłużne i poprzeczne szyba 12mm i śpię spokojnie :)) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybór lampy padł na PACIFIC SUN - LAMPA METIS HYPERION R2 3x150 W

 

Mam nadzieję, że dobry wybór.

 

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za temat miałem ten sam dylemat z wysokością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.