Skocz do zawartości
kubaluka

Odpieniacz Reef Master

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zalane akwarium od 3 dni i nie wiem jak dokladnie ustawić odpieniacz. Piana się robi w tym kominie ale nie na tyle żeby przedostać się do pojemnika. Jest tam za to dużo wody z różnym syfem który codziennie odsączam strzykawka. Czy nie za szybko zbiera się tam woda? Może muszę skręcić trochę powietrze? Dziękuję i pozdrawiam. 

Posyłam fotkę mojego akwarium.

20180113_013813-1920x1080.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi odpieniaczami już tam jest, że chodzą jak chcą. Skręć trochę tak aby piana w tym "kominie" nadal się robiła ale jednocześnie aby tyle wody nie wylatywało. Samemu trzeba popróbować. Z czasem zauważysz jaki poziom będzie ok. U mnie pojemniczek z syfem napełnia się mniej więcej raz na dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz trzeba wyczuć do swojego akwarium, u mnie odkręcony na maxa przez tydzień się nie zapełnia, tyle że wręcz nie mam życia aktualnie, więc nie ma kto syfić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też narazie mam tylko skały. Dziwne bo ja mam prawie zakręcony a zbiornik napełnia się po dwoch dniach. Jakbym odkręcil na maxa to zapełni się w dwie godziny?? Mam świeże akwarium około tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz poziom wody w 1 komorze?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnuj stałego poziomu wody według naklejki na ścianie pierwszej komory. 

26909631_1486532758120920_1515120072_o.jpg


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Dolewam co trzy dni szklankę tak aby zawsze było tak jak pokazuje kreska max. Nie mam jeszcze automatycznej dolewki bo jest w domu codziennie i kontroluje poziom także chyba narazie jest zbędna. Odpieniacz prawie zakręcony. Pieni ale bryzga też dużo wody tak że co dwa dni jest pełno w pojemniku. Ale chyba jakość dziala bo woda ta jest metna i jest tam trochę syfu  poczekam jeszcze trochę bo może to wina że zbiornik mam dopiero tydz. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Reefmastwra dodatkowo pod obudową z góry położona oryginalną szyba. To co może być nie tak. Skąd taka różnica. Może dlatego że się w na początku 4 godz dziennie. Może światło ma wpływ?

Może jeszcze ktoś się wypowie kto ma RM dla porównania ile wody dolewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dolewaniem wody to się nie przejmuj. Dolewaj tyle ile u ciebie trzeba a nie tyle ile inni. Parowanie wody to indywidualna sprawa, np wystarczy że w pokoju masz cieplej bądź zimniej i stąd różnica jest. Jeżeli chodzi o odpieniacz to jeżeli wylewa Ci wodę z syfkiej to jest ok. Może po prostu masz skałę bardziej zasyfioną, się oczyszcza i dlatego tak mocno pieni. Jeżeli by pieniło ale woda byłaby czysta w kubku to wtedy byłoby coś nie tak. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Raver1982 napisał:

Dziękuję za pomoc. Wyrosło mi takie cis w skale i ponoc mam to wyniszczyc taką chemią w strzykawka bezpośrednio do ukazała.

 

20180115_174248-800x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zbiornikowi nie równy... Ja w moim RM się nauczyłem że niższy poziom wody daje bardziej sucha piane (ten odpieniacz ma dziwną kosntrukcje). Od 9 mies trzymam najniższy możliwy przy dwóch koszykach. Powietrze mam skręcone prawie na minimum ( otwarte na 1/4 obrotu). Dzięki temu mam brudna pianę a nie wodę. Wg większości użytkowników RM na tym forum poziom wody mam niski ale u mnie u mnie sprawdza :) sam musisz dojść u siebie jak będzie dobrze.

Na załączonym zdjęciu poziom piany jeszcze niski. Wyłączam odpieniacz podczas karmienia korali. Zazwyczaj brud osadza się na pokrywce więc trochę suchej piany mam.

Odpieniacz full standard.a3c47f77912d5c9e1d4673cfce18cb52.jpg6301c457f12ee7264b5301ad96e8d4a2.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nałożyłes to przedłużenie komina to jak zamykasz górna część? Po jakim czasie od startu zrobić pierwsze testy? Zbiornik mam tydzień i leje tylko bakterie.? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedłużenie komina z tubki po witaminach rozpuszczalnych wchodzi na wcisk i mieści się pod pokrywka, zostaje 2-3mm wolnej przestrzeni żeby brudy spadły do kubka

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi wszystko wpada do kubka bez tego przedłużenia. Nie ma opcji że pójdą gdzieś poza. No ale pewnie mało się znam. Ile cm ma to przedłużenie? Dzięki temu można odkręcić mocniej powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ta rurka ma 2cm wys więc nałożona na odpieniacz przedłuża go może o 1cm. ja mam i tak powietrze skrecone. u mnie im bardziej odkrece powietrze tym więcej wody mam w kubku odpieniacza



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję za rady . Zaraz tak zrobię. A jak może dostawać się syf poza kubek gdy nie masz tego przedłużenia. U mnie wszystko ładuje w pojemniku. Dużo ludzi tak ma z tym zrobione widzę. Długo już masz RM? U mnie w ogóle nie słychać odpieniacz. Inni się skarżą że głośny.  Dzięki za wszystkie rady ale jestem początkującym jeśli chodzi o morskie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego RM od 9 mies. To moje pierwsze morskie.

Nie chodziło mi wcześniej o to że bez rurki urobek ląduje gdzieś poza kubek tylko o to że u mnie pokrywką nie zatyka wylotu :)

Ja Ci radzić raczej nie będę. Sam uważam się za początkującego. Ewentualnie mogę powiedzieć co u mnie się sprawdziło a co nie ;) Uważam że w akwarystyce nie uniwersalnego przepisu na sukces. Jest parę ogólnych zasad a do ewentualnych sukcesów dochodzi sie samemu zwykle za pomocą prób i błędów.

Wcześniej zajmowałem się parę lat akwarystyka roślinną i jednego mnie to wszystko nauczyło. Nic na szybko. Cierpliwość najważniejsza ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystko. Myślę że po miesiącu będę mógł coś dołożyć do zbiornika. Narazie tylko skala i lanie bakterii. Pożyjemy zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubaluka opisz może trochę dokładniej swoje akwarium tutaj albo załóż nowy wątek. Napisz kiedy dokładnie wystartowałeś, czy masz standardowy RM czy są jakieś modyfikacje, na jakiej skale startowałeś i ile jej jest, na jakiej wodzie, ile masz piasku, jakie bakterie lejesz, w jakich ilościach itd. Ułatwi to doradzanie w przypadku kolejnych pytań :-)

Edytowane przez frii23 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.