Skocz do zawartości
lapsiak84

Falownik - proszę o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Pytałem już o wymiary szkiełka itp.

 

Teraz stoję przed dylematem wyboru falownika(ów).

 

Najprawdopodobniej wybór padnie na Jebao/Jecod RW - ??? Właśnie ???

 

Akwarium o wymiarach 150x60x70h.

Czy dać RW-20 czy wystarczy RW-15 a może jeszcze mniejsza.

 

Obsada bedzie w 90% LPS i miekkie.

 

Czy możecie mi doradzić?

 

A przy okazji dać jedną czy może dwie? Czy mogą być po stronie komina czy po przeciwnej. I czy dwie z jednej strony czy naprzeciw siebie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem ale z tego co zauważyłem to przy takim litrażu widziałem że ludzie mają po 4 falowniki  mniej więcej w 3/4  odległości od dna skierowane na wprost. Usytuowane lewo, prawo i dwa na tylnej ściance + wylot pompy obiegowej naprzeciw spływu, falowniki chyba RW8. Może Cię to trochę naprowadzi.

Edytowane przez jogofrugo (wyświetl historię edycji)

98d537abf002fd3a1d80fb8ef41d7703u1677a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

Akwarium o wymiarach 150x60x70h.

o Maxspect Gyre nie myślisz ? do tych wymiarów ...

a jak RW to co najmniej dwie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o Maxspect Gyre nie myślisz ? do tych wymiarów ...
a jak RW to co najmniej dwie ...



Mysle jednak to sporo wiekszy koszt. Chyba ze jedna 250 by starczyla.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie RW 15  w zupełności wystarczą, nawet będzie za natto dla Lps-ów, ale masz regulację mocy.  Maxspect Gyre? Mam nadzieję że nowe modele są poprawione jakościowo, ja mam pierwszą wersję, i niestety po dwócch latach pracy wykruszyła sie izolacja na kablu przy silniku, szkoda że miesiąc po gwarancji,   zastępuję je tradycyjnymi falownikami RW 15,  jeżeli ktoś potrzebuje na części oddam  XFGyre 150 pierwsza wersja.

IMG_20180115_142215_resized_20180115_022231108-1.jpg

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, lapsiak84 napisał:

Mysle jednak to sporo wiekszy koszt. Chyba ze jedna 250 by starczyla.

 

 

racja - a dodając koszt sterownika wyjdzie ponad tysiąc - lepiej kupić 2 sztuki RW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, raphael_ napisał:

Dwie RW 15  w zupełności wystarczą, nawet będzie za natto dla Lps-ów, ale masz regulację mocy.  Maxspect Gyre? Mam nadzieję że nowe modele są poprawione jakościowo, ja mam pierwszą wersję, i niestety po dwócch latach pracy wykruszyła sie izolacja na kablu przy silniku, szkoda że miesiąc po gwarancji,   zastępuję je tradycyjnymi falownikami RW 15,  jeżeli ktoś potrzebuje na części oddam  XFGyre 150 pierwsza wersja.

Jeśli masz problem z pompą zgłoś sprawę do serwisu ,chyba drugiego tak sprawnie działającego serwisu w Polsce nie ma.

http://www.salarias.pl/pl/i/Kontakt-i-dane-firmy/9

Z pompą miałem podobny problem po wizycie w serwisie silnik został wymieniony na nowy "bezpłatnie".

To naprawdę dobre i mocne pompy nie zamieniłbym na inne.

Edytowane przez Adamo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli jest jeszcze objęta gwarancją, niestety u mnie już się wypaliła miesiąc przed tą przypadłością, a koszt nowej pompy z przewodem to pewno cena nowego RW15 czyli pod mój zbiornik, a z tych jakoby jestem zadowolony.


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, raphael_ napisał:

Tak, jeżeli jest jeszcze objęta gwarancją, niestety u mnie już się wypaliła miesiąc przed tą przypadłością, a koszt nowej pompy z przewodem to pewno cena nowego RW15 czyli pod mój zbiornik, a z tych jakoby jestem zadowolony.

Zadzwoń i przedstaw sprawę na pewno ci pomogą ,moja pompa też była po gwaranci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoń i przedstaw sprawę na pewno ci pomogą ,moja pompa też była po gwaranci.
Dokładnie, miałem lampe Razora od nich i też po gwarancji za free rozpatrzyli :) wporzadku serwis, polecam


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o rozpatrywaniu gwarancji. Pytanie jednak było inne.

Ktoś jeszcze coś może doradzić?
A jak z rozmieszczeniem pomp?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr;-) ja mam 150x60x60 i mam tak

RW-15 , RW-8 oraz 2zt zwykłe po 3000/h   i jest ok,

RW-15 I RW-8 chodzą w trybie przerywanej robią ruch wody falowanej ( wiadomo o co chodzi) są po przeciwnej stronie ścian bocznych, oraz dwa stałe na tylnej szybie schowane za skałami aby była cyrkulacja wszędzie.

Jeśli bym dała RW-15 na pełną moc w trybie ciągłym chyba by korale wyrwało ;-)jest to mocny falownik,myślę że te falowniki są chyba stworzone do cyrkulacji przerywanej bo robią super robotę i efekt ruchu wody w akwarium,wiadomo każdy ma swoje spostrzeżenia....

warto przemyśleć ,dziele się tylko z tobą tym co zauważyłam w swoim zbiorniku;-)zawsze można to skorygować,też wydaje mi się że jest to zależne pd tego ile skały będzie i jak będzie rozmieszczona,czy wysoko,czy nisko,takie tam babskie myślenie :clowning

Miłej nocki;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao czy jak ja zwał , to jednak najtańsze rozwiązanie jeśli myślisz tylko o kosztach. Na Twój zbiornik myślę ,że 2x RW-15 wystarczą w zupełności. Co do pomp polecam Ci rozwiązanie inne choć kosztowniejsze (niestety). U mnie Jebao wysiada przy częstotliwości około 1 roku. Tez chciałem zmienić falowniki i u mnie teraz chodzą 2x Tunze 6095. Jestem mega zadowolony. A żeby nie było możesz sobie je wziąć na ratki i po problemie( koszty rozłożysz w czasie). Taka moja rada. Przy Jebao musisz się liczyć ,że wymiana nastąpi po około 1,5 roku na nowe ,lub będzie walka z gwarancją( coś musi chodzić jak wyślesz na naprawę). Warto przemyśleć zakup i tak jak radzono Ci wyżej może być też mocniejsza Gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, @Beti napisał:

Jeśli bym dała RW-15 na pełną moc w trybie ciągłym chyba by korale wyrwało ;-)jest to mocny falownik,myślę że te falowniki są chyba stworzone do cyrkulacji przerywanej bo robią super robotę i efekt ruchu wody w akwarium,wiadomo każdy ma swoje spostrzeżenia....

 

Beti, przesadzasz jak ogrodnik na wiosnę, moje akwa ledwo co dłuższe a rw 20 na pełnej mocy śmiga i się zastanawiam czy jeszcze ze 2 nie dołożyć :P:P:P 

 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, alexw200 napisał:

Beti, przesadzasz jak ogrodnik na wiosnę, moje akwa ledwo co dłuższe a rw 20 na pełnej mocy śmiga i się zastanawiam czy jeszcze ze 2 nie dołożyć :P:P:P 

 

E no przecież żartowałam ze wyrwie korale hehe;-)

No Ty masz 1300L wiec troche jest różnica;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uwazam ze lepeij zainwestowac w Tunze. U mnoe chodzą 3 pompy tunze. Maja po okolo 3 lata a wygladaja jal nowe i do tego sa bezglosne, a to tez bardzo wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo i takiej dyskusji potrzebowalem. Choc nadal mam dylemat :) czy tunze czy jebao czy gyre. Jednak tunze i gyre to mega wydatek. Ale skoro ma sie zwrocic bo jebałki tak padaja to sam juz nie wiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tunze, miałem jebao, teraz mam gyre. Co by nie mówić to tunze było najlepsze i trzeba bedzie do niego wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh patrzac na ceny „zabójcze” ceny tunze to chyba juz nie da się drożej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie drożej i dobre cyrkulatory, falownik to jest jeszcze VorTech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2018 o 22:09, Alfik1980 napisał:

Jebao czy jak ja zwał , to jednak najtańsze rozwiązanie jeśli myślisz tylko o kosztach. Na Twój zbiornik myślę ,że 2x RW-15 wystarczą w zupełności. Co do pomp polecam Ci rozwiązanie inne choć kosztowniejsze (niestety). U mnie Jebao wysiada przy częstotliwości około 1 roku. Tez chciałem zmienić falowniki i u mnie teraz chodzą 2x Tunze 6095. Jestem mega zadowolony. A żeby nie było możesz sobie je wziąć na ratki i po problemie( koszty rozłożysz w czasie). Taka moja rada. Przy Jebao musisz się liczyć ,że wymiana nastąpi po około 1,5 roku na nowe ,lub będzie walka z gwarancją( coś musi chodzić jak wyślesz na naprawę). Warto przemyśleć zakup i tak jak radzono Ci wyżej może być też mocniejsza Gyre.

Ja bym tak nie kategoryzował, u mnie jebao jedną ma przejechane ponad 5 lat(wp25) druga ponad 4(rw8)  trzecia (rw15) padła po roku na gwarancji dostałem nową.

Wiadomo że tunze z innej półki ale ceny też inne czy adekwatne do jakości hmm moim zdaniem jednak zawyżone..

Ja na takie akwarium wziąłbym 2x rw15 albo 4x rw8. Rw15 możesz dać w trybie przerywanym W1 nawet na jedną stronę i będziesz miał fajne fale


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie:-)

Zamiast np volkswagena można  mieć Bugatti;-) opanujmy emocje  kieszeniowe hehe:-)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5767793709

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5767817199

Edytowane przez @Beti
Link (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Beata znasz się trochę na motoryzacji i celujesz w wyższą półkę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, maciej01 napisał:

Widzę, że Beata znasz się trochę na motoryzacji i celujesz w wyższą półkę :).

Jak nie jak tak. Proszę bardzo Bugatti jako falownik

falownik.JPG

56 minut temu, @Beti napisał:

Zamiast np volkswagena można  mieć Bugatti

Tak naprawdę Bugatti to właśnie VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.