Skocz do zawartości
lapsiak84

Falownik - proszę o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jesteś milionerem i stać cię na utopienie drogiego samochodu, to proszę bardzo Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciej01 napisał:

Widzę, że Beata znasz się trochę na motoryzacji i celujesz w wyższą półkę :).

A to dla czego miałabym nie wiedziec co to bugatti,maciej nie doceniasz mnie:Pa tak na poważnie ja mam Rw i na razie się nic nie dzieje,tylko mnie zastanawia to czemu w erybce mi takie polecił pan mógł jednoczesnie i polecić Tunze dziwne..mniesza z tym jest 24 miechy gwar.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Decyzja zapadła. Będą 2xRW-15 od strony komina prawdopodobnie.

A teraz aby nie zakładać nowego wątku to jeśli mogę prosić doradźcie mi jakie przeloty zrobić w kominie w akwarium o wymiarach 150x60x70h bo juz czytam i sam nie wiem masa opinii na ten temat. Chociaż Jakoś według mnie najwiecej osób obstaje za 2x32 i 1x25mm - 32mm spływ i rewizja a 25 powrót


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2x RW-15 spokojnie wystarczą, jak pisałem wyżej. Dobry wybór choć ja zmieniałem swoją 3 razy w ciągu 3 lat. Co do przelotów; Ja mam 3x32mm w zbiorniku 120x55x60. Dlaczego nie 25mm powrót ktoś zaraz napisze. A to dlatego ,że po:

1. Nie musiałem kupować różnej średnicy rurek,kolanek itd; po

2. Próbowałem na powrocie rozdzielać strumień, zakładać lock-line a'la 25mm i jednak zostawiłem wylot bez ograniczonego przepływu.

Szkoły są różne i rad będzie pewnie innych sporo,ale u mnie te rozwiązanie się sprawdza więc mogę polecić.I moim zdaniem 3x32 mm wystarczą o ile masz wystarczająco miejsca w kominie.

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygralam wygralam:-) RW-15 :P a jednak ....milego dnia:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, @Beti napisał:

Wygralam wygralam:-) RW-15 :P a jednak ....milego dnia:-)

Niee to ja wygrałem :P 2xRw15 po stronie komina ;)

Zrób sobie 3x32 i będzie git, ja tak mam i sobie chwalę tak jak @Alfik1980. Kupujesz jedną średnicę  rur, kolanek, przelotów  itd.. Zawsze mozesz sobie rozdzielić wylot na 2x25 jak ci się będzie nudzić czy coś ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli akwarium będzie bokiem przylegało do ściany to komin robić w rogu czy po środku przylegającej ściany i falowniki dawać po obu stronach komina?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lapsiak84 napisał:

A czy jeśli akwarium będzie bokiem przylegało do ściany to komin robić w rogu czy po środku przylegającej ściany i falowniki dawać po obu stronach komina?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jak sobie dasz komin przy ścianie z tyłu to ciężko ci będzie go obsługiwać - np jak wpadnie tam ryba - będzie słaby dostęp :( najlepiej zrobić z boku i zostawić miejsce by można było tam jakoś zaglądnąć i ewentualnie odłowić rybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w pierwszej wersji mial być dostęp z trzech stron. Ale zona nalega aby było dosunięte do ściany.

W sumie ma racje. Bo „hektary” jednak mnie trochę ograniczają i tak sukces że żona się przełamała i zaczęła mnie wspierać w projekcie nowego większego akwa. Cud ?!?!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak sobie pomyślałem ze jak akwarium dosunę do ściany stroną z kominem to falowników po obu stronach komina nie zamocuje bo reki nie wsadzę. Hmmm... zostawiać miejsce na rękę? Będzie kijowo wyglądało. Macie jakiś patent na te magnesy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2018 o 17:24, Kris81 napisał:

Dokładnie, miałem lampe Razora od nich i też po gwarancji za free rozpatrzyli :) wporzadku serwis, polecam


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

Widzę że lizanie d*py się tylko liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lapsiak84 napisał:

Teraz tak sobie pomyślałem ze jak akwarium dosunę do ściany stroną z kominem to falowników po obu stronach komina nie zamocuje bo reki nie wsadzę. Hmmm... zostawiać miejsce na rękę? Będzie kijowo wyglądało. Macie jakiś patent na te magnesy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Możesz zostawić miejsce na rękę a komin i to miejsce zakryć maskownicą pasującą do obudowy szafki i korony - tak by dolegało to do ściany - będzie estetyczniej, w razie problemu zdejmiesz maskownicę i przestawisz cyrkulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pozostaje mi nic innego niż tak właśnie zrobić.

Akwarium będzie oglądane z dwóch stron więc nie wyobrażam sobie aby zabierać jeszcze przestrzeń na tym krótszym boku cyrkulatorami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lapsiak84 napisał:

Teraz tak sobie pomyślałem ze jak akwarium dosunę do ściany stroną z kominem to falowników po obu stronach komina nie zamocuje bo reki nie wsadzę. Hmmm... zostawiać miejsce na rękę? Będzie kijowo wyglądało. Macie jakiś patent na te magnesy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam dosunięte ok 1,5cm od ściany .Magnesy wkładam za akwarium liniałem metalowym.Robię tak już od 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę o poradę jeszcze w kwestii pompy obiegowej. Jaką brać pompę do takiego akwarium jak moje o wymiarach 150x60x70h ? Zalezy mi aby byla cicha. Bo akwa bedzie w pokoju gdzie spie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co to jest za oznaczenie przy pompach jebao DCP, DC, DCS, DCT, AC ? Moze mi ktos wyjasnic? Na co mam patrzec? Bo ze nastepna cyfra to przeplyw nax to wiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś;-) DCP Jebao 10000 lub 12000 jest bardzo cicha ja mam taką, masz możliwość regulacji wylotu wody,przystępna cena ;-) i tu chyba wielu się zgodzi ze mną że są bardzo ciche;-)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt do mnie nie mówił Piotruś. Jak mi miło :) no tez sie nad ta zastanawiam. Ale wydaje ki sie ze dcp 10000 wystarczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dcp mają precyzyjniejszy kontroler ,można ją idealnie wyregulować no i oś jest ceramiczna,używam obu typów jak na razie pracują ok 11 miesięcy bez problemu,poprzednio deltec i new jet ,deltec jak najbardziej ok tylko cena zaporowa.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry i cichy odpieniacz.

Akwarium stoi w sypialni i spokojnie można spać przy otwartej szafce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Jest plus. Ktos jeszcze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co planujesz w zbiorniku ,zapoluj na bk będziesz zadowolony .

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na Deltec SC1660 cena niższa a robi ta samą robotę u mnie na początku szedł na 90% mocy teraz to 65% widać że to pieni;-) cena 1799 zł erybka ;-) lub 1500i cena 1990zł nowszy model ;-) z czujnikiem przelania kubka,super sprawa;-)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

To proszę o poradę jeszcze w kwestii pompy obiegowej. Jaką brać pompę do takiego akwarium jak moje o wymiarach 150x60x70h ? Zalezy mi aby byla cicha. Bo akwa bedzie w pokoju gdzie spie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co to jest za oznaczenie przy pompach jebao DCP, DC, DCS, DCT, AC ? Moze mi ktos wyjasnic? Na co mam patrzec? Bo ze nastepna cyfra to przeplyw nax to wiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja po wymianie jebao na aqua medic powiedziałem sobie nigdy więcej jebao.

Aqua medic na połowie mocy pompuje tak jak jebao na full i jest dużo cichsza.

Ja Ci z pełnym sumieniem polecam Aqua Medic DC Runner  9.1.

 

 

A odpieniacz to twistman albo deltec. 

Ludzie też chwalą sobie ATI.

Edytowane przez elespero (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.