Skocz do zawartości
DavidCone

Błazenki w rogu akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

na początek trochę o tym co skłoniło mnie do napisania na forum.

Dzisiaj rano jedna z ryb odeszła na wieczną rafę - brzydal, był ciekawy świata, 2 razy mi z akwarium wyskoczył. Raz wpadł za szafkę i wyciągałem go dobre 20 min, bo szczelina między ścianą a szafką to jakieś 1,5-2cm. Już myślałem, że go nie wyciągnę, ale się udało; był cały od kurzy, a że ma pełno drobnych kolcy na ciele to nie dało się go wyczyścić. trochę go opłukałem w solance i trafił z powrotem do akwarium. Pływał z dobre 2 tygodnie po tym incydencie, nie było po nim widać, że coś mu dolega. 

Tutaj pada pierwsze pytanie, czy jest możliwość, że przyczyną zgonu było to wyskoczenie z akwarium? (czy ryby lubią sobie czasami "zezgonować" bez powodu? o.0)

 

A teraz wracając do błazenków, chyba nie mogą sobie znaleźć miejsca w akwarium, bo pływają dużą część czasu w rogu akwarium przy tafli wody. Wcześniej to zachowanie nie było niczym nie normalnym dla mnie, ale teraz chciałbym zapobiec kolejnym stratom. Czy jakaś choroba objawia się takim zachowaniem, tzn. pływanie przy tafli wody? Woda jest odpowiednio napowietrzona, ruch tafli jest bardzo duży, dodatkowo stosuję metodę nano/micro-bubble, więc z tym nie powinno być problemów.

Parametry dobre, po4 troche może za wysokie, 0,25.

Dodatkowo załączam zdjęcia i taka mała ankieta, które zdjęcie wygląda "lepiej"? W sensie po korekcie do naturalnych kolorów czy tak jak sobie aparat ustawił? 
//*Rozmazane bo robione na otwartej przysłonie*//

Przed korektą
DSC03721.thumb.jpg.ce652450cca6e3e47820e9029f377857.jpg

Po korekcie

DSC03721-3.thumb.jpg.d8efc0076c3fe465d38daf19b8a99432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

kup błaznom ukwiała :) 

Tak i jakiegoś zaklinacza co je tam wsadzi.Moje też większość czasu (prócz karmienia) pływają przy powierzchni w rogu już tak 3 lata.Jest ich 5 szt a ukwiałów mam 4szt. Jeszcze żaden ukwiał nie gościł błazenka. Nawet w nocy tak śpią.Ich dryfowanie czasami kończy tym że lądują w kominie ,bo ich nurt wody znosi i jak dotkną grzebienia to skaczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednego ukwiała, takie spustoszenie w akwarium zrobił, że już nie zamierzam kupować kolejnego. Tak myślałem nad jakimś większym sarco, ale też nie ma pewności, że go polubią. A propos sarco, są jakieś odmiany długo i krótko polipowe? Bo mój ma takie krótkie polipy bez tych "łapek" na końcach, może z 2 - 2,5 cm mają te macki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda na ukwial... Skala z wywiercona koronką dziura. Przy dobrych parametrach i odpowiedniej cyrkulacji siedzi na miejscu wraz z błazenkami. Łazil jak mu woda nie pasowała ale zawsze w takim tempie że zdazylem go do dziury wepchnac ;) W sumie na kilka lat odkąd mam ukwial może że 3 razy mu się zdążyło. Teraz mam nowego i tfu tfu odpukać siedzi w tej samej skalę i dziurze.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki małe, może prąd wody za bardzo nimi targa?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, robbi2708 napisał:

Tak i jakiegoś zaklinacza co je tam wsadzi.Moje też większość czasu (prócz karmienia) pływają przy powierzchni w rogu już tak 3 lata.Jest ich 5 szt a ukwiałów mam 4szt. Jeszcze żaden ukwiał nie gościł błazenka. Nawet w nocy tak śpią.Ich dryfowanie czasami kończy tym że lądują w kominie ,bo ich nurt wody znosi i jak dotkną grzebienia to skaczą.

to kup ukwiała z błazenkiem - reszta się szybko nauczy , albo

 

rurę można zrobić z butelek PET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One ciągle pływają w tym narożniku gdzie centralnie jest skierowany falownik, więc prąd faktycznie może być spory, ale pytanie dlaczego nie wybiorą się gdzie indziej, bo w całym akwarium jest masa miejsca, gdzie tak mocno nie wieje.

Jeszcze jedno pytano, jak szybko rosną takie błazenki? Bo narazie nie widzę za wielkich zmian w wielkości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Marku . Wszystkie takie próby spełzły na niczym.A co do ukwiała z błazenkiem, to właśnie dlatego mam ich 5szt :) . Ten co mieszkał w ukwiale ponad rok w innym baniaku,teraz buja się z resztą pod powierzchnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też pływają już dwa lata przy tafli ,a na ukwiał nawet nie spojrzą .Czasami przysiądą w briareum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mój tez tak pływał, dokupiłem drugiego takiego co wiedział co to ukwiał - teraz oba (parka) z ukwiałów wychodzi tylko do karmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazenki jak je kupiłem pływały też w rogu akwarium za cyrkulatorem. Po jakimś czasie zaczęły odkrywać korale, ukwiała nie mam i nigdy nie miałem. Najpierw odkryły sarcophytona, ale jakoś im się nie spodobał. Potem rhodactisa i też nic z tego, a potem dunce i trochę tam pomieszkały aż odkryły xenie i to jest ich dom. Samica mieszka w xeni około dwóch lat, a mieszkała w niej z pierwszym samcem, którego zabiła. Drugi nowy samiec zamieszkał w xeni pierwszego dnia od wpuszczenia do akwarium, już prawie rok. Nieraz zdarza się, że na krótko taplają się w rhodactisie. Moje błazenki to hodowlane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem. Błazny siedziały w rogu akwarium za skala. Kupiłem im ukwial ale ten jak na złość poszedł w drugi koniec akwarium i z blaznami się nie spotkał :) I tak błazny siedziały w jednym rogu a ukwial w drugim rogu. Ale mniej więcej po około tygodniu samica przypadkowo popłynął w drugi róg akwarium spotkała ukwial i w nim została. Samca przepedzilem w stronę ukwiala siatka i się zadomowil. Teraz gdzie nie przesune ukwiala tam błazny razem z nim płyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Dawidzie - cierpliwości!  Moje błazny (hodowlane) 15 miesięcy urzędowały w rogu zbiornika aż wreszcie zdeydowały się pewnego dnia wprowadzić do ukwiała i tak już pozostały. Powodzenia!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.