Skocz do zawartości
Beti

Miernik Po4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mieszam 2 min., ale z włączonym minutnikiem, żeby z wszystkim zmieścić się w 3 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

milwaukee ma tak samo.  

Czy producent nie mógł zrobić chociaż te 4 min. do wyłączenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Hanki dodawane są 2 pojemniczki, można w jednym dać wodę bez a w drugiej z reagentem.

Mam tylko angielską instrukcję i jak dobrze kojarzę to 2 minuty mieszania (nie potrząsania) i timer na 3 minuty.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też robię wszystko ze stoperem. 2 min mieszania i na 3 min. Do hanki. Tylko czemu na papierowej instr jest 20 sekund? Czy po 2 min wynik jest wiarygodny? Kolor w fiolce nabiera intensywności podczas mieszania


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącę w dyskusje ale nie będę zakładać nowego tematu miałbym pytanie która Hanna lepsza 713 czy 717? Wiem ze 713 jest bardziej dokładny? Chociaż parametry obu są chyba takie same przy 713 jest od 0,00 do 2,50 mg/l ppm a 717 jest od 0,00 do 30,0 mg/l ppm chociaż ta 717 pokazała by tez ta niższa skale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instrukcję angielską i jest mowa o 2 minutach


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyszły różne wersje urządzenia lub reagentów. Będę wykonywał testy po staremu


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bruce89 napisał:

Przepraszam że się wtrącę w dyskusje ale nie będę zakładać nowego tematu miałbym pytanie która Hanna lepsza 713 czy 717? Wiem ze 713 jest bardziej dokładny? Chociaż parametry obu są chyba takie same przy 713 jest od 0,00 do 2,50 mg/l ppm a 717 jest od 0,00 do 30,0 mg/l ppm chociaż ta 717 pokazała by tez ta niższa skale ?

Miałem ten sam dylemat :

 

 


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pdz napisał:

Ja mam instrukcję angielską i jest mowa o 2 minutach

O tym było już na forum. Są 3 wersje hanki z różnym czasem wyłączenia. Wszystkie dotyczą niby tego samego modelu. Może @@Betiznajdzie o tym wątek bo ja nie mogę tego znaleść a wiem że porównywalismy czas wyłączenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ja myślałem, że chodzi o czas mieszania wody i reagenta.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Bruce89 napisał:

Przepraszam że się wtrącę w dyskusje ale nie będę zakładać nowego tematu miałbym pytanie która Hanna lepsza 713 czy 717? Wiem ze 713 jest bardziej dokładny? Chociaż parametry obu są chyba takie same przy 713 jest od 0,00 do 2,50 mg/l ppm a 717 jest od 0,00 do 30,0 mg/l ppm chociaż ta 717 pokazała by tez ta niższa skale ?

Zobacz w specyfikacji jaka jest różnica w pomiarach. 713 jest ponad dwukrotnie dokładniejsza.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

@dla syna  (Igor)tak pamiętam było to poruszanie przez nas,w wolnej chwili poszukam :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można po urządzeniu dowiedxieć sie jaki mam model? I ile mam mieszać?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Roman.P napisał:

Zobacz w specyfikacji jaka jest różnica w pomiarach. 713 jest ponad dwukrotnie dokładniejsza.

Faktycznie masz racje jest całkowicie inaczej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, karol86 napisał:

Można po urządzeniu dowiedxieć sie jaki mam model? I ile mam mieszać?

Z tyłu na obudowie masz model. Mieszać detergent około 2 minut. Po tym czasie urządzenie może się wyłączyć, więc jak robisz test na jednej fiolce to może być lipa. Ja mieszam intensywnie wręcz potrząsając około minuty a potem łagodnie przechylam fiolkę w poziomie żeby odgazować wodę też około minuty. Zresztą widać kiedy pęcherzyki powietrza będą usunięte.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robie z stoperem. Bo już zdażyło mi sie że sie wyłączył. 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bruce89 napisał:

Przepraszam że się wtrącę w dyskusje ale nie będę zakładać nowego tematu miałbym pytanie która Hanna lepsza 713 czy 717? Wiem ze 713 jest bardziej dokładny? Chociaż parametry obu są chyba takie same przy 713 jest od 0,00 do 2,50 mg/l ppm a 717 jest od 0,00 do 30,0 mg/l ppm chociaż ta 717 pokazała by tez ta niższa skale ?

a nie lepiej dedykowany do wody morskiej HI 736 ?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi miernikami to jest trochę zamieszania duża ilość osób używa 713 który nie jest strikte dedykowany do wody morskiej podobnie jak 717 jest jeszcze miernik fosforu 706 (wszystkie trzy woda słodka), do wody morskiej są dedykowane wersje 736 - fosfor lub 774 fosforany. 


650l w obiegu prowadzone na paletkach plus NoPOx, odpieniacz SKIMZ SM201, obieg Jebao 8000

f31473cc9dbf36503d2e9288bb38ee17u1843a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

774 ma niski poziom pomiarowy, ale to może być zaleta. A dopisek że do wody morskiej? ;) wszystkie mają te same sensory i diody. Pomiary związków w roztworach chyba nie mają znaczenia czy jest to woda z wodociągu, studni, jeziora czy morza.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pytania?

Jedna woda, ten sam czas - hanna 736 pokazywała trzykrotnie 16, wg. Tabelki to jakieś 0.05

Stąd zdziwko w całym kraju, jak mierzą 713 i wyskakują zera, a na icp 0.05 i więcej :D

Zwróccie uwagę, że sama legenda sps - Tryc mierzy 736 i nawet nie sprzedaje 713 w swoim sklepie.

 

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Raffy14 napisał:

Tryc mierzy 736

Czyli mierzy fosfor a nie fosforany.

 

6 minut temu, Raffy14 napisał:

Stąd zdziwko w całym kraju, jak mierzą 713 i wyskakują zera, a na icp 0.05 i więcej

To jest mniej więcej błąd pomiarowy.

Ale dajmy spokój każdy kupuje co chce. Namawianie do używania takiego czy innego urządzenia skończy się tym że kupujący będzie miał pretensje do tych co co mu doradzali jak produkt nie spełni jego oczekiwań.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stąd zdziwko w całym kraju, jak mierzą 713 i wyskakują zera, a na icp 0.05 i więcej "

Nie koniecznie. To może wynikać z dokładności pomiaru.

Wg specyfikacji produktu dla 713 to +/- 0,04 ppm, więc wynik "0" może równie dobrze oznaczać 0,04 ppm.

Dla 736 uchyb może wynosić +/- 5 ppb, więc wynik "16" może oznaczać 11-21 ppb, co po przeliczeniu daje 0,03 do 0,06 ppm fosforanów

Edytowane przez SgtOddball
cytat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnego błędu, hanna 713 nie jest przeznaczona do oznaczania niskich zakresów. 736 jest powtarzalna, pomiary dokonywałem również na płynie kalibracyjnym Fauny Marin - 736 pokazała co trzeba, 713 jak zwykle bzdury bo 0.00.

Na fosfor są przeliczniki na fosforany, tak robią w laboratoriach. A 736 jest zwyczajnie dokładniejsza i ma inne reagenty + oznaczenie, że jest 'marine' :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Roman.P napisał:

774 ma niski poziom pomiarowy, ale to może być zaleta. A dopisek że do wody morskiej? ;) wszystkie mają te same sensory i diody. Pomiary związków w roztworach chyba nie mają znaczenia czy jest to woda z wodociągu, studni, jeziora czy morza.

Co do pomiarów związków w roztworach to jest bardzo duża różnica, rozwór soli morskiej jest roztworem o bardzo dużej sile jonowej i możemy mieć jony których poziom chcemy sprawdzić zamaskowane, chyba producent nie dla fanu wykonał dwie różne wersje podobnych mierników i prawdopodobnie zastosował różne kombinacje reagentów. Może być też różnica w kalibracji obu mierników. Kto co chce sam wybierze na stronie producenta w języku polskim wszystko opisane.


650l w obiegu prowadzone na paletkach plus NoPOx, odpieniacz SKIMZ SM201, obieg Jebao 8000

f31473cc9dbf36503d2e9288bb38ee17u1843a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.