Skocz do zawartości
united723

lampy aquael leddy slim...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje od dłuższego czasu oświetlenia do swojego akwarium 112l 80x35x40 i chyba pozostanie mi zakup dwóch lamp aquael leddy slim marine i actinic 32W, ale czy to nie będzie za słabe oswietlenie? jeszcze sie zastanawiałem na belką 4x24W. http://allegro.pl/belka-lampa-aluminiowa-t5-ho-80cm-4-x-24w-i6892064413.html

prosze o rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli w moim poprzednim 160L  i w obecnym sto chyba 20 korale miękkie i euphylie mają się doskonale przy 60w to w twoim też nie powinno być problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te lampy w morskim, moim zdaniem na jedną marine powinny być dwie niebieskie.  W tych proporcjach wyglada to bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co lubi. Jeżeli lubisz mieć bardzo niebiesko to tak jak gregoldi napisał: trzeba dawać 2 niebieskie na jedną białą.

Tak wygląda 1 biała i 1 niebieska:

 

 

IMG_20180118_204437.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240l 120x40x50 (50 to wysokość)

Na starcie będą tyle te 2 belki, później się okaże co i czy będę coś dodawał i kombinował.

Planuje obsadę typowo miękkie + kilka łatwych LPS.

Bez szaleństw ma być prosto i bezstresowo.

Miałem tak wcześniej 63L i byłem zadowolony.

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adrian42 napisał:

Zależy kto co lubi. Jeżeli lubisz mieć bardzo niebiesko to tak jak gregoldi napisał: trzeba dawać 2 niebieskie na jedną białą.

Tak wygląda 1 biała i 1 niebieska:

 

 

IMG_20180118_204437.jpg

O ile zdjęcie oddaje dobrze kolory to nie ma tragedii. Jak jeden do jeden to całkiem nieźle wygląda, kolor oświetlenia oczywiście :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja bym sobie darował - przecież świeci wszędzie (sąsiadowi w okna też) a nie tam gdzie chcemy - i nie da się tego "poprawić" soczewkami

taką lampkę można zrobić samemu za mnij niż połowę ceny

333.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
ja bym sobie darował - przecież świeci wszędzie (sąsiadowi w okna też) a nie tam gdzie chcemy - i nie da się tego "poprawić" soczewkami
taką lampkę można zrobić samemu za mnij niż połowę ceny
333.thumb.jpg.10284ee5e4626a9e55db9a3566fadac0.jpg
 
Nie wiem jak zdjęcie robione, ale te slimy nie świecą do góry a jedynie w dół i leciutko na boki-skos.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie z telefonu ale dla mnie barwy ok.

Zdjecie na szybko robione a swiatlo mozliwe ze odbite od folii bo akwa jest przykryte folia bo swiezo przywiezione a lampy na szybko rozpakowane zeby sprawdzic jak swieci.

Jak bede mial wiecej czasu to moze zaloze swoj temat z moim akwa. 

Pozdrawiam

Ponizej zdjecie bez folii. Mniej swieci do gory faktycznie nadal troche na boki. Pytanie co gorsze niedoswietlone boki czy swiecenie na boki? Zobaczymy jak to bedzie po wlozeniu skaly i sprzetu.

Sorry za brak polskich znakow ale z tel

tmp-cam-663661432.jpg

Edytowane przez adrian42
dodanie zdjecia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pełni szczęścia, szczególnie dla korali w przyszłości to bym dołożył jeszcze jedną taką belkę LED 32W actyniczną. Bo jednak 64W LED na 240 litrów akwarium to trochę mało :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silva nie chce wydawac duzo kasy za gotowe lampy. 

Jakbys znal moje umiejetnosci elektryczne to tez dla swietego spokoju wolalbys zebym kupil gotowa lampe.

Uwazam ze, miekkie nie potrzebuja mocnego i wyszukanego swiatla .

Moim zdaniem to dobry wybor na start dla mnie ale nikogo nie namawiam wszystko zalezy od obsady itp.

Moze po kilku miesiacach kupie "normalna" lampe- czas pokaze.

Wiele osob kupuje chinczyki a pozniej i tak je tak skrecaja ze zostaje praktycznie kolor niebieski z dodatkiem bialego. 

Czas pokaze co okaze sie lepsze.

 

Maciej01 jestem za.

Na razie przede mna czas kompletowania sprzetu i na start to co jest to wystarczy.

Akurat przy 40cm glebokosci zmiesci 3belka ale 4juz by nie weszla;)

Dodalem zdjecia i nie wstydze sie opisywac to co mam a wiadomo ze to oswietlenie to najtanszy gotowiec. Dodalem zdjecia bo wiem ze wiele osob sie nim interesuje. 

Wiele osob rezygnuje z morskich zbiornikow ze wzgledu na koszty.

Koszty sa wysokie i nikt chyba nie uwaza ze to tanie hobby ale moim zdaniem warto pokazac ze jak nie chcesz hodowac sps i wyszukanych ryb a chcesz miec przyjemnosc z "bujajacych sie korali" to nie musisz wydawac fortuny.

Sam z doswiadczenia wiem ze wole miec mniejszy zbiornik a morski niz duzo wiekszy a slodkowodny. Ta niewiadoma co wyjdzie ze skaly, codzienne ogladanie czy cos sie nie zmienilo, w kazdej porze dnia i nocy akwarium wyglada inaczej. Flurescencja korali itp raz zalozylem zbiornik morski i wiem ze juz innego bym nie chcial;)

Male sprostowanie zeby nie bylo bo wiem ze ktos sie moze czepic: 

Zmiesci sie i 4belki napisalem ze 3 bo odjalem moje wzmocnienia podluzne.

Mamy rozne zbiorniki, widywalem nawet 150cm dlugie bez wzmocnien wiec 120cm tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

IMG_6967.jpg

s-l500.jpg

takie same diody ? bo na to wygląda ... czyli 5630 SMD

te diody (jak większość podobnych) mają kąt świecenia 120 stopni

u chińczyków można kupić dowolną ilość w wielu kolorach

potem umieścić w takich "oprawkach"

s-l500.jpg

paski dają się ciąć np co 3 diody więc można mieszać kolory samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adrian42 napisał:

 

Maciej01 jestem za.

Na razie przede mna czas kompletowania sprzetu i na start to co jest to wystarczy.

Akurat przy 40cm glebokosci zmiesci 3belka ale 4juz by nie weszla;)

Dodalem zdjecia i nie wstydze sie opisywac to co mam a wiadomo ze to oswietlenie to najtanszy gotowiec. Dodalem zdjecia bo wiem ze wiele osob sie nim interesuje. 

Wiele osob rezygnuje z morskich zbiornikow ze wzgledu na koszty

Nikt Ciebie nie krytykuje. Zakładasz, składasz na co cię stać. To normalna sprawa, praktyka. Jak ktoś chce założyć morskie to musi najpierw trochę poczytać na tym forum i na innych, jest tego sporo w internecie. Nie każdego stać na super, ekstra z najwyższej półki. Nie każdy też potrafi robić super, ekstra DIY. Każdy kto chce morskie robi takie na jakie go stać. Taka jest najprostsza zasada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2018 o 00:13, silvia napisał:

IMG_6967.jpg

s-l500.jpg

takie same diody ? bo na to wygląda ... czyli 5630 SMD

te diody (jak większość podobnych) mają kąt świecenia 120 stopni

u chińczyków można kupić dowolną ilość w wielu kolorach

potem umieścić w takich "oprawkach"

s-l500.jpg

paski dają się ciąć np co 3 diody więc można mieszać kolory samemu

Sugerujesz że takie ledy jak np. http://allegro.pl/sztywna-tasma-led-alu-5630-50cm-led-niebieska-i7136115222.html#thumb/3 

Będą dawać wystarczające światło dla rozwoju koralów? Albo że są podobne do tych użytych w aquael? Cena zachęca. 

Zauważyłem że często się wypowiadasz w temacie tego typu led. Polecasz coś konkretnie, stosujesz? Sam zastanawiałem się nad takim oświetleniem do drugiego zbiornika ale przeczytałem dużo niezachęcających komentarzy. 

 

Edytowane przez SteFun (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, SteFun napisał:

Sugerujesz że takie ledy jak np. http://allegro.pl/sztywna-tasma-led-alu-5630-50cm-led-niebieska-i7136115222.html#thumb/3 

Będą dawać wystarczające światło dla rozwoju koralów? Albo że są podobne do tych użytych w aquael? Cena zachęca. 

Zauważyłem że często się wypowiadasz w temacie tego typu led. Polecasz coś konkretnie, stosujesz? Sam zastanawiałem się nad takim oświetleniem do drugiego zbiornika ale przeczytałem dużo niezachęcających komentarzy. 

 

sugeruję ...

że jak dasz odp. ilość diod i pokryjesz pasmo (dobierzesz kolory) to będzie wystarczające (w niezbyt głębokim zbiorniku lub dodatkowych soczewkach)

jak widać na fotce to te same diody tylko w  aquaelu ułożone gęściej niż na "chińskich paskach" i kolory pomieszane / dobrane przez producenta - jakie kolory dobrał producent ? nigdzie nie ma podanej  specyfikacji

u siebie mam lampę DIY ale na diodach PowerLed, moc i kolory dobrane na wzór EcoTech Radion G4

zaciekawił mnie praktycznie gotowy moduł i czekam na wrażenia kolegi z tematu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, silvia napisał:

sugeruję ...

że jak dasz odp. ilość diod i pokryjesz pasmo (dobierzesz kolory) to będzie wystarczające (w niezbyt głębokim zbiorniku lub dodatkowych soczewkach)

jak widać na fotce to te same diody tylko w  aquaelu ułożone gęściej niż na "chińskich paskach" i kolory pomieszane / dobrane przez producenta - jakie kolory dobrał producent ? nigdzie nie ma podanej  specyfikacji

u siebie mam lampę DIY ale na diodach PowerLed, moc i kolory dobrane na wzór EcoTech Radion G4

zaciekawił mnie praktycznie gotowy moduł i czekam na wrażenia kolegi z tematu

 

Tomislawus ma większość rzeczy które potrzebuję, aktualnie buduję drugi zbiorniczek do zabawy światłem. Też dodaje do obserwowanych :) 

 

Ja się zastanawiam czy byłbym wstanie przerobić oryginalne ledy w moim Blau, bo mam za dużo białego. Powoli zbieram się do rozebrania pokrywy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.