Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich czytających B).
Z krótkiego pomysłu do szybkiej realizacji,małej lampki na biurku :rolleyes:,jako iż w głównym zbiorniku żyje sobie Chelmon i widziałem jego próby atakowania rurówek zrodził się pomysł stworzenia domku dla dwóch rurówek co by się nie stały śniadaniem dla w/w rybki :o.
Akwarium było stworzone na zamówienie do hodowli fitoplanktonu później się kurzyło więc sprzęt tylko czekał by go użyć.
I tak jakoś reszta sama się potoczyła.

Zbiornik 8,4l  20x14x30 (4MM)  Dł x szer x Wys
Oświetlenie Blau Lampka 9W 
Cyrkulacja FZN-2
Skała żywa 0,9Kg
podłoże suchy żwir koralowy (1-3mm) około 300g.
Woda z działającego zbiornika
Bakterie ZEObak
Obsada
Jak na razie 2x Rurówka 
W planach może coś więcej czas pokaże ale z całą pewnością myślę o w puszczeniu z dwóch krabików czerwononogich i jakiegoś ślimaka do czyszczenia szyb :D

SKhHA5W.jpg
YlDYFvL.jpg
rWDpnTS.jpg
YvivPgv.jpg
dVQ7aYz.jpg
CueKW9A.jpg
auC6yfU.jpg


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, od zawsze mnie kusi żeby postawić coś takiego sobie na biurku w pracy przed nosem :)
będę obserwował :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) fajne ja miałem 18L piko sporo tam miałem życia. Dodaj jakąś swietlówkę albo ledy aktyniczne, przy samym białym świetle może być problem z glonami no i koralowce nie wyglądają tak fajnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się trochę wyższa konstrukcja skalna, bo jakoś tak płasko wygląda przy tej wysokości akwarium. I tak jak kolega wyżej napisał dołóż coś z niebieskiego do oświetlenia. A tak po za tym fajnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super pomysł :) Z zaciekawieniem będę podglądał :) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tematem oświetlenia przyznaję rację ,że kolor niebieski bardzo by się przydał i właśnie myślę nad kupnem świetlówki do tej lampki niebiesko/białej bo widziałem taka jest zakup zrobię na czasie.
A co w środku będzie ? na pewno korale nie szybko rosnące czy ekspansywne bo zbiornik jest malutki.
Z ryb nic nie planuję.Jedynie co to może z dwa trzy ślimaki i do tego parę z 4-5 krabów czerwononogich z jakiś takich co rosną małe.
A co do skały dodałem jeszcze jeden kawałek ,że jest idealnie. 
Zdjęcia dodam po weekendzie.
Pozdrawiam Czytających:D


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No postęp można powiedzieć jakiś już jest.Nic nie pisałem bo szukałem pasującego kawałka skały do układanki :D
I w końcu udało się znaleźć drugą część do pierwszej :rolleyes:,i jak widać skała została sklejona klejem do korali,by trzymała się mocno.
Do zbiornika trafiły dwa ślimaki by coś zaczęło czyścić szyby i resztę wnętrza.
Oświetlenie na chwilę obecną jeszcze nie jest zmienione bo czekam na świetlówkę biało/niebieską,zobaczymy jak przyjdzie jeśli nie będzie mnie odpowiadać to najwyżej spróbuję DIY ledy zrobić,ale to na razie daleka przyszłość.
Dużych fotorelacji nie będzie bo jak na razie nudy w zbiorniku,fakt faktem pytając o brzydala co robi w nim jest na przetrzymaniu bo jest do wydania w świat bo niestety porządek z różami w zbiorniku zrobił i zaczął się zajmować LPS-ami z rodzacju acantchea..
I w piko rafie również ślad zostawił bo odgryzł fioletowej rurówce piuropusz :angry:.
Jedynym planem jakim jeszcze jest to zmiana cyrkulacji na coś mocniejszego bo niestety ale FZN-1 słaby jest.
Cyrkulatora do zbiornika nie chcę bo szkoda miejsca w środku bo nie ma tak malutkich.
Myślałem o jakieś mocniejszej kaskadzie takiej powiedzmy teoretycznie 700l/h.
Pomysłem jest FZN-2 tylko problem jest rozmiar bo szerokość całkowita jest opisywana jako 22,5cm a zbiornik ma max 19cm co wejdzie w środku. I mam takie pytanie czy ktoś czytający ma może kaskadę FZN-2 i był by mi w stanie zmierzyć samą wylewkę (rynienkę) do akwarium ? jaka jest jej szerokość ? będę wdzięczny.Chyba ,że ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycję kaskady która zmieści się na 19cm w środku do zbiornika.

sZu2VX5.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak postępy??? może jakieś foto? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
żyje to jeszcze???
Najlepiej cytować post autora to wtedy dostaje powiadomienie o ruchu w jego wątku ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Jak najbardziej *TO* jeszcze żyje :D.
Tylko jak to mówiąc nic nadzwyczajnego się z projektem nie dzieje ciekawego.
Trochę zmieniłem ułożenie skały bo nie było możliwości czyścić frontowej i prawej bocznej szybki,dwie pozostałe nie ruszam bo chce by obrosły je algi wapienne. W akwarium jakiś czas temu pojawiło się pełno glonisk meszkowatych na skałkach nic z tym nie robiłem tylko czekałem i lałem sobie bakterię,glony jeszcze widoczne ale są już na wykończeniu. 
I jak na razie pojawiają się myśli czym to obsadzić by nie było plagi i nie wyszły korale po za zbiornik myślałem po prostu może obsadzić samymi rico w różnych barwach kolorystycznych ? ogólnie na razie brak koncepcji i tak myślę co z tym fantem zrobić by cieszyło bardzo oko.
Chciałem do zbiornika dodać z dwa kraby Paguristes cadenati ale jak na razie nie ma ich w lokalnych sklepach i tak czekam aż się pojawią.

KO19bB0.jpg
4boFwia.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak pora na małą aktualizację zbiorniczka nadal żyje i ma się ok.
Do akwarium jakiś czas temu trafiło troszkę życia 
Dwa ślimaki astralium które bardzo ładnie pracują w akwarium
Jeden Nassarius mały
I trzy małe karabiki Paguristes cadenati by miało co po zbiorniczku chodzić.
I trafił pierwszy koralowiec Ricordea teraz trzeba zacząć dobierać kolejne sztuki bo koncepcją jest hodować obie odmiany Ricordea.

3FeaciOl.jpg

v0USUSZl.jpg
HfzHFbfl.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Robteos napisał:

Więc tak pora na małą aktualizację zbiorniczka nadal żyje i ma się ok.
Do akwarium jakiś czas temu trafiło troszkę życia 
Dwa ślimaki astralium które bardzo ładnie pracują w akwarium
Jeden Nassarius mały
I trzy małe karabiki Paguristes cadenati by miało co po zbiorniczku chodzić.
I trafił pierwszy koralowiec Ricordea teraz trzeba zacząć dobierać kolejne sztuki bo koncepcją jest hodować obie odmiany Ricordea.

3FeaciOl.jpg

v0USUSZl.jpg

HfzHFbf.jpg

A foootkaaa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli footka ? nie widać zdjęć ?
Bo u mnie są wszystkie trzy zdjecia
Pozdrawiam :mellow:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Robteos napisał:

Co masz na myśli footka ? nie widać zdjęć ?
Bo u mnie są wszystkie trzy zdjecia
Pozdrawiam :mellow:

Aaa przepraszam. Teraz mi wskoczyły. Chyba coś net mi zamula. Ładne będzie :-) zaczyna nabierać wygladu :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Aaa przepraszam. Teraz mi wskoczyły. Chyba coś net mi zamula. Ładne będzie :-) zaczyna nabierać wygladu :-) 

Nic się nie stało :D,zdjęcia mają dużą pojemność to mogą niestety troszkę się wczytywać.
Szczerze ? Na żywo to o wiele lepiej wygląda ale telefonem średnio to idzie ukazać <_<,ładnie będzie jak dojdzie więcej korali a plan niestety troszkę mało ambitny bo jedno Rico miesięcznie :D


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Robteos napisał:

Nic się nie stało :D,zdjęcia mają dużą pojemność to mogą niestety troszkę się wczytywać.
Szczerze ? Na żywo to o wiele lepiej wygląda ale telefonem średnio to idzie ukazać <_<,ładnie będzie jak dojdzie więcej korali a plan niestety troszkę mało ambitny bo jedno Rico miesięcznie :D

To na gwiazdkę bedzie już wypas :-) ale zaczyna mieć swój urok już teraz. Kiedy następny koral? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że coś koło dnia dziecka :rolleyes:,bo za niedługo jadę na tygodniowy urlop to wolę poczekać i dopiero po nim dokupić kolejną sztukę. Tak jak mówisz myślę ,że w Grudniu już będzie w miarę coś ładnego z tego zbiorniczka,oczywiście jak uda się dostać unikatowe grzybki a z nimi jak na razie trochę bieda w sklepach jest :unsure:,bo w zagranicznych sklepach to aż w głowie się kręci od ilości i rozmaitości i kolorów Rico.
Uroku jeszcze nie ma na razie gruzowisko ale będzie San Francisko :D

xCai1MHl.jpg

AJvM56Wl.jpg


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz do tych ricordea dołożyć kilka ukwiałów stichodactyla tapetum 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maciej01 napisał:

Możesz do tych ricordea dołożyć kilka ukwiałów stichodactyla tapetum 

 

Szczerze powiem fajna alternatywa tylko duże one rosną bo pisze ,że do 15cm :(  a zbiornik mój długości ma 20cm to mały słoik.
 

12 godzin temu, ZiomEkk_ napisał:

Na żywo wygląda świetnie! Może krewetki sexy? :)


Sexy Krewetki ? wiele osób na te krewetki narzeka ,że lubią skubać korale ale nie wiem jak by to było w przypadku Ricordea czy by nie skubały.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sexy nie podgryzą ci Ricordea - za blisko Rico ma do ukwiałów, Thor amboniensis lubią zamieszkiwać ukwiały zarówno te dywanowe Tapetum, jak i normalne - u mnie siedzą w quadri :)

Czasami gryzą polipy SPS takich jak Stylophora - chociaż u mnie nie ruszają jej zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.