Skocz do zawartości
MO115

Krab - identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś rozpoznaje tego kraba? Dobry on czy do SUMPA? 

received_1977764532251115.jpeg

received_1977764278917807.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobry czy nie ale ... za***isty :)

 


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:smilieA13: ło tez mam takiego z białym paskiem ale nie czerwony i przywieziony z Chorwacji wiec chyba nie to samo ale te czachy pod opisem nie nastrajają pozytywnie:wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie z niemieckiego w google translator pewnie nie jest idealne ale jak czytam "Ta notatka pojawia się na jadowitych, bardzo trujących, a także na zwierzętach, których trucizna może cię natychmiast zabić. Każdy reaguje inaczej na trucizny. Zważ ryzyko dla siebie i swojego otoczenia bardzo ostrożnie i nigdy nie działaj lekko!" nawet po kiepskim tłumaczeniu to mi się ciepło robi ... 

 


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm na parazoa też są te czaszki :) a sporo osób ma je w baniaku, po prostu trzeba uważać. A krabik jest zjawiskowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO chodzi o to, że w przeciwieństwie do innych krabów, ten jest niejadalny i wszystko będzie w porządku dopóki ktoś go nie zje, zresztą zgodnie z zaleceniami reeflexa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo coś czy on jest reef safe? Napisane, że niby żywi się glonami.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnikiem, jak większość krabów, może ale nie musi leźć w szkodę. Ładny gagatek :-)

Edit:

Z drugiej strony, skoro nie ma dokładniejszych danych o diecie i uwieńczonym sukcesem dłuższym utrzymaniu w akwarium, to albo wszyscy się go mniej lub bardziej słusznie boją albo, niestety, specjalista pokarmowy.

Edytowane przez Maelen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz jeszcze że nie jest jadowity, a trujący i nawet gotowanie nie pomaga, no i zdjęcie jak wpierdziela jeżowca :)

http://www.wildsingapore.com/wildfacts/crustacea/crab/xanthidae/integerrimus.htm


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam zniknęły 2 Capnelle i ukwiał albo się gdzieś skutecznie zchował albo coś go zjadło. Mam jeszcze 1 kraba nie planowanego, ale złapać go nie mogę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny krabik. Szkoda, że z mojej tzw. żywej skały nie wyszły żadne kraby, nie wyrosły jakieś korale. Kupiłem niby żywą skałę, a tak na prawdę była ona jałowa w życie. Nawet wezowidła nie wyszły tylko trochę kiełży i inne drobne życie. Trochę Wam zazdroszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam tak na prawdę nigdy nie wiesz co wyjdzie ze skały ... mnie wyszedł taki ładny makroglon ... 

 

b5a91b98ff3858dcdc7979dfc3c57565.jpg27967e60788425c3e7f9130566711c5c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.