Skocz do zawartości
reek

No 3 ciagłe 0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem taki ze no3 mam 0 ppdbijam je KNO3 pod wieczor jest 0.25 a na drugi dzien juz znowu 0  glonow jako takich nie mam jedynie cyjano bo po4 0.02 a no3 tak jak pisalem 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) masz dużą konsumpcję No3 i Po4 przez bakterie, możesz dalej lać preparaty albo zwiększyć odsadę i karmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś problem w tym, że masz no3 0 ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lejesz jakieś bakterie które mogą redukować NO3? Bo jeśli tak to możesz zmniejszyć ilość lanych bakterii. 


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole to mierzysz potas? KNO3 jest IMHO takie sobie do podbijania No3. Dwa mając takie parametry nie widzę sensu kombinoania. Jeśli doszedłes do wniosku że to cyano to wynik takich parametrów to doczytaj więcej na temat badań Redfielda i czy jest sens brać to pod uwagę.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, VDR napisał:

A tak w ogole to mierzysz potas? KNO3 jest IMHO takie sobie do podbijania No3. Dwa mając takie parametry nie widzę sensu kombinoania. Jeśli doszedłes do wniosku że to cyano to wynik takich parametrów to doczytaj więcej na temat badań Redfielda i czy jest sens brać to pod uwagę.

Caly czas jade według skali redfielda dlatego wywaliło mi cyano bo mam 1 a optymalne jest okolo 16 u mnie ta skala zawsze działała

Uzywam tylko biodigesta z bakterii

Ogolnie mam wiekszpsc korali miekich i no3 0 nie jest moim sprzymiezencem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przestań patrzeć na ten współczynnik i sztuczne wyrownywanie go chemia. Ale to tylko moje zdanie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kropelkowych testach typu salifert, według mnie zabawa w utrzymywaniu współczynnika Redfielda jest nieporozumieniem. Ani to dokładne, a oko każdego przypisze kolor nieco inaczej do skali, a przy niskich wartościach NO3 i PO4 jakie chcemy utrzymywać, ciężko jest to zbalansować. Nawet przy lepszych testach typu Hanka może być różnie.

Podzielam zdanie VDR, wg. mnie lepiej mieć odrobinę gorsze parametry, ale stabilne, niż na siłę wyrównywanie chemią, żeby były podręcznikowe.

Zwiększ delikatnie karmienie, obserwuj przez tydzień - półtora zmianę, jak nie będzie żadnej to zwiększaj dalej, byle nie za szybko:)

Edytowane przez jedikk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR nie rozumiem cie najpierw piszesz mi zebym poczytał o skali redfielda a jak napisalem ze to sosuje to mi napisales ze to be akurat w tym jak i w poprzednim baniaku zawsze sie tym sugerowałem od kad wiecznie walczylem z plagami pozniej po stosowaniu sie do tabeli mialem spokoj tu przerabiam dokladnie to samo no3 nizsze od po4 jest  cyano bardziej liczylem na pomoc co moze byc przyczyna konsumpcji no3 i jak zrobic by jej nie bylo

Co do karmienia to juz karmie od miesiaca duzo za duzo i nic 

Pierwszy raz mam taki przypadek zeby no3 bylo pozerane raczej to zawsze walczylem z po4

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dodajesz jakieś pożywki dla bakterii? Może jak przestaniesz je dożywiać to zmniejszą swoją populację i NO3 wzrośnie. Ogólnie za poziom NO3 są odpowiedzialne bakterie (zmniejszają NO3) oraz niezjedzony pokarm wraz z odchodami ryb (podnoszą NO3). Więc albo podniesiesz dozowanie NO3 (więcej pokarmu lub więcej ryb) albo obniżysz konsumpcję NO3 (zmniejszysz ilość bakterii). Ale tak jak koledzy pisali wszystko rób stopniowo, bo z doświadczenia wiem że jak zachwiejesz parametrami to potem ciężko to ustabilizować.


Akwarium 80x40x40cm (128l) + sump z DSB i refugium, w obiegu 130l wody. Start 17.02.2017r. Akwarium prowadzone na metodzie DSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reek, Ja również dodaję KNO3 do akwarium przez cyjano. Jest chyba tylko 1 mała pułapka.

Bo przy tych samych parametrach (moim zdaniem) można mieć cyjano i może równie dobrze go nie być.

Jeśli masz już plagę (ja miałem) to czego bym nie wlał - czy to karmienie, czy preparaty, to miałem wrażenie, że wszystko jest skonsumowane przez cyjano niezależnie od wpóczynnika.

A przez to, że cyjano wiąże azot z powietrza to cały czas jest nadmiar fosforanów i dodawanie azotu tylko ten stan umacnia (cały czas podkreślam że są to moje obserwacje/dywagacje).

Więc moja rada najpierw trzeba usunąć cyjano (mechanicznie, chemicznie itp.) a potem trzymać współczynnik.

Dzięki tej wiedzy w moim akwarium współistnieje wiele plag  - mam obecnie taki placyk cyjano którego nie wyczyściłem i pomimo że współczynnik Redfielda mam ponad 20 to placyk żyje i ma się świetnie ( ale też się nie rozrasta).


ce6a473c12111557fd12959c9429afcau1349a11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, doktur napisał:

reek, Ja również dodaję KNO3 do akwarium przez cyjano. Jest chyba tylko 1 mała pułapka.

Bo przy tych samych parametrach (moim zdaniem) można mieć cyjano i może równie dobrze go nie być.

Jeśli masz już plagę (ja miałem) to czego bym nie wlał - czy to karmienie, czy preparaty, to miałem wrażenie, że wszystko jest skonsumowane przez cyjano niezależnie od wpóczynnika.

A przez to, że cyjano wiąże azot z powietrza to cały czas jest nadmiar fosforanów i dodawanie azotu tylko ten stan umacnia (cały czas podkreślam że są to moje obserwacje/dywagacje).

Więc moja rada najpierw trzeba usunąć cyjano (mechanicznie, chemicznie itp.) a potem trzymać współczynnik.

Dzięki tej wiedzy w moim akwarium współistnieje wiele plag  - mam obecnie taki placyk cyjano którego nie wyczyściłem i pomimo że współczynnik Redfielda mam ponad 20 to placyk żyje i ma się świetnie ( ale też się nie rozrasta).

I tu mozesz miec racje uporam sie z cyjano i wtedy zobaczymy jaka bedzie konsumpcja no3  ale obstawiam ze tak jak pisales cyjano  to pochlania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, reek napisał:

VDR nie rozumiem cie najpierw piszesz mi zebym poczytał o skali redfielda

chodziło mi byś poczytal troche więcej niż artykuł Bartka.  Zresztą Redfield stworzył wspołczynnik N:P (mówiąc ogólnikowo bo ten współczynnik można rozwinąć) nie NO3 do PO4 ;)  Poszukaj co to jest Buddy Ratio. Pomijajac już, że później udowodniono ze ten stosunek Redfielda nie zawsze jest 16 itd.

Przykład:

NO3 -100 PO4 - 1,5 - powinienem miec glony a glonow niet a cyano jak najbardziej bylo. Jakie z tego można wyciągnąć wnioski ? ;)

Ustabilizuj zbiornik przede wszystkim.

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy masz jakiegoś jeżowca? Jak nie to wrzuć jakiegoś ładnego makroglona (czerwony lub wręcz z czarnych) i pięknie Ci ustabilizuje azot z fosforem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2018 o 14:10, doktur napisał:

reek, Ja również dodaję KNO3 do akwarium przez cyjano. Jest chyba tylko 1 mała pułapka.

Bo przy tych samych parametrach (moim zdaniem) można mieć cyjano i może równie dobrze go nie być.

Jeśli masz już plagę (ja miałem) to czego bym nie wlał - czy to karmienie, czy preparaty, to miałem wrażenie, że wszystko jest skonsumowane przez cyjano niezależnie od wpóczynnika.

A przez to, że cyjano wiąże azot z powietrza to cały czas jest nadmiar fosforanów i dodawanie azotu tylko ten stan umacnia (cały czas podkreślam że są to moje obserwacje/dywagacje).

Więc moja rada najpierw trzeba usunąć cyjano (mechanicznie, chemicznie itp.) a potem trzymać współczynnik.

Dzięki tej wiedzy w moim akwarium współistnieje wiele plag  - mam obecnie taki placyk cyjano którego nie wyczyściłem i pomimo że współczynnik Redfielda mam ponad 20 to placyk żyje i ma się świetnie ( ale też się nie rozrasta).

Twoja rada okazała się 100% trafna użyłem mycosidol i odciągałem cyjano znikło około 2 tygodni temu i od tego czasu no3 utrzymuje się w okolicach 1,0 mg/l 

dzięki 

został jedynie brazowy nalot (gluty) konsystencja błota kolor brąz rudy cały czas myślałem ze to dino ale wykonałem szereg testów 

- W nocy nie znika (zaciemnienie na 72h nawet tego nie ruszyło)

-złapałem do kubeczków w pierwszym użyłem h2o2 nie ruszyło tego w drugim dinoX również nic sie nie stało 

staram się dorwac mikroskop bo zaczeło mnie to zastanawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.