Skocz do zawartości
Hoom

52cm cube moje pierwsze morskie

Rekomendowane odpowiedzi

To są te dwa grzyby . Niestety nie idzie ich karmić . Próbowałem i nie zamykają sie by pobrać pokarm . Właśnie zmieniły kształt , przestały być płaskie i podniosły sie taj jak by sie odrywały od skaly . Kolor dalej maja biały i maja polipy co świecą na różowo . Skoro zaczęły sie odrywać to może umierają :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odczepiają, odrywają się od skały to nie przez to, że umierają tylko nie pasują im warunki takie jak nieodpowiednie, nie pasujące im oświetlenie lub zbyt silny prąd, przepływ wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem tą ricordee i u mnie dosyć szybko padła. Próbowałem z nią pod słabszym i mocniejszym światłem i tak jak u Ciebie oderwała się od kawałeczka skałki i ślad po niej zaginął. Tu na forum też ktoś jeszcze miał tą odmianę ale nutę pamiętam kto.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem Ricordee ze skaly na piasek gdzie ma mniej światła i mniejszy prąd wody i przestała sie odrywać zrobiła sie płaska i sie odtworzyła 

8C6D0CA4-3B3F-463D-AD6B-C0BB6FAAC1E9.jpeg

Jednak sarcophyton zrzuca skórę uff ulżyło mi bo bardzo mi sie on podoba . 

2A652F98-2A9D-4A5A-A9D9-B607A2FCA946.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dałeś dość dobre zdjęcie korala. Teraz można potwierdzić, że to ricordea yuma i trochę widać prześwitujący zielony pyszczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A skąd wiesz że to nie jest rhodactis tyle że zabiedzony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na pyszczek, prześwituje zielony kolor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja ten koral w crazycoralu kupowałem jako ricordea.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium z dwa i pół miesiąca . Bardzo stabilne jezeli chodzi o zasolenie , co, No itd .przeszlo tez chyba wstępnie dojrzewanie .  Ale coś co mi sie teraz przytrafiło wydaje mi sie trochę dziwne . Jeden z blazenkow nagle szybko powiększył masę swego ciała i wyglada jak by szykował sie do złożenia ikry . Powiększył mu sie brzuch i bardzo dużo zaczął jeść . Czy to jest normalne po tak krótkim czasie od startu akwarium . Oprócz 2  błazenków mam tez jedna babkę i kilka ślimaków i jednego kraba . No i mam jeszcze jedna krówkę dolabella która wciągnęła mi wszystkie glony , skoro krówka na sie świetnie to chyba warunki musza być stabilne 

https://youtu.be/I22YGd2wCiw

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak jest dorosłą sztuką i ma dobre warunki to może złożyć ikrę ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fresz33 napisał:

Tak jak jest dorosłą sztuką i ma dobre warunki to może złożyć ikrę ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

I to jest normalne dwa i pół miesiąca po uruchomieniu akwarium . I czy tak szybki przyrost masy tez jest normalny około 30% masy ciała w miesiąc . Po drugie dobrały sie w pare a są to różne gatunki blazenkow . 

Zdjęcie z przed miesiąca 

DC82B235-A0E6-412D-BB7F-ADF7A6FFD1FF.jpeg

I teraźniejsze 

DDB8D2B4-4E45-40A1-B08B-A9D445A36E1E.jpeg

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, akarka napisał:

To już wiesz, która to Pani błazenkowa :)

Dobrze ze mi  żona po ślubie nie wycięła takiego numeru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym sie pochwalić moja pierwsza solniczką , po trzech i pół miesiąca tak ona wyglada 

https://youtu.be/j2FDjBpzvSc

https://youtu.be/kW3e2-3eqwI

nie obeszło sie bez kilku pomyłek i błędów początkującego ale wszystkie plagi dawno już za mną i korale ładnie rosną i sie pompują . Wszystkie parametry zerowe . Filtr spisuje sie rewelacyjnie . 

Prosze o podpowiedz jakie korale posadzić na skałach by je ładnie zarosły . Za wszystkie sugestie będę wdzięczny . Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co to może być glony długie znikły mi już dawno tak samo jak okrzemki . Pojawił mi sie teraz w kilku miejscach taki kożuch który pokrywa mi skale na jej szczycie gdzie dostaje najwiecej światła . Widać w nim bąbelki powietrza . 

87AE40ED-544E-40FE-AE88-F56CC485B3AF.jpeg

C05A5DDE-AF25-4BA8-B94D-233F59F4FC76.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturalnym bardziej białym oświetleniu jaki to ma kolor? Trochę przypomina mi to cyjano, ale jak powiększyć zdjęcia to wychodzi wszystko rozmazane. Spróbuj zrobić lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręciłem film bo zdjęcia słabo wychodzą kolor tego czegoś jest brązowy wpadający w fioletowy . Poprzednie zdjęcia już były w powiększeniu . Podłączyłem ozone generator by odkaził trochę wodę . 

https://youtu.be/oVvVr9cjLXs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dino, cyjano? Porównaj ze zdjęciami w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zbiornik ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm trudno to opisać , bo niestety poddałem sie w walce z derbesia . Walczyłem z nią z 6 miesięcy . Pomógł tylko flucofast ale na krótko bo glon wracał .stosowalem fluco może z trzy razy i glon nigdy do końca nie zginął .  Niestety nie mogę wpuścić pokolcow by sie z nim rozprawić , a i brak sumpa daje znać o sobie . Wiec za jakieś 3 miesiące startuje z większym akwarium i nic z tego nie przekładam by nie przenieść glona . Nowe startuje na reeak reef rock . Wiec nie powinienem przynieść żadnego badziewia do akwarium . Wymiary będą 115x 70x 60h 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.