Skocz do zawartości
boo12

Mandaryn zielony ocena zachowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nabyłem w ostatnich dniach kilka rybek w tym ww mandaryna podczas karmienia koło 17-18 wyłazi ze skał i pływa w toni i przy powierzchni, aż do zgaszenia światła pyszczek otwiera jakby coś wcinał ale, gołym okiem nie widać. Tutaj pytanie coś je czy tylko szuka pożywienia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miom zdaniem,jeśli płynie w toni i otwiera tysk to nie je. Jeśli widać że skubie coś z szyby czy skały to tak.Tego co je najczęściej nie widać.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skał skubie zanim wrzucę mrożonkę, a i do szyby się przykleja pyskiem więc może będą z niego ludzie :D

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby masz chyba sterylnie czyste, więc jedzenia raczej na nich nie szuka. Moze widzi w nich swoje odbicie i nie kuma, że to on sam i sie wdzieczy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@ do sterylnej czystości naprawdę daleko, dosłownie kilka minut wcześniej przeleciałem czyścikiem frontowe:D reszta w glonach zielonych niestety, leje 40ml fito przy karmieniu mam nadzieję, że potworki w skałach nadążają z robieniem za pokarm :P

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sterylne akwarium ;) jak nie będziesz go dokarmiać z pipety to obstawiam że za 2-3miesiące padnie z głodu. Już widać po nim że jest wychudzony i szuka jedzenia. Ogólnie mandaryn to ryba tak ślamazarna z zachownia podczas polowania na pokarm że ciężko ją wykarmić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem, ale on jest głodny.a nie podejmuje mrożonek.

Powinien buszować po skałach i polować na robactwo. Jeszcze jest ewentualność że szuka partnera ale to już spekulacja.

PS Dotyczy to wszystkich mandarynów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest przygłodzony. W toni raczej nie jada bo by gruby był. Jeśli je mrożonki to z dna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jednak coś podjada zanim wyłazi ze skał, bo w nocy z latarką trochę tych maluchów lata po skałach, dziwne dla mnie że wyłazi jak wrzucam mrożonki, próbowałem bez cyrkulacji karmić spadały praktycznie obok niego zainteresowania brak 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczytaj na spokojnie i ze zrozumieniem jeszcze raz to co zostało już napisane ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam podobne zdanie jak poprzednicy. Mandaryn jest glodny. Musisz go nauczyc jesc mrozonki z pipety, imho to jedyna droga zeby ta ryba zagoscila na dluzej w akwarium. Specjalista pokarmowy ale widok wypasionego mandaryna jest bezcenny :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretny pokarm do pipety ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wcina mysis z odrobina witamin podawaj mu kilka razy dziennie aż się przyzwyczai. Artemi nawet nie tknie przynajmniej mój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zeby bylo smieszniej moj wcina artemie ze spirulina i czosnkiem  od ocean nutrition. Kiedys podawalem tez drobniejszy pokarm jak np ikra homara ale ta artemia mu podpasowala i ladnie skubie z pipety 

Edytowane przez Kamas (wyświetl historię edycji)

333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam kiedyś mandaryna który po 2 tygodniach zaczął jeść artemię, ale wyłączyłam cyrkulację i rozpylałam pokarm tuż przy nim.

Warto kupić żywe widłonogi.

Z tego, co piszesz mandaryn kupiony byl niedawno, mój też na początku tak pływał przy szybach większą część dnia. Mimo, że tylna i boczna szyba aż się ruszaly od widlonogow, ryba tylko pływała, nie interesowała się nimi. Cos tam też buszowal w skałach. Moze byc, że głoduje (chudawo wyglada) ale może też jak wiele rybek po wpuszczeniu przyzwyczaja się do akwarium. Jest w nowym środowisku, moze szuka drogi ucieczki, a może faktycznie interesuje go swoje odbicie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym wróżbitą ale mój pierwszy mandaryn wyglądał podobnie i niestety po kilku dniach odszedł na wieczną rafę, więc zacznij karmić go czymś z pipety tylko wyłączaj na ten czas cyrkulację. Zacząłbym od ikry homara lub kraba, u mnie wszystkie ryby się tym opychają, dobra jest też artemia z tym że mój mandaryn preferuje taką w intensywnym kolorze.

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Strasznie chudy. Mój czasami pływa przy powierzchni ale łapie resztki pokarmu. Ogolnie zyje ze skały, ale jak mrożonka leci obok to nie daruje.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Mysis wcina aż miło. Artemie też.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 2 mandaryny wspaniałe żerują ciągle na skale a marmurkowy na piasku. najbardziej z pipety lubią artemię z ON z czosnkiem chyba. karmię przy wyłączonej cyrkulacji ale obieg chodzi a jest dość mocny. Kiedyś jeden mi przestał jeść mrożonki i niestety po 2 tygodniach odszedł na wieczną ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od  kilku miesięcy taką samą mandaryne i nie wydziałem żeby jadł mrożonki cały czas po skałach łazi i coś podjada z skał , coś wydać - jakiegoś SPS , nie podskubuję ? Mój podskubywał Stylophore i po korale :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie, to nie za wcześnie na mandaryna? Akwarium jeszcze nie dojrzało a Ty już kupujesz specjaliste pokarmowego?

Jeszcze gdyby była pewność, że je mrożonki to rozumiem. Chyba troche przesadziłeś. Moim zdaniem to on szuka ucieczki z tego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.