Skocz do zawartości
mkkaczy

Hydor koralia 12v i Profilux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwie sprawy, w których potrzebuję wsparcia odnośnie sprzętu.

Pierwsza:

Ostatnio będąc w sklepie akwarystycznym po roślinkę do słodziaka, przechodziłem obok półki z towarem morskim przecenionym. Było tam kilka falowników Koralia, ale jedno zawiniątko szczególnie wzróciło moją uwage. 3 pudełka a w nich: kontroler Koralia wavemaker 2 + Koralia 4 5200L/h + przedłużacz do falownika. Pytam się czy sprzęt używany, ale facet powiedział że klient zamówił i się nie zgłosił, a oni skupiają sie głównie na Tunze, stąd i chcą się trochę falowników Hydora pozbyć. Cena? 100euro za całość, czyli taniej niż zwykle używki za sam komputer, a sprzęt nowy z gwarancją. Wcześniej myślałem o tunze, albo o Gyre fx250, ale pomyślałem sobie że nawet jak mi się nie spodobałby te Koralie to sprzedam bez straty. Teraz kilka pytań:

1. Jak jest z głośnością tego sprzętu? Na sucho (wiem że nie powinienem) jak odpaliłem sprzęt na 2 sekundy to brzmiał jak by ktoś puszki do auta przyczepił i ciągnął. Może dlatego że to już sprzęt wiekowy? Domyślam się że w wodzie powinno być ciszej. Ten cyrkulator to jeszcze na jakimś stalowym trzpieniu.

8pkinR.jpg

INBc7S.jpg

 

2. jak wygląda możliwość mieszania cyrkulatorów o różnej mocy? Można, czy powinny być podłączone takie same modele? Pomyślałem sobie że na węższej ścianie dał bym ten 5200L/h a na szerokiej 12500L/h, tym bardziej że obecnie w sklepie firmowym Hydora są dość tanie. Chciał bym aby pompy w ciągu dnia chodziły mocniej, a w nocy za pomocą fotoceli przechodziły w tryb słabego falowania. Tylko tu obawiam się że słaba pompa może być za słaba w nocy na ustawieniach minimalnych. Skałe prawdopodonie będę miał na środku, lub na środlu i coś na tylnych ścianach.

QDrNSM.jpg

 

Druga:

Mam możliwość kupienia w dobrej cenia dozownika GHL 2.1, wersja stand alone na 4 pompy. Nowy, po prostu ktoś sie rozmyslił i sprzedaje zanim użył. Narazie miał bym do dozowania nawozów w słodkowodnym. Później poszedł by do morskiego razem z komputerem Profilux 4. Chciałem się dowiedzieć jak bardzo inteligentny system dozowania to jest. Wiem że definiuje mu się jakąś dawke dzienną i on automatycznie ją podaje, ale nie o taki automat mi chodzi.

Chodzi mi coś takiego że np. komputer mierzy sobie za pomocą sond Ca, Mg, sól czy coś tam innego i podaje je tylko wtedy kiedy ich wartości spadają. Czyli ustawiam komputer nie na podawanie np. Ca 60ml dziennie, a na utrzymywanie Ca na poziomie 400 ppm.

Czy takie coś jest możliwe, a co ważniejsze czy jest to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, mkkaczy napisał:

1. Jak jest z głośnością tego sprzętu? Na sucho (wiem że nie powinienem) jak odpaliłem sprzęt na 2 sekundy to brzmiał jak by ktoś puszki do auta przyczepił i ciągnął.

i właśnie dlatego nie wolno odpalać "na sucho" - koralie o ile nie są zużyte / uszkodzone - to pracują bezgłośnie  (przynajmniej moje na pewno a miałem kilka o różnych mocach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

dozowanie wedlug wskazan sondy jest mozliwe, ale gdy sonda przekaze falszywe dane (co prawda,  to sie zdaza tylko w czasie urlopu :D) to nic nie uratuje Twojego akwarium. 

Bezpieczniejsze jet cotygodniowe testowanie wody i korektury na pompach.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek.

Dzięki. Chyba sobie odpale ją w wannie zeby zobaczyć jak działa i jak to mniej więcej dmucha.

A wiesz może odnośnie drugiego pytania jak wygląda możliwość łączenia pomp o różnej mocy do Wavemakera w praktyce. Z jednej strony boję sie że różnice między nimi mogą być zbyt duże (12500 i 5200 l/h), z drugiej wydaje mi się że stwarza to możliwość trzymania korali np po lewej które lubią większe prądy a po prawej które lubią mniejsze prądy.

Stani

Dzięki. Czyli taki dozownik GHL 2.1 SA nie ma jakiejś znacznej jeśli wogóle przewagi w praktycznym stosowaniu nad prawie 2 razy tańszym Coral Box WF-04 WIFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dnia 8.02.2018 o 09:47, mkkaczy napisał:

 odnośnie drugiego pytania

nie mam profiluxa ale mam Hydor Koralia Smart Wave (230V)

41jF1J+7IqL._SL500_AC_SS350_.jpg

nie ma żadnego problemu żeby podłączyć pompy rożnej mocy

do jednego gniazda miałem podłączoną koralię nano 900 a do drugiego pompę JVP-110 2000l/h i chodziło - ale była za mocja do mojego zbiornika i teraz są 2x koralia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.02.2018 o 09:47, mkkaczy napisał:

Z jednej strony boję sie że różnice między nimi mogą być zbyt duże (12500 i 5200 l/h)

Będziesz miał zmiany przepływ o różnej mocy, wydajności. Raz z jednej da mocny strumień, a za chwilę z drugiej słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.