Skocz do zawartości
Gibo

Przeciekajacy śrubunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 2 dniach od skręcenia zacząl mi przeciekać śrubunek od wlotu do sumpa, akwarium już zalane, czy macie jakieś pomysły jak go uszczelnić? 2 razy probowałem go odkrecac i dokrecac ale to nic nie daje, myslalem o przesmarowaniu uszczelki wazelina, ale nie wiem czy to dobry pomysl.

Prosiłbym o pomoc.


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dokręceniu nie powinien przeciekać,dobrze założyłeś uszczelkę?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz coś pod uszczelką co powoduje przeciekanie

Nawet przy zalanym zbiorniku możesz spróbować dokręcić śrubunki, wyłącz pompę pozwól zlać się wodzie z komina i możesz działać, wiadomo resztki wody które zostaną w kominie wyleją się ale to nie cały zbiornik :)

Jeżeli masz przeloty Vdl dokręć mocno nakrętki na rurach a potem użyj tych rur jako klucza, dokreć nimi przeloty 

Wazelina to raczej kiepski pomysł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wystarczy że nie zauważyłeś np. włosa i może przeciekać - skoro dokręcenie nie pomogło trzeba rozkręcić , sprawdzić co jest nie tak  i złożyć od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem odprysku w szkle?

Bo w takiej sytuacji pozostaje tylko wklejenie na silikon akwarystyczny, ale to już na amen będzie.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma odprysku, mogę ewentualnie wymienić uszczelkę w śrubunku bo zestaw byl uzywany, ale 2 pozostale srubunki sa szczelne, wiec to raczej nie to


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie zakłada się używanych uszczelek ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to śrubunek? Uszczelki są w takim samym kolorze? Jeśli jedna jest biała a druga czarna, to może założyłeś je na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarna na górze biała na dole, wiecie może gdzie dostanę uszczelkę?

śrubunek vdl


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gibo napisał:

nie ma odprysku, mogę ewentualnie wymienić uszczelkę w śrubunku bo zestaw byl uzywany, ale 2 pozostale srubunki sa szczelne, wiec to raczej nie to

a nie pomyliłeś sie montując, ja raz na jednej z rur u od góry dałem podkładkę a od dołu uszczelkę i ciekło na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało ok  ale cos tam ciekło mimo dokręcania :D

jak cos guma na góre na doł podkładka pcv

i wątpię by przez to ze uszczelka byłą używana ciekło ale może tak byc jak cos poszukaj w sklepie z hydraulika  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie nie pomylilem, jak znajde chwile czasu to przeczyszcze komin, srubunek i sprobuje jeszcze raz dokrecic, a jak nie pomoze to potraktuje sylikonem 


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym silikonem to ostrożnie, u mnie po 3 latach zaczęło  przeciekać właśnie  po silikonie. Przyczyna była taka, że przy zakładaniu skarpety na spływ były miktoruchy, które  z czasem spowodowały odklejenie się  silokonu od szkła. Oczyściłem wszystko z silikonu i teraz nawet na starych uszczelkach nie cieknie. Trzeba dobrze oczyścić  i solidnie przykręcić i bedzie ok.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz pompę, żeby  nie  było  ciśnienia, posmaruj silikonem, przygotuj kawałek  folii,  najlepiej takiej cienkiej, przyklej  dokładnie  do  silikonu, posmaruj na folię  jeszcze  silikonem dla pewności i tyle.  Uruchom  pompę  po dobie.

U mnie  to zadziałało  i trzyma  już ponad  pół  roku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niczym nie smarowałem. Przetarłem czystą ściereczką szybę i śrubunek, skręciłem ręką i trzyma. Mam śrubunki VDL.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysuszyłem komin, przetarłem uszczelki i dokręciłem francuzem i już nie cieknie. Przy okazji wyłamałem kilka ząbków grzebienia i teraz zastanawiam się czym je dokleić, czy zwykła kropelka wystarczy?


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.