Skocz do zawartości
andrniew

Nowe 900L andrniewa full AF

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy zbiornik założony we wrześniu 2017 roku. Zbiornik o wymiarach 160x100x55. Zbiornik dopiero się rozkręca więc będę stopniowo aktualizował, Korale jeszcze małe bo baniak założony głównie na szczepkach. Docelowo planuję ok 140 acropor ,) Zbiornik tak jak poprzedni prowadzony od dwóch lat na produktach Aquaforest.

Kilka fotek jak powstawał,)

20170824_1341071.jpg

20170824_1341261.jpg

20170825_0919171.jpg

20170828_1359371.jpg

20170828_1359521.jpg

20180126_0737301.jpg

20180126_1152411.jpg

Na chwilę obecną zbiornik jest dojrzały więc korale nabierają wyglądu,) Fotki z telefonu więc szału nie ma.

20180205_1412451.jpg

 

20180205_1412511.jpg

 

20180205_1412551.jpg

 

20180205_1413021.jpg

 

20180209_1348111.jpg

 

20180209_1348301.jpg

 

20180209_1348561.jpg

 

20180209_1349061.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panie Anrzdzej , Widzę że nie zmiennie dwa kominy i sump (zmieniałeś czy stary został ?) w piwnicy. Fajny projekt i oby korale rosły jak za dawnych lat .

 

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,no proszę następna solniczka,no powiem Ci Mega to masz pięknie,super wymiary akwarium,skała rewelka,powodzenia w utrzymaniu ;-)prezentuje się pięknie gratulacje,piękne korale tak trzymaj bardzo mi się podoba;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem nicka autora tematu i wiedziałem, że będzie ogień :D

Jak wygląda oświetlenie tego baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wymiar. Powodzenia Andrzej, za rok-dwa ten baniak będzie zwalał wszystkich z nóg :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiar akwarium zacny, dodaje do obserwowanych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak, a jak korale urosną to będzie petarda. Andrzej, zrób proszę zdjęcie z krótkiego boku, w przyszłości planuję 180/100/60, tylko widoczne z trzech stron  (dwa długie boki i jeden krótki), i jestem ciekawy jak to wygląda z perspektywy bocznej szyby przy szerokości 1 m.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne ułożenie skały. napisz coś więcej o filtracji i oświetleniu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super szkiełko ! Jakiej skały użyłeś? Jakie trzymasz parametry, głównie chodzi mi o NO3 i PO4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Edue napisał:

mi o NO3 i PO4

I w jaki poziom kH celujesz?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny baniak i chyba mogę stwierdzić ze marzenie każdego morszczaka bo to uzależnia, wyglad przepiękny a pytanie skoro produkty af to lampa tez af ? I jak wyglada sytuacja z utrzymaniem tych parametrów ? Czy podmiany robisz czy masz jakiś spektrometr czy coś podobnego czym badasz dokładny skład wody i dolewasz brakujących soli ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie starych postów ze starym baniakiem Andrniewa ;););) To te baniaki o których się ciągle wspomina. Ile on miał z 2m ? ;)

Czekam na foty nie z telefonu :D bo teraz to tylko na 50% go widać ;P 

 

 

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju kolejny TOTM ? :) był ktos kto mial dwa?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za miłe słowa,)

13 godzin temu, katani napisał:

Bardzo ładne ułożenie skały. napisz coś więcej o filtracji i oświetleniu.

Oświetlenie to dwie lampy w sumie 14x80 T5 , filtracja to 120 kg żywej skały, odpieniacz AF250, fiterek po4 i wegiel.

13 godzin temu, Edue napisał:

Super szkiełko ! Jakiej skały użyłeś? Jakie trzymasz parametry, głównie chodzi mi o NO3 i PO4?

Parametry staram sie zawsze trzymać na stałym poziomie, Ca 400, Kh 7-7.5 , Mg 1350, No3 ponizej 5mg/l , PO4 0.01, K 400, Sr 8

 

12 godzin temu, Pawcio95 napisał:

Przepiękny baniak i chyba mogę stwierdzić ze marzenie każdego morszczaka bo to uzależnia, wyglad przepiękny a pytanie skoro produkty af to lampa tez af ? I jak wyglada sytuacja z utrzymaniem tych parametrów ? Czy podmiany robisz czy masz jakiś spektrometr czy coś podobnego czym badasz dokładny skład wody i dolewasz brakujących soli ?

Podmiana wody 10% raz w tygodniu , pozostałe mikro dodaje z ręki, testy robię dwa razy w tygodniu i raz miesiącu wysyłam wodę do zbadania na ICP i wtedy mikro koryguję.

 

11 godzin temu, VDR napisał:

Poszukajcie starych postów ze starym baniakiem Andrniewa ;););) To te baniaki o których się ciągle wspomina. Ile on miał z 2m ? ;)

Czekam na foty nie z telefonu :D bo teraz to tylko na 50% go widać ;P

Tak poprzedni zbiornik miał 2m i miałem problem z doswietleniem boków, stąd decyzja o zmianie zbiornika na inny wymiar. Jak korale trochę podrosną to zrobię fotki lustrzanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej jak zwykle, albo grubo, albo wcale. To już wygląda jak zbiornik na najwyższym światowym poziomie. Za kilka miesięcy zdjęcia będą powalały tego musimy być pewni.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piękna kolekcja korali jak i cały zbiornik ;) gdzie je kupujesz?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Damian07 napisał:

Andrzej jak zwykle, albo grubo, albo wcale. To już wygląda jak zbiornik na najwyższym światowym poziomie. Za kilka miesięcy zdjęcia będą powalały tego musimy być pewni.

Damian gonię Ciebie,) Myslę że jestem na dobrej drodze ,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andrniew napisał:

Tak poprzedni zbiornik miał 2m i miałem problem z doswietleniem boków, stąd decyzja o zmianie zbiornika na inny wymiar.

Sporo tzw starych wyjadaczy poszło w tym kierunku i skróciło baniaki ;) I jak się tak zastanowić to chyba ta koncepcja jest słuszna w przypadku oświetlania T5 :)

Co do lustrzanki koniecznie, bo wtedy dopiero będzie miazga :D

Pozwól, że dla tych co nie znają Twojego poprzedniego baniaka, podrzucę link do zdjęć, na podstawie których, będą mogli tą niebieską poświatę z powyższych zdjęć  telefonicznych usunąć wyobraźnia ;)

http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=19071

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, CzaQ napisał:

Baniak robi wrażenie:blink: Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej jakich dokładnie produktów AF będziesz używał?

Dzięki,)

Jeśli chodzi o produkty to używam to co w poprzednim zbiorniku czyli: sól Reef Salt, phosphate minus, carbon, component 1,2,3 ,zeomix, vitality, amino,build, energy, probio s, np pro, pure food , power food oraz wszyskie micro czyli stront, potas, jod, fluorina, zelazo. No jeszcze na rozruch poszło 24 baniaki po 20l Perfect Water ,)

Edytowane przez andrniew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Microe E stosujesz? Czy wystarcza z componentów?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

W przyszłości reaktor?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.