Skocz do zawartości
andrniew

Nowe 900L andrniewa full AF

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Zawsze componenty czy teraz na początku. A później prochy i strongi? 

Zbiornik piękny będę śledził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, andrniew napisał:

Raczej do reaktora nie wrócę. Dla mnie pasuje balling dlatego już ponad 10lat tylko płyny,)

To się zdziwiłem :shocking

Akwaria rafowe zasadniczo funkcjonują na reaktorach. Mało jest głosów na NIE. Podzielisz się wiedzą dlaczego preferujesz płyny ? Patrząc co u mnie się dzieje szacuje, że tu dla 900 litrów i acropor wkrótce wiaderka bedą rozrabiane cotygodniowo a jedna pompa dozująca nie będzie wyrabiała )

ps: heh trza wykorzystać wiedzę i doświadczenie :D - a SBS do akwarium dozujesz ?

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Andrzeju 

Jak zawsze wysoki poziom 

Pozdrawiam 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rafa, również jestem zaskoczony tymi płynami ale widać jest w tym jakaś metoda, może pompy mniej awaryjne niż reaktor? może wygodniejsze.

Fajnie się zapowiada las SPS - co to za LPS taki brain coral na przodzie na piasku ? chyba z łysinką od przypalenia słonecznego ale nie jestem pewien bo małe fotki, fajny - ja akurat mam kilka takich mózgów i jestem fanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki piasek na dnie leży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2018 o 12:34, Arturro napisał:

To się zdziwiłem :shocking

Akwaria rafowe zasadniczo funkcjonują na reaktorach. Mało jest głosów na NIE. Podzielisz się wiedzą dlaczego preferujesz płyny ? Patrząc co u mnie się dzieje szacuje, że tu dla 900 litrów i acropor wkrótce wiaderka bedą rozrabiane cotygodniowo a jedna pompa dozująca nie będzie wyrabiała )

ps: heh trza wykorzystać wiedzę i doświadczenie :D - a SBS do akwarium dozujesz ?

Z reaktorem jest więcej zabawy i mniej stabilne parametry. Przy reaktorach zawsze musiałem korygować parametry gotowymi roztworami. Od czasu jak stosuje ballinga jest stabilnie i łatwiej korygować różnice. Czy ta metoda jest droższa ? Jesli tak to niewiele, oprócz kosztu reaktora ph controlera, butli co2 i elektrozaworu ,wkłady, zuzycie energi przez pompę, ale najwazniejsza dla mnie bezobsługowość. SBS oczywiście dozuję bo jest w component 3.

Dnia 10.02.2018 o 14:19, cimek napisał:

Jaki piasek na dnie leży?

W moim przypadku tylko żywy, bo to jedyny który jest śnieżnobiały czyli jak w naturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używając component 1,2,3 to reaktor na pewno nie jest zbliżony cenowo ;)
3x 5l kosztuje 175zł a przy takim akwa jak Twoje gdy się rozbuja to zejdzie w 10-15dni

no chyba że masz źródło bezpośrednie w lepszej cenie to się zgodzę, już nawet rozrabianie z proszków CZDA jest niezauważalne w kosztach akwarium ( nie licząc strongów )

7 minut temu, andrniew napisał:

W moim przypadku tylko żywy, bo to jedyny który jest śnieżnobiały czyli jak w naturze.

Reef Flowers jest tak biały że aż razi w oczy porównując do żywego Blue Treasure


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajać rekę eksperta zapewne będzie kolejne z najpiękniejszych akwa w kraju...czy moglbyś opisac sprzętową stronę projektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kazool napisał:

znajać rekę eksperta zapewne będzie kolejne z najpiękniejszych akwa w kraju...czy moglbyś opisac sprzętową stronę projektu?

Dzięki będę się starał,) Co do sprzętu to już podałem. Oświetlenie 14x80 T5 , odpieniacz AF 250, pompa głowna Deltec E-flow 16, cyrkulacja Gyre 250 x2, fiterki z adsorberem PO4 i węglem, balling podawany Grotechem. To wszystko pracowało w poprzednim zbiorniku, zmienił się tylko zbiornik główny, sump ze sprzętem został.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej zastanawiam się jak pilęgnujesz piasek że jest tak biały jak śnieg polarny? Piknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam i widziałem w poprzednim tanku to zawsze miałeś zadbany piasek na pewno ślimaki tak mocno nie wpływają na biel. Wymieniasz go co jakiś czas czy wzruszasz nim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimi testami mierzysz potas i stront?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marekgolen napisał:

Z tego co pamiętam i widziałem w poprzednim tanku to zawsze miałeś zadbany piasek na pewno ślimaki tak mocno nie wpływają na biel. Wymieniasz go co jakiś czas czy wzruszasz nim:)

Rozgwiazdy piaskowe i slimaki kopiące robią swoje aby był zruszany, ręcznie nie mieszam. Pisaku nie wymieniam i nie wyrzucam tylko dosypuje co poł roku jeden woreczek bo go z czasem ubywa.

13 minut temu, thomas kay napisał:

jakimi testami mierzysz potas i stront?

Potas mierze testem ale raz w miesiącu i tak badam wodę ICP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej świeciłeś lampą Hqi co ile czasu wymieniałeś źarnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,

fajnie obserwować Twój nowy projekt. Poprzednie inspirowały...mam pytanie dotyczące Anthias Evansi. Od kiedy pamiętam zawsze je miałeś w zbiorniku. To trudne w aklimatyzacji ryby. Masz jakieś wskazówki dla kogoś kto chciałby raz jeszcze z nimi spróbować...? 

 

pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.