Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. norbi2222

  Lampa LEDZEAL Alpha 120

  Tu jest trochę informacji o tej lampie. https://www.reef2reef.com/threads/ledzeal-alpha-model.318487/
 3. Today
 4. inmar

  Kalkwasser przerobiony na Dastaco

  Ja też mam dodatkową kolumnę z zasypem i powiem,że bez różnicy,raczej wydajność zwiększamy,ale Ph nic mi nie zmieniło a po to dokupiłem drugą kolumnę.Dopiero kalkmikser podniósł Ph.
 5. inmar

  Testy ICP

  Ja raz wysłałem przed świętami,coś koło 15-nastego bo nie pomyślałem i wyniki miałem w styczniu bo dopiero wtedy dostali.Wiadomo,że wtedy z przesyłkami są obsuwy.To tak na przyszłość jak by ktoś chciał wysyłać.Nie pomyślałem też o dopłacie by szybciej doszło.
 6. JerzyB

  (S) Rollmat

  Witam Aktualne, producent twierdzi ,że ponad 10000L Pozdrawiam
 7. tomi1140

  (S) Rollmat

  Aktualne? Jaki przepływ wody obsłuży?
 8. Jaszczur7

  25 litrów ukwiałowo - ukwiałowe :)

  A wiesz jaki miałem ciężki plecak jak wracałem...
 9. Yesterday
 10. Artur Tokajuk

  Śpiewający i grający Akwarysta Morski

  Dzięki wielkie Les Paul Elvis, japoniec z lat 90 tych albo 80 tych. Przystawki Gibson z lepszej półki. Piec lampowy wykonany przeze mnie i mojego kumpla ręcznie, zgodnie ze schematem Fendera Video nakręciła moja Narzeczona, która 2 raz miała aparat w ręku Średnie pole do popisu bo to w bloku kręcone, dosłownie parę kroków mieliśmy, haha. Szczerze to powiem Ci, że włożyłem jednak w to sporo pracy. Najbardziej zmęczyło mnie to, że wokal nagrywalem chyba z 3 razy. Tak bardzo chciałem ten Angielski wydusić z siebie. Wiem, że daleka droga wciąż przede mną, lecz staram się dawać z siebie ponad poprzeczke. Kocham Akwarystyke i Muzyke, to moje całe życie. Jeśli komuś się podoba i miał ochotę włączyć, to cały Świat się staje piękniejszy dla mnie. Mam kilka kompozycji tez na boku, nad którymi pracuję. Covery robię głównie po to aby uczyć się na błędach. Natomiast w swoich już kompozycjach chciałbym tych błędów popełniać mniej.
 11. wasiu692

  25 litrów ukwiałowo - ukwiałowe :)

  Jaszczur7 - piękne widoki
 12. Jaszczur7

  25 litrów ukwiałowo - ukwiałowe :)

  takie rozgwiazdy tam znalazłem, a piaseczku czarnego pięknego tam jest jak widzisz mnóstwo, żywy czarny piasek.
 13. Taki. Mam miernik, ale nie bardzo rozumiem co znaczy zmierz co gdzie zasilacz daje. Właściwie to umiem mierzyć tylko napięcie... Dodatkowo domownicy zgubili instrukcję do miernika... Tak trochę off topowo. Dziwne rzeczy się dzieją u mnie. Kombinowałem coś z jeszcze innym zasilaczem (od mojego laptopa). Było spięcie. Zasilacz nie działał jak podłączałem do laptopa. Chciałem już zamaeiać nowy. Teraz podłączam i znów działa.
 14. wasiu692

  25 litrów ukwiałowo - ukwiałowe :)

  U mnie póki co siedzą w jednym miejscu tam gdzie je położyłem. Jeden gagatek jest schowany w skale ale ewidentnie mu miejsce nie pasowało... Jutro będę pewnie go przesiedlał na jakieś bardziej eksponowane miejsce a tym bardziej tak chcę zrobić bo jest w innych kolorach (czerwony, fiolet, zieleń i niebieski ) Chciałem mieć czarny piasek ale naczytałem się w "internetach", że bazalt nie oddaje nic do wody i jest bezpieczny. Chciałem kupić CaribSea Havaian Black ale doczytałem, że to jest 9,5kg bazaltu + 1% aragonitu za cenę ok 120 zł czyli mało opłacalne jak na tak mały zbiornik więc kupiłem 3kg za 15 zł w sklepie akwarystycznym gdzie wiem, że kilka osób kupiło już tam takie podłoże też do morszczaków Dobrze wiedzieć bo właśnie mam osobę, która w najbliższym czasie tam leci to może przywiezie kilka garści Zdjęcia dolewki jak prosiłeś:
 15. Co to za zasilacz w ogóle? Masz miernik to zmierz co gdzie zasilacz daje
 16. Chyba, że oprócz plusa czerwonego i minusa czarnego trzeba też ten 3. cienki zielony kabelek z zasilacza też gdzieś podłączyć??
 17. 1. Odłącz wszystko od drivera. 2. Czerwony kabelek od zasilacza to na pewno +? 3. Spróbuj obciążyć zasilacz czymś innym, zobacz jak się zachowuje. 4. Zmierz rezystancje między nóżkami na wejściu drivera.
 18. Dzieki Panowi za odpowiedzi. Szymon kopę lat. Fajnie, że znowu można na Ciebie liczyć. Plusy (czerwone) i minusy (czarne) idą dobrze. Arduino mam odłączone (odłączyłem przetwornicę, zresztą i tak nie działała), a sterowanie DIM podłaczyłem tylko po to żeby wszystkie możliwości wyczerpać, mimo że podłączyłem do martwego Arduiono. Łopatologicznie wyjaśnie, bo tylko tak potrafię. Zasilacz podłączony do prądu pokazuje na mierniku 24 volt. Jak go podłącze do drivera to już tylko 3v, a na wyjściu z drivera 0...
 19. Hejka Daniel!!! Najpierw zaczął bym od wyjęcia Arduino (to delikatne jest i podatne na małe "spięcia"). Następnie: podepnij zasilacz 24v do Vin zgodnie z polaryzacją (plus zasilacza z plusem na driverze. bo u Ciebie jeśli dobrze widzę może być na odwrót, chyba że kolory kabli masz przypadkowe, jednak zwyczajowo czerony to plus a czarny to minus) Podłącz do Vout diody (znowu plus do plusa pierwszej diody i tak dalej) Odlutuj kabelek ze sterowania. Sprawdź czy diody zaświecą po podłączeniu do prądu zasilacza. Jeśli będą świecić kabelkiem połącz minus zasilacza z DIM drivera, powinno to wyłączyć diody. Jeśli wszytsko będzie działać to podłącz driver tak schludnie do płytki z Arduino (czym mniej pajączków tym lepiej). Wsadź sterownik i podłącz zasilanie... Powinno działać...
 20. Sterowanie tego drivera masz podłączone? jeśli tak to masz gdzieś zwarcie skoro napięcie leci do zera
 21. norbi2222

  Mój 4miesieczny baniaczek

  Fajnie zarośnięty i kolorowy zbiornik . Tytuł trochę wprowadza w błąd
 22. Wchodziłem już. Nie widzę obracania.
 23. norbi2222

  Nowe, większe:)

  Dzięki Łukasz. Liczę, że teraz już będzie szło do przodu. Kalcyfikacja rozkręca się, co tydzień podkręcam odciek z reaktora o kolejne 300 ml/h, bo Kh mocno spada.
 24. Cześć. Od kilku dni próbuje naprawic lampe i mam już dosyć... Dodam, że na prądzie się nie znam i przyczyna może być banalna dlatego liczę na Waszą pomoc. Kupiłem zasilacz 24V, 3.2A. Podłączam do niego driver MW LDD700L, dalej z drivera do nitki i nic... Jak sprawdzam sam zasilacz to jest 24V czyli ok. Po podłączeniu do drivera miernik pokazuje na zasilaczu 3V, a na wyjściu drivera (Vout) 0... !! O co chodzi? W nitce mam 6 x diod 3V.
 1. Load more activity
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.