Skocz do zawartości

jacek_1970

Klubowicz.
  • Liczba zawartości

    1 537
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez jacek_1970


  1. no i zbiornik pięknie się ustabilizował, korale rosną, pieknie odzyskały tkankę lekko przesadzonym kh moje zielone pavony, skały porosły wielkimi ricoreami yuma, brzydal wyzarł praktycznie wszystkie aiptasie. zadnych cyjano czy innych paskudztw jakie mnie wczesniej dreczyły.  niestety bede w rozjazdach wiec hobby musi zostac odwieszone na hak.

    niebawem wykupię ogloszenie na targowisku i bedzie mozna brać.

    ale z ciekawych spraw to 3 wnioski mam takie:

    predkość obiegu sump-zbiornik nie ma wielkiego znaczenia, jade na minimum, ale wiekszym niz przeplyw wody przez odpieniacz, bo on stoi w osobnej komorze i odfiltrowana woda wpada do nastepnej komory z refugium, gdzie nocą swieci lampka led dla doswietlania roslin hodowanych w szafach ;)

    odpieniacz shuran to fajna sprawa, zwłaszcza ze wzglegu na brak wirnika igielkowego czy meszowego ktory sprawia czesciej problemy niz patent z dyszą venturiego.

    KH bardziej szkodzi kiedy jest powyzej 7-8 niz kiedy jest na niskim poziomie okolo 6.

     


  2. Witajcie, a co myslicie o tym sprzedawcy, da sie zamowic takiego multichipa z dowolnie skonfigurowanymi diodkami wybranymi z tabelki, jego dlugosci fal troche sie roznia czasem o 2-5 nm od tych w radionie, ale moze tez daly by radę? https://pl.aliexpress.com/item/1pcs-lot-100w-50-2w-aquarium-led-bulb-light-Minimalistic-multichip-DIY-LED-buid-spectrum-for/2050713548.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.526.30453c0091jl3f

     

    Skonfigurował bym mozliwie podobny zestaw jak radion, bo ten co tu sprzedaja gotowy jest raczej zbyt biały.

    sam mam troche przygód z takimi 100W modułami, mysle ze maja troche za duzą gestość upakowania na ta powierzchnie styku z radiatorem dlatego raczej bym wybrał 50W moduły które maja na tym samym placku 2 razy mniej Wat i ciepła.

     


  3. No i proszę moi mili, opanowalem plagę cyjano, tak własnie tak, wyłaczyłem Ro w dolewce i do podmian wody uzywam bogtej w NO3 wody ze studni. W baniakach od zawsze mialem 0 NO3 i troche PO4. Dlatego dodawanie NO3 powinno bylo pomóc, ale tez inne mikroelementy z tej wody. Ponizej najnowszy film

     


  4. u mnie cyjano skonczylo sie w kilka dni jak skonczylem z uzywaniem wody RO a zaczalem lac do podmian i dolewki wodęe z plytkiej studni z kiepskąa woda, bo dosc baogatej w NO3, na granicy spozywalnosci. czyli 40-50 ppm. Nie ma w niej PO4. Wiec jak wielu naukowcow pisze cyjano i glony sa wynikiem przewagi PO3  to cyjano NO3 to glony. U mnie woda z NO3 zabila cyjano pieknie.


  5. Witam po latach, 

    No wiec baniaczek miewa sie całkiem dobrze. Przeszedłem okres burzy i naporów i doszedłem do stanu w ktorym syjano na zmiane z glonami sobie troche rosną. Ale zadne ze stworow nie przewaza. Wazne ze korale rosną i konsumpcja bailinga rosnie :)

    Hystrix np. który mi nie wychodził rosnie jak szalony, jakies akry które przetrwały też dają radę. ogolnie jest ok i bedzie trzeba zaczac wzbogacać obsadę bo roznorodnosci niestety za duzej nie ma. Film jakis wrzuce na dniach.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.