Skocz do zawartości

SpCn85

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez SpCn85


  1. Dzięki za odpowiedzi.

    Już wiem, żeby ustawić  B C większymi wartościami niż A D... rozumiem, że jeżeli dochodzą SPS to zwiększać wszystkie kanały. Mam ostatnio problem z glonami (zielone nitki), przy lampie do morskiego, ale zmieniałem ostatnio ustawienia, wiec podejrzewam, że to może być tego wina. Dlatego zapytałem o te ustawienia.


  2. Przeglądam różne fora, większość konfiguruje lampę za pomocą kontrolera wi-fi - ale czy jest sens płacić za niego, żeby raz ustawić schemat?

    Lampa ma 4 kanały A B C i D:

    R5-130-a.png

    Przeglądając zagraniczne fora większość ustawia B i C na maxa, A i D ok 20-30 %. Ustawienia fabryczne gotowych schematów są zupełnie odwrotne. 

    W ciągu roku już chyba z 4 razy zmieniałem ustawienia, ale zawsze coś jest nie tak: albo korale się nie pompują, albo glony, o sps nie wspomnę...

    Może po prostu ta lampa nie nadaje się do morskiego?

    Ma ktoś do czynienia z tą lampą i dobre efekty w zbiorniku, a jeżeli tak, to jakie ustawienia (manualne) w szczycie?

     


  3. 15 godzin temu, Arturro napisał:

    SPS-y generalnie nie lubią wysokiego PO4 a takie pokazuje tabela. A jest wysokie bo  np wlewasz fitoplankton. Ktoś kiedyś zbadał zawartość fito i nazwał je ściekiem.

    SPS-y lubią światło T5 ..

    SPS-y lubią zmienny prąd wody i to mocniejszy niż dla LPS, miękkich.

    itd.

    dlatego ciężko połączyć sps, lps i miekkie w 1 baniaku..., ale niektórym się udaje. A gdyby wdrożyć ballinga lub dozować coś pompami?


  4. Nik@ zgadnie z obietnica filmy (w nim opisywany glon i sposób jego przenoszenia na Globulusie :huh:). Co do tych zielonych glonów, to jest kawałek szyby, który nie jest od 2 miesięcy czyszczony, na tle białej ściany- nie wiem czy to zły znak.. zaczynają pojawiać się glony wapienne  na tym kawałku szyby. Zbiornik 14 miesięcy.

     

    Jak coś ktoś zauważy, że jest coś nie tak- mile widziane komentarze, choć trochę wykraczamy poza temat (ale glon na filmie jest). 

    Sposób walczenia z nim będzie taki: pierwszy wchodzi Percon, jak sobie nie poradzi to Borsuk.


  5. Tylko jedna czesc..., ale probowalem rwac (dramat), a dwa- Globulus nosi je na sobie, wiec zaraz sie rozsieje :(

    Mam tylko male ryby- male babki, apogonowate, iglicznie, blazny, mandaryna i kilka krewetek.

    Jutro zrobie jakas fote, albo film- bo juz nie swieci swiatlo. W razie czego maly pokolec w 240 l sie zmiesci na czas likwidacji glona- choc wole tego uniknac. Zaczne od Mitraxa


  6. W dniu 5.07.2019 o 14:54, Tester napisał:

    Z punktu widzenia metody działania - o ile nie przeterminowany, to ChemiClean musi działać. Problem w tym, że CC to leczenie objawów a nie przyczyn, więc jeśli nic się w akwarium nie zmieni, to cyjano wróci po kilku tygodniach. 

    PS

    Nie wierzę, że CC nie działa na pożyteczne bakterie...

    Zmieniłem trochę ustawienia odpieniacza (bo wydaje mi się, że wywalał za mało syfu), zmieniłem ustawienia i umiejscowienie cyrkulatorów ("dmuchają" w skałę), zaczynam płukać jedzenie, odsysam piasek przy podmianach (w małych ilościach zbierając glony)... co jeszcze?

    Zamówiłem Red Slime Remover i  MicroBacter Brightwell.

    I kilka pytań:

    Czy przy Red Slime Remover wyjąć kulki Maxspect?

    Kiedy zastosować bakterie? - w trakcie czy po kuracji?

     


  7. Tutaj już czekani, chemiclean i odsysanie (straciłem dobkre 2kg piachu) nie pomaga/pomógł. Plaga trwa około 2 miesięcy, samo akwarium ma niecały rok.  Wieczorem zrobię wszystkie testy, które mam w domu i wrzucę wyniki. Może jakieś pomysły?

    Wszystkie ZOA padły lub padają. Babka też padła. LPS mają się świetnie- dzielą się euphilie itp.

    Glony wyglądają jak "wstążki"- krótkie, długie - bardzo różowe.. na niektórych pęcherzyki powietrza. Na noc (zgaszone światło) praktycznie znikają- do południa jak feniks z popiołów. Porastają wszystko - skałę, piach, szyby. Help!

    20190704_162801.jpg

    20190704_162812.jpg

    20190704_162820.jpg

    20190704_162832.jpg


  8. Co do wyglądu to wiem o co chodzi..bo kilkanaście lat temu taką kupiłem! Było w niej wszystko- wężowidła, gąbki, asteriny, ślimaki, rurówki, nawet pistoletowa... Pytanie jest jedno! czy da się taką skałę jeszcze kupić, czy prawnie już to nie jest możliwe?


  9. Cześć,

    mam pytanie- jak to jest z żywą skałą? Czy właściciele sklepów chcą nas nabić w butelkę i sprzedają nam skałę ożywioną, czy rzeczywiście dalej mogą ją importować? Jednocześnie chce się dowiedzieć czy pytał ktoś w sklepie o przedstawienie pozwoleń na import i jakie były reakcje właścicieli sklepów, które ją proponują? Tak czy inaczej jak ktoś pisze np. "żywa z Indonezji" a sprzedaje ożywioną to przecież popełnia przestępstwo!

    Proszę o info, uwagi,spostrzeżenia .. a może ktoś z właścicieli sklepów chce się pochwalić, że jego skała jest Żywa i przedstawić  dokumenty :)


  10. Kuj i nigdzie niczego nie zgłaszaj.

    W maju zrobiłem ten błąd i zgłosiłem do Administracji kłucie w podłodze i wyburzenie ścianki działowej. Zarówno na jedno, jak i na drugie musiałem uzyskać zgodę Wydziału Budownictwa UM (co wiąże się z opiniami i projektami sporządzonymi przez architekta). Na zgodę czekałem ponad miesiąc. po wszystkim 2 kontrole. Ogólnie szkoda zachodu w bawienie się bycia "poprawnie prawnym" ;) Nie wspominając o funduszach na całą zabawę..

    Boszka, tarcza do cięcia betonu i spokojnie dasz radę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.