Skocz do zawartości

InSpEcToR

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez InSpEcToR


  1. Dzięki za zwrócenie uwagi na tą kwestię, do przemyślenia.

    Sump oczywiście w zamykanej szafce planuję zrobić, nawet nie myślałem o tym, żeby go zostawić odkrytego. A dzieci to mam dwójkę, więc chyba lepiej jak sump będzie w łazience, gdzie generalnie dużo krócej przebywają i to chyba raczej z powodu sugestii a nie zachcianki :) Poza tym zostanie wolne miejsce w szafce pod akwa, gdzie zawsze można będzie sporo rzeczy jeszcze upchnąć. A z tą chemią to muszę się zainteresować i temu przyjrzeć ile tego jest, bo na pewno coś tam czasami w powietrzu się unosi... :) Z czyszczeniem to chyba wszędzie się sprząta, czyści lustra i meble oraz odkurza, no chyba że w pomieszczeniu gdzie stoi akwarium się nie sprząta, ale taki numer u mojej żony na pewno nie przejdzie :)

    Zostaje jeszcze opcja zmiany miejsca na akwa, bo myślę o wydłużeniu czyli 60x50x50 (bo zawsze można świetlówki dołożyć, chyba że są na 45cm), na drugą – dłuższą stronę narożnika, ale będzie dużo bliżej do okna, no i wtedy sump w szafce pod akwa musiałby być i gorszy dostęp do niego...

    I bądź tu mądry... Edit...Wyszła kwestia zmiany rozmiaru na 60x50x50 robić komin zewnętrzny na spływ i rewizję i powrót bokiem (co uważam za lepsze rozwiązanie) czy też komin wewnętrzny 2 dziury i powrót bokiem lub 3 razem? Jak dla mnie to przy zewnętrznym zyskuję przestrzeń wewnątrz, ale tracę na głębokości bo muszę dołożyć do głębokości szafki tak z 10 cm na komin) , a przy wewnętrznym wiadomo, ale za to mam większą możliwość doboru miejsca docelowego . Pozdro. Piotr


  2. To miesiąc jeszcze powinienem wytrzymać, chyba...

    Muszę dokończyć kompletowanie sprzętu, dokupiłem pompę tunze 1073.40 trochę mocna ale jak dołożę podwójny lock-line i ją trochę skręcę to powinno być ok.

    Jeszcze szklo zamówić, szafkę i jeszcze parę innych mniej lub bardziej potrzebnych drobiazgów, więc pewnie do końca remontu zejdzie.


  3. A startować na suchej skale w całości, czy może trochę pomieszać z żywą, czy całkiem na żywej? A może całkiem na suchej? Planuję wcześniej coś wrzucić do zastępczego baniaka (np. przyszłego sumpa), dać cyrkulację aby to trochę pochodziło, a później przerzucić do głównego akwa całość? Bo na razie mam remont tak z miesiąc lub trchę dłużej a pasuje aby już coś zaczęło pracować:)


  4. ok, to pewnie coś dorzucę do tej mojej lampy z tych kolorów, bo jak widziałem jak świeci to jakby coś brakowało, ale nie znam się, zarobiony jestem, i nie widziałem jak taka lampa ma świecić, pewnie wszystko wyjdzie "w praniu". Zbiornik na pewno zamówię u fachmana i mam nadzieję, że będzie wiedział "co i jak" ale wolę się zapytać jak to się ma w praktyce, czyli "za mały-za duży". A jakie otwory? 25mm na spływ i rewizję i 20mm na powrót wystarczy? No I co dać a obieg? PS. Sorry za czcionkę ale tak jest domyślnie i nie chce się zmienić.


  5. Tak sobie właśnie kombinuję, że skoro akwa będzie stało na ścianie sąsiadującą z łazienką to sumpa bym dał zaraz za ścianą. Po pierwsze pewnie będzie ciszej w pokoju, po drugie lepsza obsługa w łazience - płytki a nie panele w pokoju, a po trzecie jest możliwość podgrzewania wody w zimie, boi mam piony grzewcze w rogu:) A do tych ledów dodać jakieś inne kolory, np. 2 red, 2 green 2 uv co by na jednym kanale były? Ale najbardziej mi chodzi o pytanie jakie wymiary na zewnętrzny komin dać?


  6. Kolego sasz5

    Niestety te 30l i 2 komory to moim zdaniem będzie sztuka dla sztuki i nie wiele pomoże w akwa. Jakby udało się ciut więcej miejsca wygospodarować to 40x40cm sump jest w stanie zmieścić komorę na RO, na ceramikę, odpieniacz oraz refugium glonowe - czyli "pełnowymiarowy" sump - takie sumpy funkcjonują w naszych zestawach firmowych - kostkach 50x50x50

    A możesz podesłać projekt, zdjęcie takiego sumpa, bo też chcę postawić kostkę 50x50x50?

  7. Witam morszczaków

    Zarażony akwa morskim przez kolegę z pracy postanowiłem, że i ja coś posolę.

    Mój setap to planowana kostka 50x50x50 ewentualnie na 60 szer.

    Akwa z sumpem, ale tak sobie pomyślałem, że zrobię go za ścianą w łazience aby cisza była i mniej bałaganu w pokoju. Ale to tylko plany, bo może być i w szafce pod akwa.

    Mam parę pytań natury technicznej, mam nadzieję, że pomożecie.

    1. Chcę komin zewnętrzny, i teraz pytanie czy na całej szerokości czy wystarczy np. na 25-30 cm po środku, jaka głębokość? 20-25 cm myślę że wystarczy.
    2. Czy szyba 8mm będzie ok? Gdzie na podkarpaciu można zamówić takie akwa?
    3. Sump chciałbym 3 komorowy + dolewka bo często wyjeżdżam na weekendy, jaki system auto dolewki polecacie?
    4. Światło – tu mam lampę led DIY (3 paski po 6 led niebieskie i 2 paski po 6 led białe, do tego sterownik ok kolegi lubusika ) dołożyć jakieś czerwone, zielone, uv ? Lampa w trakcie projektu obudowy, i tu pytanie jak macie mocowanie radiatora z obudową?
    5. Planuję start na suchej skale + żywy piach – czy dać też suchy piach?
    6. Wodę na start chciałbym od kolegówJ tak z 70% reszta na IO
    7. Z obsady to ma początek miękasy, najchętniej z przycinek od znajomychJ + standardowo 2 nemo, jakieś krewetki itp. a później zobaczymy
    8. Odpieniacz mam DIY na new jet 1200 mesch, rura 100
    9. Co dać na obieg?
    10. Cyrkulację mam JVP 101 oraz Koralię 2 ale jest bez ośki i wirnik od czegoś innego ( kupiłem na targowisku, „kolega” dobrze na tym wyszedł, ja chyba nie :(
    11. Planuję wystartować za 1,5-2 m-ce. bo remont w planach.

    Za wszelkie uwagi i porady z góry dziękuję I mam nadzieję, że pomożecie

  8. Na moje obeznanie jeszcze się nie spotkałem z wymiarem 2/4" tylko 1/2 cala (2/4 przez 2 daje nam 1/2 cala czyli 12,7mm). W temacie piszesz o hydraulice 2/4" (czytaj 1/2") a potem:

    Mianowicie, mam w pudełku śrubunki klejone 3/4 cala - o średnicy wewnętrznej około 26,5 mm. Chciałbym do tego podpiąć hydraulikę z rybki - czy jak zastosuję standard 25 mm (czyli rurki, kolanka i zawory) to da się szczelnie wkleić klejem do pcv ?

    Pudełko ma dwa śrubunki 3/4 cala (36 mm zewnątrz - białe), w środku mają przewężenie na około 20-21 mm, przy przelocie przez ściankę. Sa to standardowe śrubunki 3/4 '' skręcane na oring.

    Masło maślane albo nie wiesz co i jak zmierzyć. Wykręć sobie ten śrubunek i podjedź do hydraulicznego lub jakiegoś marketu i tam sobie wszystko dobierzesz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.