Skocz do zawartości

Marco800

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    192
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Marco800


  1. To nie cyjano...ponieważ mam je na piachu i wygląda całkowicie inaczej...
    Wygląda to tak jakby tkanka z tej pierwotnej zielonej zrobiła sie delikatna i czerwona. Na tej tkance czerwonej polipy bardzo delikatnie tylko sie uwidaczniaja natomiast nazdrowej zielonej wychodza w calosci.
    Co do popazenia zastanawiam sie poniewaz na spodniej czesci gdzie swiatlo nie dochodzi jest ona prawie cala tkanka czerwona (zmieniona).
    Paramerty dzis wieczorkiem zmierze i wpisze.

    Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

    Zrobiłem wczoraj film i nie potrafie go w tutaj wrzucic ale kilka fotek z filmu wrzucam. 8349879c3d0554a0269fe06bb822b2a9.jpg
    590208bd1d97d949638b333313141b6d.jpg
    96f787ff019fe7fd679b44b1a1990041.jpg

    Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka


  2. 30a83f385a1f2a8c138979625ee70cfb.jpg

    Kilka dni temu u mojego snowflakesa pojawilo sie takie przebarwienie/plamka/znamie. Cały czas jest energiczny, żywiolowy, nie ociera sie o nic, przyjmuje pokarm bardzo chetnie. Parametry wody w normie. Kilka dni temu przez kilka godzin nie mialem pradu, moze to ma znaczenie. Jak myslicie co to moze byc? Czy to czyms leczyc? Jak leczyc?

    Dzieki. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka


  3. No i kolejne niebezpieczeństwo w wypadku tego gatunku to Jelly Brown. Niestety jeszcze nie słyszałem by wynaleziono na to jakiś środek leczniczy, podobno w stanach pojawił się jakiś antybiotyk ale zanim to do nas dojdzie to pozostaje nam usówać mechanicznie, dipować i modlić się by pozostała uratowana część przetrwała.


  4. Witajcie.

    Jestem świeżym (6 miesięcznym) miłośnikiem tych pięknych koralowców, sam mam kilka w moim niewielkim zbiorniku i pomyślałem sobie, iż stworzę temat w którym będziemy mogli dzielić się naszą wiedzą, znalezionymi artykułami, tematami, filmami, linkami polsko lub anglojęzycznymi odnośnie tych niesamowitych koralowców. Osobiście interesuje mnie jak sprawić by zaczęły się dzielić - jakie parametry wody, jaka suplementacja, może dokarmianie, jakie światło itd...

    Kilka linków z którymi się zapoznawałem:

    - http://www.akwarysta.eu/index.php/koralowce-lps2/586-euphyllia-glabrescens-gold-zlota-z-jasnymi-tipami

    powyższy link jest jednym z wielu na tej stronce odnoszącym się do rodzaju euphyllia

    - https://fishkeeper.co.uk/databank/dw/hard-corals-lps/torch-coral

    - http://reefhub.pl/euphyllia-glabrescens/

    - http://reefcorner.com/reef-database-index/large-polyp-stony-coral-index/euphyllia-ancora-wall-hammer-coral/

    Zapraszam do dzielenia się :)

    Każdy nowy element w tym temacie może ubogacić nas wszystkich w nową wiedzę.

    Pozdrawiam:)


  5. Mam do Was pytanko ponieważ mój kolejny Mitrax odszedł na wieczną rafę i nie wiem dlaczego tak się dzieje. To już był trzeci Mitrax z rzędu. Zbiornik ma już 225 dni i sporo Valonii. Teoretycznie jedzonko jest. Mam w zbiorniku jeszcze jednego kraba pustelnika czerwononogiego i zastanawiam się czy ten krab przypadkiem nie jest sprawcą zgonów moich Mitraxów. Jak myślicie? Macie jakieś doświadczenia? Pozdrawiam:)

    Moje parametry z dziś

    • ph: 8.3
    • sól: 1.025
    • kH: 7.3
    • NO3: 5
    • Ca: 410
    • Mg: 1300


  6. Cześć

    Wystartowałem baniak 72 litry ( 60x30x40). Obecnie świeci duolight aquaela. Chciałbym kupić belkę oświetleniową i tu pojawia się pytanie. Czy kupić 2x24W czy 4x24W? Która lepsza ?

    Pzdr.

    Mam dokładnie taki sam wymiar zbiornika, i też zasilany kaskadą, jesli chodzi o oświetlenie to mam 60W razora i powiem ci, że dopiero przy takiej mocy zbiornik fajnie zaczyna wyglądać. W ciągu dnia już świecę na 100% koralowce ladnie sie pompuja a rybki nie stresuja. Kiedys polecano mi lampke led 24W ale ciesze sie ze jej nie zakupilem bo bylo by w zbiorniku po prostu ciemno:) a jesli chodzi o koralowce to tez na poczatki mowilem ze tylko miekkie i lpsy ale powoli zaczynam proby z prostymi spsami:)


  7. 42x36x36... i to co jest najgorsze, to przegrody są wysoko. Jak włączę obieg na szybszy(4/10) to sump nie ma szans wyłapać całej wody. Muszę robić tak, że najpierw odlewam około 3-5 litrów wody i jak szybko poziom w ostatniej komorze zaczyna spadać to wtedy wyłączam pompę obiegową i dalej kontynuuje jak normalnie.

    Jakbym wyłączył na początku bez odlania wody to się przeleje sump i mam wodę na podłodze.

    Na szczęście mieszkam w stabilnym energetycznie obszarze i nie ma żadnych przerw w dostawie prądu, ale zawsze może się zdarzyć, że "korki" wybije jak będziemy w sklepie, albo u znajomych. Jeden z powodów przesiadki na większe.

    A kostka ile ma? Myślisz o większym akwa?


  8. Ja mam zbyt mały sump w kostce i 3 komory. Przez to jedna komora jest bezużyteczna praktycznie (niby siporax tam siedzi, ale woda słabo przez niego idzie), a druga z pompą obiegową ledwo wystarczająca (niecałe 2cm luzu po wsadzeniu jebao3000). Lepiej mieć 2 dobre komory niż 3 dysfunkcyjne. No i nawet przy podmianie malutkiej muszę cały system zatrzymywać, bo pompa na sucho by chodziła (ostatnia komora z pompą to około 4-5l).

    Dzieki za opinię. A jakie masz rozmiary sumpa?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.