Skocz do zawartości

Arek77

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    3 323
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Arek77


  1. W dniu 13.04.2023 o 15:45, Nemoaqua napisał:

     Z pipety podałem pokarm delikatnie pomiędzy czułki polipa. Polip gwaltownie się zamknął aż na okolo 12 godzin do dzisiaj rana. Wydaje mi się, że przyjął cały pokarm. Czy taka nagła reakcja jest jak najbardziej właściwa i oznacza po prostu schwytanie zdobyczy, czy oznacza stres związany z pojawieniem się czegoś obcego w pobliżu? 

    Czy pipetą dotknąłeś korala? 


  2. W dniu 11.04.2023 o 15:13, Nemoaqua napisał:

    Dzień dobry,

    Na załączonym zdjęciu dość słabej jakości widać po części odsłonięty szkielet. To jest miejsce, gdzie powinien być otwór gębowy polipa. Jak podaje pokarm w płynie, to polip wysuwa czułki i stara się wyłapywać pokarm. Czy ten polip jest w stanie się odżywiać za pomocą podawanego pokarmu? Czy jest w stanie odżyć? Wygląda w sumie jak byłby napompowany. 

    94499E17-C57F-4914-9F69-2180C257210A.jpeg

    Jak długo ten koral jest u Ciebie?


  3. 3 godziny temu, wwo napisał:

    Pytanie do stosujących metodę ballinga, czy dajecie też SBS, czy może podmiany wystarczą, czy może nie robicie podmian i nie dodajecie sbs? Jakie są Wasze przemyślenia/doświadczenia? Ballinga odpaliłem od niedawna, bo mam jeszcze stosunkowo młody zbiornik, ale jak zapodam sbs, to zaraz czerwień na piasku wyskakuje. Mam sól bez soli Preis.Podzielicie się swoimi przemyśleniami?:)

    Zaraz usłyszę, że ballinga, to także sbs, ale....

    Ja stosuję SBS zgodnie z zasadą stosowania metody ballinga..... i uważam,  że jest to logicznie uzasadnione. 


  4. 43 minuty temu, kokomag napisał:

    na zdjeciu chyba Ci pompa Kolego stala? bo wyglada jakby woda przelewala sie nad pierwsza przegroda tak? czy takie zamierzenie bylo?

    Nie:), to tylko złudzenie. Pierwsza komora (ta z grzebieniem przelewowym) jest zrobiona prawie na wysokość zbiornika. Jak się przyjrzysz to w komorze pompy jest nizszy poziom jak w akwa. Ostatecznie w pierwszej komorze bylo kawalek żywej skały, w dugiej to co widać na zdjęciu (m.in. odpieniacz na kostkę lipową) a w komorze pompy - drobny matrix. plus pływak od dolewki grawitacyjnej.

     


  5. 23 minuty temu, szyman napisał:

    Sorki że dopiero teraz ale gdzieś mi umkło powiadomienie a dawno tutaj nie zaglądałem. Używam hiczyka POCO i z racji tego, że "moja pierwsza morska przygoda" przechodzi dzisiaj do histori to cykamy ostatnie pamiątkowe zdjęcie.

    IMG_20221229_175816_copy_1500x2000.thumb.jpg.f261f1d77524cdb3a2f88120c82144df.jpg

    Nowe dzisiaj zalane i może nowy wątek założe. Dzięki wszystkim za dialogi o tym pięknym hobby. 

     

    IMG_20230305_151455_copy_1000x750.jpg

    Napisz coś więcej na temat nowego akwa :), jakie ma wymiary, jak rozwiązałeś filtrację.....bo sumpa chyba nie ma...


  6. 2 godziny temu, ori3211 napisał:

    Udalo mi sie dziada pod mikroskopem dorwac;) Wujek Google podpowiada ze to widłonogi :) Ciekawe skad to przyniosłem ? Brak odpieniacza spowodował ze tak sie rozplenily ? Z bakterii ? Czy moze z Flipera ktorego kupilem uzywanego, ktory mozyl sie 24h w slodkiej wodzie przed sadzeniem do akwa. ? I pytanie czy to jest pozyteczne czy szkodnik ? 

    A64B8DB9-88C5-434E-9367-8AAAC05DB88E.jpeg

    Darmowy pokarm dla rybek.


  7. 5 godzin temu, Nexor4 napisał:

    Będzie to szkodzić jakoś? 

     

    5 godzin temu, Nexor4 napisał:

    Edit: udało mi się wyczytać że węgiel (jako CO2)  jest podstawowym budulcem roślin co może się przełożyć na wzrost glonów, myślicie że w tym przypadku może się także do tego przyczynić?
     

    Pył z węgla ani nie zaszkodzi obsadzie, ani nie przeloży się bezpośrednio na wzrost glonów. Węgiel aktywny to nie jest CO2:)


  8. Godzinę temu, chris_ek napisał:

    Pytanie tylko czy faktycznie bawić się w sprawdzanie co i jak działa czy zastosować wszystko żeby tylko podnieść pH? Ogólnie oprócz tego, że widzę zastój w akwarium to żadnych niepokojących rzeczy nie ma a takie pH pewnie miałem już długo bo dałem się zwieść odczytom poprzedniego miernika..

    Na OH na pewno podniesie trochę pH, jednak przy dużym stężeniu CO2 w mieszkaniu na wzrost pow. 8.0 w nocy bym nie liczył. Sam obecnie używam NaOH zamiast węglanu sodu i pH w nocy potrafi być ponizej 7,8. 

    Na szczęście za kilka tygodni zrobi się cieplej, otworzymy okna i problem z niskim pH zniknie..... przynajmniej do nastepnej zimy:)


  9. 3 minuty temu, Janusz81 napisał:

    Ok 7.7 bez a  obecnie podłączone pod odpieniacz wapno sodowane i jest ok 7.9.

    To ja bym odpieniacza w nocy nie wyłączał.....ewentualnie mozna zdjąć kubek i wtedy będzie pelnił tylko rolę napowietrzacza. Powierzcnia stworzona przez pianę jest jednak znacznie większa niż powierzchnia lustra wody.


  10. 11 minut temu, Janusz81 napisał:

    Mam roller, jednak odpieniacz to nie tylko zabrudzenia mechaniczne. Oprócz biologii jest też nie bez znaczenia natlenianie wody. Dlatego pytam czy nie bedzie problemów jak go wyłączę, czy może na jakiś czas wylaczać stopniowo po kilka godzin 

    To może spróbuj zacząć od wyłączania w dzień. 


  11. Godzinę temu, Janusz81 napisał:

    Teraz zastanawiam się czy nie wyłączyć na tą chwilę odpieniacza, jako że odpieniacz na ten litraż dość duży bubble magnus curve 7, skoro obsada nie bedzie na razie większa czy nie za bardzo wyjalawiam wodę?

    Wszystko zależy na czym masz opartą filtrację w akwarium. 

    U mnie odpieniacz gra główną rolę jako filtr mechaniczny - nie mam rolera ani skarpety filtracyjnej, stosuję dodatek węgla i za export wiekszości nutrienów i zanieczyszczeń fizycznyclh odpowiedzialny jest właśnie odpieniacz więc w moim przypadku, nawet przy niskiej obsadzie rybek, wyłaczenie odpieniacza nie wchodzilo by w rachubę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.