Skocz do zawartości

Walker

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    4 517
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Odpowiedzi dodane przez Walker


  1. W dniu 2.01.2024 o 12:06, volf napisał:

    Przeczytałem tematy i wszędzie pisze że przekładacie ikrę bezpośrednio przed wykluciem, niestety moja jest zjadana i nie ma możliwości przetrwać kilku dni. Pytanie czy ktoś przekładał ikrę zaraz po złożeniu i dotrwała do wyklucia.

    Raz przełożyłem 5 dnia i z naprawdę dużego miotu wykluły się tylko 3 sztuki które nie przetrwały "okresu larwalnego".

    Natury nie oszukasz pewnie z ikrą coś nie tak albo para jeszcze za młoda 


  2. Niedawno sprzedawałem mieszkanie w Warszawie w którym było akwarium i była opcja odsprzedania go razem z mieszkaniem - nikt z zainteresowanych nie brał nawet tego pod uwagę.

    Jednym słowem to nie ma seansu a najemcy przysporzy tylko kłopotów i kosztów. Chyba że jakimś cudem  trafisz akwarystę jakiegoś ale i w tym przypadku pewnie chciał by postawić baniak po swojemu    

    Odpuść.


  3. Odpowiedz masz w wynikach ICP.

    Po pierwsze zmniejsz dozowanie KH - ewidentnie korale przestały rosnąć i pobierać cokolwiek z wody

    Po drugie uzupełnij micro bez tego wszystko Ci za chwile padnie (albo już padło)

    Po trzecie wywal zeolit. 

    Światła nigdy nie za wiele szczególnie dla SPS

    No i zacznij karmić korale 


  4. W dniu 21.04.2022 o 17:04, Tadoris napisał:

    Na stronie dość zagadkowo podali jedynie ogólne info. Karta charakterystyki "na życzenie" ;)

    Z karty charakterystyki raczej się niewiele dowiesz bo to "dokument zawierający opis zagrożeń, które może spowodować określona substancja lub mieszanina chemiczna , a także podstawowe dane fizykochemiczne na jej temat. Jej podstawowym celem jest informowanie o potencjalnych zagrożeniach związanych z daną substancją, metodach ich zapobiegania i procedurach jakie należy wykonać w razie wystąpienia skażenia opisywaną substancją" 

    A to że jest na życzenie to zupełnie normalne i dotyczy wszystkich producentów nie tylko branży akwarystycznej  


  5. 17 minut temu, Robin_PL napisał:

    Wody w akwarium nie podmieniasz wodą z akwarium. A "sól" to preparat do przygotowywania wody. Producent pisze, że to jest sól. Ma w ofercie zarówno sól (właśnie tę), jak i wodę morską. Czyli producent rozumie różnicę, której Ty udajesz, że nie rozumiesz. Bo Ci nie pasował ten przykład do śmiałej tezy, że nie istnieją sole o powtarzalnym, gwarantowanym składzie. Korali nie trzymamy w soli, tylko w wodzie przygotowanej z jej pomocą. 

    Salt and water » ATI-Aquaristik (atiaquaristik.com)

    Są tam dwa produkty. Jak sądzisz, który z nich to sól?

    Sklepy również oferują to jako sól.

    Stary po prostu przeczytaj etykiety tych produktów.  To naprawdę wystarczy 


  6. 10 minut temu, Robin_PL napisał:

    Jeśli przez sól rozumiesz biały proszek, to faktycznie ATI Absolute Ocean nim nie jest. Po odparowaniu wody już będzie? Jeśli preparat, którego używamy do przygotowania wody morskiej do podmiany nie jest solą, to jak definiujesz sól?

    W każdym razie producent nie ma wątpliwości, że to jest sól.

    A co będzie jak odparujesz wodę z akwarium?  Mąka? bo idąc Twoim tokiem rozumowania to wszyscy trzymamy korale w soli. Zastanów się chwilę zamiast pisać bzdury. 

    A jak już chcesz byś taki dokładny to producent mówi że jest to "concentrate of seawater"  nawet na opakowaniu masz napisane "concentrated premium seawater".

     

    A wracając do tematu to jestem ciekaw tej soli Hybryd Pro i choć nie jestem fanem eksperymentów na własnym akwarium to myślę tą sól przetestuje jak będzie już dostępna w sprzedaży 


  7. @dale a czy mógłbym Cię prosić żebyś wskazał jednego producenta soli ze wszystkich znanych Ci marek dostępnych na rynku na całym świecie który produkuje sól do akwarystyki morskiej o powtarzalnych parametrach? Tylko błagam przemysl odpowiedź żebym nie umarł ze śmiechu podczas czytania


  8. A czemu zakładasz ze to wina odoienacza? Przecież on robi swoją robotę. Jeżeli jesteś pewien że jest ustawiony prawidłowo to szukał bym winy w wodzie nie w odpiwnaczu. Może ślimaki wiosnę poczuły albo wężowidła pokarm dla koralowców jakaś chemia Powodów może być naprawdę sporo.


  9. Bzdura... Perhydrol sam z siebie się rozkłada uwalniając tlen. Nie potrzebuje żadnych reakcji ale to nie są takie ilości w jednej chwili żeby Ci rozpalić grilla na metr, ewentualnie puścić małego bąka przy otwieraniu butelki dlatego często butelki są z zaworkiem...
    Poza tym gdyby produkt był łatwopalny było by to napisane na opakowaniu. Z tego co pamiętam piktogramy są tylko ze jest niebezpieczny dla skóry i lotny ale to na roztworach powyżej 40%



  10. Z dala od źródeł ognia? Generalnie dobrze jest się trzymać z dala od ognia ale perhydrol nie jest łatwopalny więc nie ma się co martwić. Natopiast jest piekielnie żrący i tu przede wszystkim trzeba być bardzo ostrożnym pracować w grubych rękawicach (nawet otwieranie butelki) i w ciuchach roboczych. I używać okularów. Dodatkowo trzeba płukać w sporo większym naczyniu ponieważ w pierwszych chwilach pracy wytwarzaja się duże ilości piany. (szczególnie jeżeli siporax pokryty jest gąbkami czy innymi organizmami)


  11. @chwialek masz rację. Ale dziś jesteśmy tak naprawdę na starcie pandemi w Polsce - co będzie potem? Jesteś przekonany że wszystkie sklepy to wytrzymają bez klientów, bez dostaw życia? Poza tym robi się coraz cieplej... Oczywiście zakupy przez internet jak najbardziej im pomagają ale "żywy klient" w sklepie jest równie istotny. Ponad to teraz mało kto dziś ma ochotę wydawać kasę na akwarium - większość raczej trzyma kasę przy sobie bo czasy są bardzo nie pewne i pracę czy firmę można stracić w kilka dni/tygodni. A taki sklep ma całkiem spore koszty stałe wystarczy przeliczyć energię elektryczną do utrzymana życia w sklepie - to nie jest mała kasa.
    Miejmy nadzieję że unikniemy tych wszystkich czarnych scenariuszy przy których likwidacja akwarium będzie najmniejszym problemem.


  12. Kiedyś "motorem" tego forum było targowisko dziś coronavirus...
    Ciekawa ewolucja
    W temacie się nie wypowiem bo wszędzie jest pełno informacji i specjalistów.
    Ale myślę że zamiast snucia terori spiskowych przeplatanych politycznymi docinkami wolałbym poczytać np jak na kwarantannie przygotować z domowych produktów pokarm dla naszych podopiecznych, albo jak napisać przyjaznym językiem instrukcję prowadzenia akwarium dla sąsiada / kuzyna czy partnera żeby podczas "niedyspozycji akwarysty" utrzymali nasz zbiornik przy życiu - ma ktoś jakieś pomysły?


  13. Tak i nie.

    Forum jest olbrzymia skarbnicą wiedzy ale jest też zbiorem śmieci bzdur i mitów - nie każdemu udaje się to prawidłowo rozdzielić.
    Poza wątkiem Marka inmar (pozdrawiam serdecznie) nie przypominam sobie żeby ktoś uczciwie opisywał szczegółowo swoje przygody. Chodzi oczywiście o opisywanie porażek i błędów a nie samych sukcesów.
    I podstawa - czyli doświadczenie.
    Niestety brutalna prawda jest taka że trzeba samemu kilka korali wysłać na wieczną rafę żeby złapać o co tu chodzi bo przecież sukces to suma wszystkich błędów i porażek a ich czytając forum się nie nauczymy.
    Reasumując jest jak z nauką jazdy samochodem - można się obkuć z przepisów i zasady działania silnika ale przychodzi moment kiedy trzeba usiąść na fotelu kierowcy i wtedy świat wygląda zupełnie inaczej niż w kodeksie drogowym


  14. Przeczytaj uważnie napisałem ze wynik pomiaru będzie zawyżony bo do tej  pory odciek brudnej wody z filtra ro wlewał mi sie do beczki 
     nie pomyślałem o bakteriach . Woda w beczce stoi dłuższy czas i napewno namnażają sie tam różne bakterie wystarczy ze jakiś owad do niej wpadnie . Stosowanie lampy uv mija sie z celem eko 
    Przeczytałem bardzo uważnie....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.