Skocz do zawartości

Historia edycji

Mistral

Mistral

Witajcie,

Po ponad miesiącu kompletowania sprzętu i dogrywania wszystkiego, w końcu mogę powiedzieć START! :D Ten etap przy Waszym wsparciu relacjonowałem w dziale "Dla Nowicjuszy". Choć nowicjuszem wciąż się czuję, postanowiłem rozpocząć nowy wątek w tym miejscu, no bo faza przygotowań, ewoluowała w fazę realizacji.

 

Dla przypomnienia:

-szkło 40 x 40 x 40 (boczne szyby OW), calość 6mm

-oświetlenie Sirius Nano SLIM 40

-pompka crykulacyjna Koralia Nano 900

-sól AF Reef Salt

-podłoże AM Bali Sand 2-3mm

-kaskada FZN-3 (obie komory zapełnione Siporaxem)

 

Byłem dzisiaj w sklepie Coralhouse w Bielawie, gdzie dostałem 30l wody z działających zbiorników i gdzie kupiłęm żywą skałę. Pierwotnie planowałem 8kg, ale ostatecznie zakupiłem 4kg, gdyż skała okazała się być naprawdę bardzo porowata i lekka. Zastanawiam się czy nie powinienem dorzucić jeszcze ze 2 kg. Będę wdzięczny za opinie na podstawie poniższych zdjęć.

Na tą chwilę w zbiorniku lata mnóstwo "drobin" - ze skały / piach etc. Powinno się to samo ustabilizować, czy powinienem coś z tym zrobić?

 

Plan na najbliższe tygodnie:

-od jutro zacznę stosować bakterie Seachem Stability

-święcić planuję 6h niebieskim + 4h białym kanałem (co tydzień będę ten czas wydłużał o powiedzmy pół godziny, aż dojdę do wartości docelowych)

-piach planuję wsypać we wtorek lub w środę

 

Kwestia ułożenia skały wciąż dyskusyjna... niby mi się podoba, niby nie - zapewne zmienię to jeszcze 20 razy w przeciągu najbliższego tygodnia. Dajcie znać co Wy o tym sądzicie :) 

 

Parametry (istotne) na dzień dzisiejszy:

-temperatura - 25 C

-zasolenie - 1,024

-woda... dość mętna, mam nadzieje, że się wyklaruje

 

Piszcie, komentujcie... będę wdzięczny za dosłownie każdy komentarz :)

 

 

20181111_190319.jpg

20181111_190328.jpg

20181111_190343.jpg

Mistral

Mistral

Witajcie,

Po ponad miesiącu kompletowania sprzętu i dogrywania wszystkiego, w końcu mogę powiedzieć START! :D Ten etap przy Waszym wsparciu relacjonowałem w dziale "Dla Nowicjuszy". Choć nowicjuszem wciąż się czuję, postanowiłem rozpocząć nowy wątek w tym miejscu, no bo faza przygotowań, ewoluowała w fazę realizacji.

 

Dla przypomnienia:

-szkło 40 x 40 x 40 (boczne szyby OW), calość 6mm

-oświetlenie Sirius Nano SLIM 40 (White 4300K x 1, White 6500K x 1, Blue 450nm x 3, Actinic 430nm x 1, Royal Blue 440nm x 3, UV 380nm x 1, Cyan 500nm x 1)

-pompka crykulacyjna Koralia Nano 900

-sól AF Reef Salt

-podłoże AM Bali Sand 2-3mm

-kaskada FZN-3 (obie komory zapełnione Siporaxem)

 

Byłem dzisiaj w sklepie Coralhouse w Bielawie, gdzie dostałem 30l wody z działających zbiorników i gdzie kupiłęm żywą skałę. Pierwotnie planowałem 8kg, ale ostatecznie zakupiłem 4kg, gdyż skała okazała się być naprawdę bardzo porowata i lekka. Zastanawiam się czy nie powinienem dorzucić jeszcze ze 2 kg. Będę wdzięczny za opinie na podstawie poniższych zdjęć.

Na tą chwilę w zbiorniku lata mnóstwo "drobin" - ze skały / piach etc. Powinno się to samo ustabilizować, czy powinienem coś z tym zrobić?

 

Plan na najbliższe tygodnie:

-od jutro zacznę stosować bakterie Seachem Stability

-święcić planuję 6h niebieskim + 4h białym kanałem (co tydzień będę ten czas wydłużał o powiedzmy pół godziny, aż dojdę do wartości docelowych)

-piach planuję wsypać we wtorek lub w środę

 

Kwestia ułożenia skały wciąż dyskusyjna... niby mi się podoba, niby nie - zapewne zmienię to jeszcze 20 razy w przeciągu najbliższego tygodnia. Dajcie znać co Wy o tym sądzicie :) 

 

Parametry (istotne) na dzień dzisiejszy:

-temperatura - 25 C

-zasolenie - 1,024

-woda... dość mętna, mam nadzieje, że się wyklaruje

 

Piszcie, komentujcie... będę wdzięczny za dosłownie każdy komentarz :)

 

 

20181111_190319.jpg

20181111_190328.jpg

20181111_190343.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.