Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Acanastrea echinata na polowaniu. Nikt nie jest bezpieczny.
 3. Krótki update; akwarium poszło do realizacji, panel z opcji nr 1 czyli 3 komory: przelew 30 cm i 2 komory po ok 20cm brutto. Siedzę nad szafką, konstrukcja pozostanie raczej bez zmian, zostaną dodane drzwi i blenda od frontu akwarium, plan jest taki aby wpuścić akwarium dosłownie 15mm pomiędzy blendę i drzwi, tak jak na screenie niżej. Pozwoli to zasłonić szybę dna akwarium + pianę pod akwarium, no i kilka mm silikonu. Teraz mam wszystko odkryte i chcę zrobić odwrotnie:) Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie szafki to chętnie wysłucham.
 4. Today
 5. ta w sklepie 3x tyle co z odłowu a sprzedaj w sklepowej cenie takiego odhowanego na jakims olx czy fb Ni ma hugo we wsi, jęczeć będą jak Marta z pottera
 6. 400 zł to raczej niewiele więcej niż jedno tankowanie na cepeenie, a nie kosmos
 7. Tylko cena kosmiczna
 8. up Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 9. Możesz sobie kupić w dejongu kilka gatunków: https://shop.dejongmarinelife.nl/tank-bred/dragonets-tank-bred/dragonets-tank-bred-1
 10. Cześć, Mam problem, którego nie potrafię ogarnąć, mianowicie na spodzie trachyphylli, w miejscu gdzie kończy się tkanka i zaczyna szkielet, tkanka ta robi się biała i się rozpływa... problem zauważyłem juz pod koniec zeszłego roku, robiłem dipy w jodzie, af dip, coral protec, woda utleniona, ro... a efektu brak. W internecie też zbyt wiele nie znalazłem, najbliżej trafia chyba diagnoza, że jest to jakis rodzaj grzyba, natomiast... nie mam zielonego pojęcia. Koral długo już z tym żyje, z tym że nie poprawia mu się po moich metodach, a samo nie wydaje się żeby miało zejść. Wcześniej w bardzo podobny sposób zeszła mi favia, na jej krancach pojawiła się podobna obwódka z białej rozpływającej się tkanki, około 2mm szerokości, postępowało szybciej, w kilka tygodni koral wielkości połowy pilki tenisowej padl. Dip znów nic nie dał. Trachy zapewne załapała to samo, ale trzyma się lepiej. W międzyczasie brown jelly sprzątnęla mi prawie wszystkie euphyllie. Co za rok... Ktoś wie co to za ustrojstwo i jak pomóc trachyphylli? Parametry: Kh 7,3 Mg 1300 Ca 400 Temp 25.0 NO3 5 Akwarium ma niecały rok, z tym że nie jest to nowo postawione rok temu, tylko przeniesione. Tamto wystartowało pod koniec 2017.
 11. Gdzieś czytałem, nie pamiętam gdzie, że mandaryny wspaniałe są hodowane w warunkach sztucznych. Chyba w magazynie Koral.
 12. Zaczynam zbliżać się do jakości i kolorów koralowców jakie miałem w kostce. Mały dodatek ledów podbija kolor, jeszcze chciałbym, żeby tak dobrze wyglądały z boku jak wygalają z góry. Michał, jak tylko urosną to z chęcią się podzielę.
 13. Z ciekawości to czy mandaryny są rozmnażane w akwariach? W sensie czy ktoś słyszał o takim przypadku?
 14. Czy na czas wlewania bakteri do akwa wyłączacie lampę uv? Jeśli tak to ba jak długo?
 15. Super wychodzą zdjęcia. I korale w końcu podobne do tych, co u ciebie za pierwszym razem widziałem. Niech zdrowo rosną, będzie z czego szczepić. I widzę, że euphylie ładnie się przyjęły. Widać od razu, że dodatek ledów robi swoje na wyglądzie.
 16. też tak miałem i nie zauważyłem skutków ubocznych
 17. Dzięki, zdjęcia wyszły dobrze, ale najbardziej mnie cieszy, że korale zaczynają wyglądać tak jak oczekuję. Tak, zdjęcia robione przez wizjer z tafli wody.
 18. Miałeś nadzieję, źe to larwy kraba?
 19. Po przyglądnięciu myśle ze masz racje. Maja pełno małych nóżek. A już się cieszyłem. A tu lipa [emoji2957] Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 20. Szkoda, że przy powiększaniu robi się trochę niewyraźnie ale, wgmnie to jakieś widłonogi - bardzo porządany organizm w akwa - pokarm wielu ryb. Czy z bliska widać coś jak by nogi z rzęsek?
 21. I co myślisz. 61885554462__0507C119-7BA4-48AD-A1DF-F455BC010FC8.MOV
 22. Słabe to tłumaczenie [emoji14] Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 23. Super fotki.... I korale. Zdjęcie robione bezpośrednio przez taflę?
 24. Wstaw filmik bo na zdjęciu nie wiadomo o co chodzi.... prawdopodobnie zobaczyłeś mysis - małe skorupiaki.
 25. Dzień 368 Po roku koralowce nabierają wyrazu, kolory zaczynają być coraz lepsze. Jak dalej to będzie szło w tym kierunku to będę zadowolony. Kilka zdjęć robionych z góry. Wybrałem te koralowce co zaczynają wyglądać dobrze.
 26. Dziwne, bo ja mam identyczną piankę pod baniakiem kupioną w sklepie akwarystycznym jak zresztą pewnie z kilkadziesiąt tysięcy ludzi w PL i nie mam żadnych bąbli.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.