Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. klossowski

  szafka.

  Ja to bym spuścił wodę, zdjął baniak i od spodu przykręcił kątownik stalowy albo dwa i spał spokojnie:-)
 3. sith114

  (W końcu) Kostka 50x50x50

  @norbi2222 Jakąś konkretną farbę polecasz? Jakby nie wyszło z tłem mam dostęp wystarczający żeby pomalować
 4. Today
 5. pawmar

  Krab dzikus-identyfikacja

  Posznupałem po necie i znalazłem coś takiego: http://www.wetwebmedia.com/swcrabfaqs3.htm Predatory Xanthid crab Czort wie czy to to samo, ale podobny. Najgorsze jest to, że piszą że jest mięsożerny :-/.
 6. pawmar

  szafka.

  No nie wiem... przesunięcie akwariumu w bok też mi się nie podoba. Jakoś tak pod kątem będzie bo i tak się ugnie. Myślę, że najlepiej byłoby dać dodatkową płytę meblową, białą, na całą szerokość (powiedzmy, że tej samej grubości co blat). Też się pewnie ugnie, ale już dużo mniej. Stracisz też na estetyce, ale śpisz spokojnie. Coś za coś.
 7. waldek123blau

  (3) Lampa LED 530W DIY - Zbuduj sobie sam

  Ja używam tylko driverów z literką H na końcu np: LDD-700H, LDD-1000H czy LDD-1500H i one są bezszelestne.
 8. Osmodeusz

  Co to rośnie?

  wygląda jak Clathrina
 9. wiesiektbg

  Co to rośnie?

  niestety, ale gąbki mogą przydusić korale.... mialem podobnie na euphilii
 10. wiesiektbg

  Co to jest?

  jak bedziesz miał większe, to borsuka dorzuć do obsady
 11. wiesiektbg

  Obsługa reaktora wapnia

  No i nadejszła ta chwila, kiedy trzeba zasyp w reaktorze wymienić. Przy okazji pozwoliłem sobie wymienić sterowanik co2 z weipro na PH-803. Weipro miał tylko sterowanie co2, a tu dodatkowo mam sterowanie do ozonatora. Wcześniej miałem zasyp - żwir koralowy plus magnez grotecha. Tym razem urozmaiciłem zasyp łącząc resztki magnezu ze żwirem koralowym i zasypem ARM. Zobaczymy co to da... Wszystko śmiga pieknie i nie przecieka.... odpukać a tu fotka po ponownym odpaleniu, co mi sie nie zmieściła
 12. I jeszcze może być za wysoki poziom wody w odpieniaczu i pieni na mokro, śruąa regulacyjną musisz kręcic tak zeby poziom wody obniżył się wewnątrz.
 13. Jest jakiś sposób na zlikwidowanie piszczenia driverów LDD 700L , ukończyłem swoją lampe i piszczą nie miłosiernie :/ przestają dobiero gdy są rozkręcone na maxa a to trochę za dużo światła. Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 14. Odpieniacza nie znam ale prawdopodobnie : a) za wysoki poziom wody w sumpie b) za wysokie ustawienie mocy pompy - o ile ma regulację. Pozdr., tomko
 15. michu94

  szafka.

  To odkształcenie to mnie nie boli aż tak jak swiadonosc, ze akwa może spać. No chyba, że mogę spać spokojnie i jedyne co mnie czeka to późniejsza wymiana komody a nie całego zbiornika.
 16. Rezus

  Krab dzikus-identyfikacja

  Witam wszystkich. Przed kilkoma minutami ku mojemu zdziwieniu znalazłem w zbiorniku takiego kraba. Ma ktoś może pomysł co to jest i czy jest niebezpieczny ? Najlepsze jest to że nie mam żywej skały, tylko malutkie kawaleczki ze szczepkami. Każda szczepke dipuje i uważnie oglądam a tu taka niekoniecznie miła niespodzianka. Wygląda jak mitrax którego mam Ale jest znacznie większy 4-5cm i ma inny kolor. Zaraz dodam.filmik Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka Lepszej jakości niestety dziś nie ogarnie Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka A tu widac jak zajada tymi wielkimi szczytami Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 17. klossowski

  szafka.

  Nie będzie, bo na pionowej płycie to możesz i ze 200 kg postawić, ale pytanie, czy to odkształcenie nie jest już zbyt duże. U mnie w domu jedna szafka na buty tak się wygięła, a nawet nic na niej nie stało, po prostu była źle zaprojektowana.
 18. michu94

  szafka.

  A jeśli przesunąć akwa do jednego z rogów? Ale nie będzie to wtedy zbyt obciążać jedną z stron?
 19. togo1992

  [k] lampę led do 42L

  Mam diy 30w jak bys chcial za 120zl
 20. pawmar

  szafka.

  Ja mam podobnie słodkie, aż pewnego razu i na dole (dokładnie po środku) się rozciekło.
 21. sith114

  (W końcu) Kostka 50x50x50

  Zobaczymy narazie day 0 co prawda jeszcze bez światła, ale coś powinno niedługo zaświecić 100l wody z podmianek od znajomych poszło 25ml special bledna i czekamy W Tidalu na ten moment siedzi matrix załączony do zestawu + 1 opakowanie life bio fill. Chyba na początku zostawię miejsce bo trochę zostało czy to na watę czy to na wegiel.
 22. tomaszkrupa

  szafka.

  Wygnie się jescze bardziej. Ja miałem na podobnej szafce akwarium 80 litrów i po kilku miesiącach nie mogłem otworzyć szuflady (nie miałem tego poprzecznego wzmocnienia). Podłożyłbym grubą sklejkę albo blat kuchenny.
 23. FajnyRadziu

  Psammocora

  Widziałem zbiornik lps z euphylliami, wyglądały jak moje. Widziałem ultra low zbiornik z sps gdzie nutrienty były prawie zero a kolega miał kilka euphyllia i sweepers latały im na 20cm co najmniej. Więc mocno skłaniałbym się do ilości papu w wodzie, dokarmiania i światła.
 24. ryzyk.fizyk

  Literatura dla początkujących

  Baumeister W. - Akwarystyka morska
 25. Arek77

  Psammocora

  Wczoraj w swojej kostce 40x40 robiłem małe porządki i przykleiłem euphylie obok dunki. Są w takiej odległości, że przy maksymalnym napompowaniu i przy mocniejszej cyrkulacji mogą się dotykać.... Po 24 godz. widziałem jak euphylia lekko zaczepia dunkę. Zobaczymy co z tego wyniknie...
 26. Undizg

  Co to jest?

  Huh. Bo w planach mam przesiadke za 2-3 tygodnie do nowego akwa wiekszego. I nie chciałem przenosic skały. Ale skoro to "tylko" glon to może zarzykuje i kupie naturalnego zjadacza.
 1. Load more activity
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.