Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Standardowo dla przedstawicieli nasiąkniętych TVNem - zamiast argumentów to bluźnierstwa i jakieś wycieczki osobiste W dodatku nie rozumiesz słów których używasz. Nieudacznik życiowy by nie zmienił zatwierdzonego projektu drogi. Nieudacznik życiowy nie dostałby kasy na konto w ciągu kilku dni po kilku e-mail do Ministerstwa Srodowiska i Klimatu (inni czekali miesiącami na wypłatę dofinansowania). Nieudacznik życiowy nie skorzystałby z wszystkich możliwych programów rządowych - jak Mój Prąd, Czyste Powietrze czy Moja Woda. A jak to w biurokracji bywa - nie zawsze wszystko szło tak jak powinno przez widzimisię urzędników. Jak mi nie chciano wytyczyć granic działki po tym jak mi zabrano ziemię pod ścieżkę rowerową, to skończyło się na wizycie u starosty radomskiego. Słupki tyczące na nowo moją posiadłość postawiono nim z tej wizyty wróciłem do domu. Jak zażądano ode mnie wyznaczenia nowej organizacji ruchu na czas budowy mostka to Pan urzędnik tez usłyszał parę cierpkich słów z KM Policji - wystarczyło włączyć głośnik by wszyscy dookoła słyszeli jakie zdanie ma Policja na ten temat. I pieczątkę pod projektem przybił już bez wydziwiania przy szyderczych uśmieszkach kolegów będących w pokoju. W moim odczuciu dość zaradny jestem, by pokonywać bariery rzucane mi przez życie - aczkolwiek wolałbym zdecydowanie bym nie musiał walczyć z urzędami o to, o co mi się należy.
 3. Today
 4. Ty to chyba jesteś jakiś nieudacznik życiowy . Wybory przegrywają Twoi , Polska jest be Unia też . A w akwarium pewnie masz plagę za plagą.
 5. A mnie mało interesuje czy coś do Ciebie trafia poza przekazem TVN czy nie. Ty żyjesz w swojej bańce tvnowskiej a ja mam za sobą z życia wzięte przykłady. Jak słucham tych farmazonów Kłoski na temat konsultacji społecznych to śmiech mnie ogarnia. O konsultacjach społecznych w sprawie drogi S12 w mojej okolicy dowiedziałem się przypadkiem, kilka dni po tym jak one się odbyły - tak były nagłośnione. Gdyby nie artykuł w prasie i nie protest w mojej okolicy to bym nie wiedział, że w ogóle jakieś plany są. Informacja musiała być przekazywana pocztą pantoflową. Kolejne konsultacje społeczne to był śmiech na sali. Przyjechał goguś w marynarce i nie był w stanie odpowiedzieć merytorycznie na żadne pytanie. Jak przyjechali robić regulację stanu prawnego drogi powiatowej - to nie wiedzieli po co ta regulacja jest robiona. Ja miałem już projekt drogi na e-mail a oni się zarzekali, że o przebudowie drogi powiatowej nie ma mowy i tylko regulują stan prawny drogi. Tak wyglądają te konsultacje społeczne, informowanie obywateli o planach samorządów, urzędów. Jak zapytałem Pani dlaczego nie było informacji odpowiedziała mi - jak nie było ? Przecież wisiała na tablicy ogłoszeń Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych Czyli po porannej kawie należałoby objechać wszystkie urzędy w mieście i poczytać co tam jest planowane. Niedaleko mnie w ciągu jednego dnia bez wiedzy mieszkańców postawiono 60m maszt GSM. https://radioradom.pl/mieszkancy-nie-chca-masztu-telefonii-komorkowej/ https://radomski24.pl/20190904219089/radom-maszt-telefonii-komorkowej-w-gminie-kowala-powstal-legalnie-starostwo-sprawdzi-jednak-cala-inwestycje1567641423 Stoi do dzisiaj - bo wszystko jest zgodnie z prawem. Tak jak zamek w Stobnicy - choć tutaj kontrowersji było znacznie więcej. Dopóki prawo na coś będzie zezwalać to będzie możliwość jego wykorzystania. Lobby wiatrakowe może mydlić oczy a prawda jest taka - że tam gdzie są pieniądze nie ma skrupułów i nikt się głosem jakiś mieszkańców przejmował nie będzie.
 6. Przecież to podstawa że nic metalowego w wodzie morskiej. Nawet tanie plastiki potrafią coś oddac do wody.
 7. Tylko easyreefs Easybooster, ja kupuje opakowania 1500ml lepiej się opłaca i pół roku spokój. Podaję aktualnie 8 ml dziennie na 250l. Zaczynałem dozować zaraz po zalaniu od 1ml i co tydzień o 1 ml podnosiłem dozowanie.
 8. Człowieku Twoje argumenty są dla mnie g....o warte.Piszemy o ustawie wiatrakowej która jeszcze nie weszła w życie, a Ty już wiesz jak będzie Dla Ciebie wszystko jest be co inni napiszą , a nie jest po Twoich myślach. Żyj w swoim świecie , a umrzesz w nieświadomości.
 9. Tak myślałem. Ogólniki i zero źródła - tak dyskutują Ci co nie mają argumentów Tak jak Ci napisałem wcześniej - przepychanie zmian w wiatrakach z zamrożeniem cen energii jasno świadczy o intencjach tych, którzy mają większość w Sejmie.
 10. Yesterday
 11. a jaki chcesz budżet max przeznaczyć na lampiona?
 12. Nie będę Tobie tłumaczył , bo nie muszę . Przecież tylko to z czego Ty czerpiesz info. jest dla Ciebie prawdziwe. Ja mam swój świat Ty swój i niech tak zostanie.
 13. Dzięki za wyczerpującą odpwiedź, szukam dalej. Dodam tylko, że poszukuję używki
 14. Czyli niby które ? Jakieś przykłady ? Bo wiesz ogólnikami to się ......... wyciera.
 15. Mam ten sam rozmiar akwarium, będę zaglądał jak Tobie pójdzie to szkiełko ^^
 16. PawelM

  Fito, jak to jest

  Pytanko - jaki plankton w żelu i jak często podajecie? Mam ten od Microbe-Lift Zoo Plus, to jest git bo za szczególnie nie wiem czy to serio działa
 17. Ustawa pisana w Berlinie na 100%, tutaj tylko słupy dostały do podpisania.
 18. Krzycz głośno może Cię ktoś usłyszy . Ja na pewno nie . Mam oczy szeroko otwarte i nie ważne czy to TVN czy inne niezależne media od rządu mówią czy też piszą prawdę. W jednym się zgadzamy , teraz to jest cyrk po stronie rządu i prezydenta.
 19. Cyrk to mamy w wykonaniu całego rządu - ale trzeba zdjąć tvnowskie okulary. Pozwól, że przedstawię Ci Twój tok myślenia. Jurek - jeździsz na czerwonym świetle, spowodujesz wypadek. A Ty odpowiadasz: Po co się rozpisywać o czymś co nie nastąpiło. Pożyjemy zobaczymy jak będzie i kto miał rację. Nie, takie rzeczy to trzeba od razu głośno i wyraźnie artykułować. Trzeba głośno walczyć o swoje nim nie jest za późno. Wiem doskonale jak mi wmawiano, że jest za wcześnie na jakieś zmiany w projekcie drogi, a później z dnia na dzień powiedziano, że teraz jest już za późno na zmiany w projekcie, ale jak chcesz to zapłać nam i to zmienimy. Po drugie pokazuję Ci jak działa ustawa na podstawie której od dawna wywłaszcza się ludzi. Ona jest, wiele osób zostało na jej podstawie wywłaszczonych - w tym ja. Teraz planuje się poszerzyć listę celów, na podstawie której ktoś może przyjść i wyrzucić Cię z Twojej własności, Twojej ojcowizny. Tylko dlatego, że jakiś urzędnik o tym zdecyduje. Mam nadzieję, że kiedyś trafi na Ciebie, może zmądrzejesz jak się okaże - że przez środek Twojego salonu mają lecieć np. tory kolejowe. Albo jak tory polecą 50m obok Twojej działki i stwierdzą, że nic Ci się nie należy bo Twoja działka nie jest objęta inwestycją. Postawią Ci ekrany i żyj sobie w takim miejscu. I nikogo nie będzie interesowało, że jak kupowałeś działkę to był cichy, spokojny zakątek, z salonu miałeś piękny widok a nie kawał ekranu dzwiękoszczelnego i nie było w okolicy żadnych planów na jakieś drogi, elektrownie wiatrowe czy kolej. Fajnie się żyje dopóki takie decyzje nie dotyczą Ciebie prawda ?
 20. Po co się rozpisywać o czymś co nie nastąpiło. Pożyjemy zobaczymy jak będzie i kto miał rację. Teraz mamy jeszcze cyrk , czy jak kto woli , szopkę w wykonaniu pisiorów.
 21. VDR

  Fito, jak to jest

  Ostatnia moja hodowla zamieniła się w hodowlę sinicy więc nie mam nic odpalonego na dzień dzisiejszy Poszukam jakiś fotek, chociaż z nimi ciężko bo mimo, że mam trinokularowy mikroskop to nie dorobiłem się przejściówki do aparatu i wszystkie fotki zrobione telefonem przez okular Nie mniej planuję wrócić za jakiś czas do niewielkiej hodowli nannochloropsis, tetraselmis i isochrysis to będę miał z tyłu głowy by wrzucić fotki. Delta Optical Genetic Pro Trino, ale kupiony na promce i z myślą o rozbudowę o ciemne pole, kontrast fazowy czy polaryzacje. Plus koniecznie chciałem by był przynajmniej dwuokularowy - zdecydowana wygoda podczas np dwugodzinnej sesji przed okularem Do fito myślę, że biostage II czy nawet któryś z biolightów by wystarczył.
 22. Dokładnie - piszemy o wiatrakach. Farmy wiatrowe albo mówiąc inaczej elektrownia wiatrowa zbudowana jest z wiatraków. Przychodzi firma i mówi - tu chcę postawić 500 wiatraków bo wszystkie dane meteorologiczne z ostatnich lat wskazują, że pizga tu jak w kieleckim. I jeśli takie inwestycje będą inwestycjami celu publicznego to będzie można wywłaszczać choćby na podstawie art 122 który zacytowałem. Czytałeś tę ustawę ? Wiem, że nie. Póki co masz tylko tyle i aż tyle: Art. 6. Celami publicznymi w rozumieniu ustawy są: 4a) budowa oraz utrzymywanie morskiej farmy wiatrowej w rozumieniu ustawy z dnia 17 grudnia 2020 r. o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1050 i 2687) wraz z zespołem urządzeń służących do wyprowadzenia mocy w rozumieniu tej ustawy 10) inne cele publiczne określone w odrębnych ustawach. Jeśli farmy wiatrowe zostaną uznane za inwestycję celu publicznego to będą podlegać pod ustawę o której wspominałem. I żadne obietnice polityków, że nie będzie wywłaszczeń nic nie zmienią. Pod drogi też mieli zabierać bez straty dla właścicieli a zabrali mi kilkadziesiąt metrów nie płacąc grosza. W mojej okolicy przebiegać ma S12, pierwszy projekt leciał przez nowo wybudowane osiedle domków jednorodzinnych. Wszystkie do wyburzenia. A dookoła mnóstwo pól i lasów - mnóstwo terenów dawnego PGR, ale droga leciała centralnie przez osiedle nowo wybudowanych domów. Niektórzy nie zdążyli się wprowadzić. https://radioplus.com.pl/region/28041-skuteczny-protest-w-sprawie-s12 Tak się buduje w Polsce. Ludzie musieli wyjść na ulice i walczyć o swoje. Zamiast spokojnie przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia musieli walczyć o to żeby nie stracić swoich domów. Gdyby nikt nie podniósł larum to taka ustawa przeszła by bez echa, a że podniesiono głos to dzisiaj już się politycy wycofują i zapowiadają zmiany. Będą zmiany będzie można oceniać na ile wycofali się z tego pomysłu. Zdaje się, że ten rząd miał być taki proobywatelski a tymczasem jest prolobbystyczny. Przepychanie zmian dotyczących wiatraków wraz z zamrożeniem cen energii na 2024 nie świadczy o dobrych zamiarach. Mało tego: https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/bertold-kittel-o-nowym-ministrze-finansow-andrzeju-kosztowniaku-i-ukladzie-radomskim-st7459737 a ja doskonale pamiętam byłego prezydenta miasta Radomia jako przewodniczącego sejmowej komisji do spraw budowy S12. To polityk PIS z naszego radomskiego podwórka. Serio myślisz, że PIS jest moją partią ? Dowiadując się, że siostra Pana Kosztowniaka zakupiła działkę w pobliżu projektowanej S12 ? W mojej okolicy o tym było baaardzo głośno. Serio chcesz wierzyć politykom, którzy tworzą coś co umożliwia wywłaszczenia, że nie będzie wywłaszczeń ? To po kiego tworzą takie przepisy ? Ostatnio było znów głośno bo w okolicy powstało 7 wariantów szprych kolejowych do CPK. 3 przelatujące przez moją miejscowość - tutaj tez planowane byłyby wywłaszczenia. Problemem w Polsce nie jest to, że chce się budować - problemem w Polsce często jest to - że się chce budować kosztem nas - obywateli. Projektuje się byle jak, kompletnie nie uwzględniając faktu, że niszczy się czyjeś życie - bo im ustawy na to pozwalają. Gdyby w ustawie było, że koszt odszkodowania to np. 5x wartość wywłaszczanej nieruchomości to by projektowano z głową. Ale takich zapisów nie ma. Wyceny to indywidualna sprawa - nikt nie uwzględniał np. czynnika przyszłościowego - ze mam ziemie na której będą budować się domy i wartość działek będzie rosła (w ciągu 2 lat cena wzrosła prawie 50%). Zapłacono mi tylko za RVI i tyle.... nikt nie uwzględniał, że za 2 lata ta ziemia będzie jeszcze droższa bo powstaną nowe domy i okolica stanie się jeszcze bardziej atrakcyjniejsza. Mało mnie obchodzi czy prezydentem jest Duda, czy ktoś inny - mnie obchodzi by ustawy i prawo było tworzone dla nas - a nie dla kieszeni zachodnich koncernów, prywatnych firm polityków i znajomych itd itd. Zresztą kadencja Dudy się niedługo kończy więc nie wiesz kim będzie nowy Prezydent i czy nie będzie podpisywał wszystkiego co Ci w tym nowym sejmie wymyślą. Zacznij słuchać ludzi i rozglądać się co się dzieje dookoła Ciebie a nie tego co Ci w TVN powiedzą.
 23. Zgadzam się z twoją opinią na 100%
 24. katani

  Fito, jak to jest

  Ja u siebie po podawaniu fito w żelu zaobserwowałem ogromny przyrost drobnego życia. Do tego dużo więcej rurówek, i innych zwierząt. Akwarium samo sobie radzi z plagami typu dino, czy cyjano. Ryby przy czyszczeniu szyb szału dostają, szczególnie anthiasy lubią czyszczenie szyb. W nocy widzę lepsze polipowanie acropor. Kilka tygodni przerwy i u mnie konsumpcja KH spada o 10-20ml. Mam też taką hipotezę, że jednak te wszystkie małe zwierzątka wypuszczają do wody jaja, gamety czy inne efekty rozmnażania płciowego a te są wychwytywane przez korale. Ogólnie przy długotrwałym, regularnym stosowaniu akwarium wygląda lepiej. VDR jaki masz mikroskop?
 25. VDR piszemy o wiatrakach , czytaj ze zrozumieniem . To jest projekt ustawy który jeszcze z dziesięć razy będzie zmieniany. Na końcu jest ustawa która podpisuje lub nie prezydent. Macie przecież swojego D..ę i , kąt te obawy.
 26. Czytasz tylko clickbajty ? Afery rzekomo nie ma, ale prezes PSL już musi gasić pożar, zapowiadając zmiany. Czyli jednak jest coś na rzeczy. Nie bardzo też rozumiem Twoje owszem na cele publiczne. Przyznajesz tym, ze wszystkie farmy trafią do ustawy: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20230000344/U/D20230344Lj.pdf I dzięki temu właśnie będzie można wywłaszczać właścicieli pod te farmy. Dziwny sposób myślenia masz. Twierdzisz, że nie ma takiego prawa - mimo, ze ono istnieje i że działa. Twierdzisz, że nic takiego nie będzie miało miejsca a później przyznajesz, że chcą wpisać takie inwestycje jako inwestycje celu publicznego. Ogarnij się. Art. 122. 1. W przypadkach określonych w art. 108 Kodeksu postępowania administracyjnego lub uzasadnionych ważnym interesem gospodarczym starosta, wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej, w drodze decyzji, udziela podmiotowi, który będzie realizował cel publiczny, zezwolenia na niezwłoczne zajęcie nieruchomości po wydaniu decyzji o wywłaszczeniu nieruchomości, jeżeli zwłoka w jej zajęciu uniemożliwiałaby realizację celu publicznego, na który nieruchomość została wywłaszczona. Decyzji o niezwłocznym zajęciu nieruchomości nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.
 27. VDR Owszem na cele publiczne . sitch114 jakie niemieckie wiatraki jeśli już , to duńskie lub chińskie. Z resztą w Pl też już robią . Jeszcze parę dni i po pisiorach , to będzie ulga , a będzie większa jak odbiorą tv kaczorowi . Co Ty będziesz oglądał ? wiem tv trwam .
 28. Last week
 29. @VDR Przypomnijmy ze rudy sam niedawno mówił, że wywłaszczenia pod CPK to są beeee. Ale jak widać pod niemieckie wiatraki to nie tylko można, ale i trzeba.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.