Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Zobacz ze jest wiele gotowych zestawów np od cade (chyba australisjka firma), w których w ogóle nie ma blatu. Myślisz że sprzedawaliby buble? to nie polsza, że gwarancja do bramy i się nie znamy
 3. Ja mam zlicowane ale trochę inaczej, blat jest wielkości akwarium a stelaż mniejszy o płytę. Fronty polerowane czarne , a front blatu z naklejoną plexa w czarnym połysku.
 4. Today
 5. Jeszcze nie, może dzisiaj dam radę. Na pocieszenie zdjęcie FTS.
 6. Takiej jednoznaczej odpowiedzi to może udzieli firma, której zleciłeś klejenie akwarium:)
 7. bomber

  Zeovit opinie

  Jak metoda zeovit sprawdza się w mniejszych zbiornikach (50l) ?? Dawkowanie większości preparatów podawane jest na zbiornik 100l np. 1 kropla / dzień - można to jakoś bezpiecznie przełożyć na mniejsze zbiorniki ?
 8. Nie zawali się to przy takich rozmiarach 240x75x90h ? nie rozszczelni się?
 9. Dokładnie tak jak piszesz. Takie rozwiązanie, że frontowa krawędź akwarium wisi w powietrzu ma w swoich zestawach Red Sea, w Googlach jest sporo zdjęć, także można podejrzeć.
 10. r_33

  61,25L Radom

  Hehe mam nadzieję. Mam też nadzieję, że mliko nie wróci. Dojdzie jeszcze jeden Błazenek i z ryb koniec. Zapewne jeszcze dojdą jakieś ciekawe zoa i acany - ale nie wiem kiedy to nastąpi/
 11. Pomału do przodu za pół roku będzie tu ciasno
 12. r_33

  61,25L Radom

  Aktualizacja, bo trzeba było to pokazać hehhe Moje ostatnie zabiegi przyniosły efekty - woda w akwa klaruję się. A dwa dni temu jeszcze było mliko - jak widać na filmiku z soboty. tak dla porównania co było dwa dni temu a co jest dziś. Aparat identycznie ustawienia.
 13. Witam, Jestem na etapie zakupu akwa 240x75x90h i zastanawiam się nad stelażem pod to. Stelaż będzie obudowany płytą meblową 18mm i chciałbym aby ona była zlicowana z akwarium, osiągnać efekt jak na zdjęciu: I teraz jak to zrobić? rozumiem, że tam gdzie są zawiasy można pionowe profile cofnąć i zawiasy się mieszą. Ale jak zrobić by fronty i boki schowały się (zlicowały) z akwarium? Zrobić stelaż mniejszy o 18mm z kazdej strony? ale wtedy będzie to wisieć w powietrzu bez podparcia?
 14. Również dołączam się do prośby kolegi. Fajnie byłoby zobaczyć gotowe ustawienia innych osób i przetestować to u siebie.
 15. Troche przesadziłem bo pisałem z telefonu. chodzi mi nie o 1% a o 10 chociaż. chce uzyskać na pompie na przykład 15000 L/H przepływ 13000 l/h ale i też 1000 l/h
 16. Tester a zachód przwidujesz na którą godzinę ?
 17. Wszytsko? Bo to praktycznie biały zdominuje wszystko
 18. W moim przypadku prosto: 9-11 łagodny wschod Od 11 do 17 wszystko na maxa. Po 17 ustawienia dla oka czyli sporo niebieskiego i białego a reszta kanałów według uznania tak, aby mi się podobalo
 19. Właśnie , super by było zobaczyć wasze ustawienia
 20. Chyba wszystkie mają regulacje od 30%w górę co 1%. Ja mam 8tys/h i właśnie takie ma ustawienia.
 21. Yesterday
 22. No w sumie to coś podobnego jak ja robiłem Miałem akwa 125l zamówiłem nowe 165l i w ciągu jednego dnia wszystko przeniosłem do większego Z dokładką paru kg skały i dolaniem świeżej solanki strat jakiś większych nie było. Bardziej system dostał lekkiego szoku i powoli wraca do normy Piachu bym nie przenosił
 23. Teraz to przegiąłeś, pierw obrażasz kolegów z którymi dyskutujesz, a teraz mnie, to ja wytrzeźwieje, a Ty sobie odpoczniesz.
 24. Pod chromisami duży chromis ?
 25. Dzisiejsze testy Ca- 430, kH - 9,2. Skręciłem dozowanie węglanu sodu o 5 % aby do końca marca zejść z kH do 8,5. PO4 ok 0,05 (ledwo wykrywalne Salifrrtem) - w planach zakup Hanki na P NO3 - ok 5 mg/l (zgoda Saliferta) Po analizie ostatniego ICP mam zamiar zakupić Molibden, Vanad i Lit od AF i zacząć dozować (mam zera przy tych metalach). Przez 10 dni uzupełnię do zalecanych wartości, a potem będę dozował wg konsumpcji z ostatnich trzech misięcy. Pytanie do doświadczonych morszczaków....czy warto dozować metale cięzkie?
 26. Tak, według mnie charakter to główny czynnik i trzeba dobierać ryby w taki sposób aby w akwarium nie pojawiło się zbyt wiele '' liderów ''. Każda musi znać swoje miejsce w szeregu inaczej próby dominacji są nieuniknione. Podczas karmienia glonem to idealnie widać, do klipsa ustawia się kolejka, ryby wiedzą która ma pierwszeństwo i grzecznie czekają aż '' liderzy '' odpłyną. Przez dwa lata miałem białobrodego (niestety rok temu zaginął za skałami) dopuszczałem go już do długo pływających trzech japonicusów, można by powiedzieć że zadyma pewna. Dla pewności był to większy od nich białobrody. Przez pierwszy tydzień dostawał lanie od nich, próbował dominować ale potem odpuścił. Widać było że już w akwarium omija je szerokim łukiem i woli zostać z tyłu, wtedy i też one dały mu spokój. Ilość skały na pewno pomoże, ryba zawsze będzie się czuła bezpieczniej. Aż tak bym nie przywiązywał wagi do stosunku grot do ryb, ułóż skałę jak Tobie odpowiada, ryby na pewno miejsce sobie znajdą. Z moich obserwacji wynika że ciężko jest aby ryby się zgubiły w zbiorniku, jak już zacznie się bójka to nie ma opcji na chwilę spokoju. Najlepiej mają małe ryby, mogą się schować w takie miejsca gdzie dorosła już ryba nie dotrze. I to jest dobre pytanie. Nie mam konkretniej odpowiedzi dla Ciebie. Wydaje mi się że najlepiej byłoby wszystkie na raz, ale to jest praktycznie niemożliwe. Z realnych rozwiązań to wybrałbym pierw małe potem duże. W późniejszym czasie jak trzeba dopuścić nową rybę do obsady to w miarę możliwości proponowałbym dodawać kilka ryb na raz że nawet gdyby była agresja do nowych ryb to zawsze będzie rozbita na te kilka sztuk. Ja też dlatego mam po kilka ryb tego samego gatunku aby nie było dla nich takiego szoku przy wpuszczaniu, że wszystko jest nowe, nowe akwarium, wszyscy nowi koledzy. Tak przynajmniej mają kilka znajomych rybek z którymi spędziły dwa miesiące na kwarantannie. Zauważyłem że wtedy ta nowa grupka trzyma się razem, na pewno czyją się bezpieczniej i mają większą odwagę w pływaniu. A co do centropyge najlepiej będzie je naraz wpuścić, na kwarantannie się odrazu przekonasz czy się tolerują. Tak, niedawno udało mi się odchować 4 sztuki na kwarantannie i wpuściłem do głównego zbiornika, ładnie pływają cały czas razem. Na razie są malutkie 3-4 cm i ku mojemu zdziwieniu mają jednego wroga w akwarium, centropyge loricula gania je strasznie ale mam nadzieję że w czwórkę poradzą sobie z nią jedną.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.