Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Kupę lat temu były takie wygaszacze ekranu na kompie,przedstawiające animacje rafy koralowej.Wszystko idealne,korale,rybki,różnorodność kolorów.To akwarium właśnie ten wygaszacz mi przypomina:).Mega wygląda.
 3. @sith114 raz w tygodniu przelecę czyscikiem i jest czysto, z tyłu mam 60cm od ściany, więc jest wygodnie. Na razie balling, ATI.
 4. Czyli tylnia szyba jest regularnie skrobana ;P Reaktor czy balling w uzyciu?
 5. Biała ściana a na szybie mrożona folia.
 6. Tło to biała ściana czy jakaś błękitna folia? Akwarium bardzo fajnie się prezentuje
 7. Dawno nic nie było. Tak na szybko z telefonu.
 8. Last week
 9. odan

  Vibrant Liquid + UV

  Chelmona mam jakiś rok. Przyznam się, że zawsze była to ostatnia ryba o jakiej myślałem, właśnie ze względu na jej delikatność. Ale zdesperowany atakiem aiptasi zaryzykowałem. I muszę powiedzieć, że faktycznie ma się świetnie. Problem to oczywiście karmienie. Mój je tylko aiptasie (której już nie ma), coś tam ze skały skubnie, ale głównie wcina mysis mrożone, tylko i wyłącznie to, niczego więcej nie tyka
 10. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  ok dzięki za pomoc, a powiedz długo masz tego chelmona ? Bo bardzo dobrze wygląda.
 11. odan

  Vibrant Liquid + UV

  U mnie dino nie wystąpiło, a cyjano tylko w kilku miejscach i raczej punktowo. Na Twoim miejscu bym się nie przejmował ani jednym ani drugim, zwalcz valonie, bo teraz największy problem. Potem myśl co dalej, może też się okazać, że jak zniknie valonia to z nią reszta problemów. U mnie też tak było, cyjano już w zasadzie później nie występowało.
 12. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  No właśnie mam wrażenie ,że łatwiej odrywają się te kulki, tylko teraz ten wysyp dino i cyjano...Od jutra aplikuję special blenda i zobaczę jak to się wszystko ułoży. A u Ciebie też coś wysypało od vibranta ?
 13. odan

  Vibrant Liquid + UV

  Kiedyś zapuściłem nieco akwarium. Valonia rozrosła się jak chciała, akurat vibrant był niedostępny, przetestowałem 75% bakterii dostępnych na rynku, nic w zasadzie nie pomogło. Potem znów Vibrant się pojawił w ofercie i po dwóch miesiącach efekt jak na załączonym zdjęciu. Pocieszę Cię, że to było moje drugie podejście do walki z Valonią, pierwsze również przy pomocy Vibrantu trwało jakieś 3 miesiące nim się pojawiły efekty. Możesz też sprawdzić czy valonia odpada gdy zaczynasz ją ruszać palcami, zdrowa mocna Valonia nawet nie drgnie.
 14. inmar

  Dokument Cites

  Ja się teraz zastanawiam jak ludzie będą sobie radzić,pewnie powstanie podziemny,czarny rynek,chyba,że ktoś tam na górze puknie się w głowę i zmieni ten przepis bo my raczej ratujemy rafę koralową i powinni nam jeszcze dziękować.Komuś przeszkadzał ten handel i zrobił zgłoszenie.
 15. Cheilon

  Vibrant Liquid + UV

  Cześć, vibrant zawiera środek glonobójczy, przynajmniej tak twierdzą koledzy ze stanów, więc biologia mogła oberwać... Koniecznie lej bakterie, special blend są w porządku.
 16. Xcome

  Vibrant Liquid + UV

  Mała aktualizacja, minęło około 3tyg od podawania vibranta , valonia raczej nie ubywa natomiast mam wysyp dino i cyjano...jak by akwarium na nowo zaczęło dojrzewać... Jestem załamany , czy mogę podawać inne bakterie podczas kuracji tym vibrantem ?
 17. U mnie niedawno Ca spadlo przez moją pmyłkę do 230mg/L. Tylko valida grymasiła. Pdniosłem do 400 w 3 dni i zero kłopotów
 18. Caula jesli zostanie jej tkanka po poprawie parametrów powinna dosyć szybko dojść do siebie Jak Katani pisał jak podnosić to powoli bez pośpiechu większego. Byle skutecznie do góry.
 19. do jakich wartośc i spadło ci Ca? Podnoś powoli, bo szybkie podniesienie może narobić większego bałaganu niż niski paramtr. Jesli korale jeszcze żyją, to mogą przeżyć, caulastrea to bardzo twardy koralowiec. Trudno go ukatrupić.
 20. Cześć robiłem jakiś czas temu porządki w szafce pod akwarium i niechcący odłączyłem pompe dozujaca, zorientowalem się dopiero jak hydnophora zaczęła się rozpuszczać i caluastera zmniejszać rozmiary że coś nie tak. Podłączyłem teraz pompe uzupełniłem niedobory wapna i magnezu i pytanko czy jest jakaś szansa że Np. Hydnophora i calustera się jakoś odrodzi. Czy raczej jestem zmuszony oglądać ich powolny rozpad
 21. inmar

  Dokument Cites

  Mi przekazał policjant,że to z wojewódzkiej przyszło polecenie.
 22. sith114

  Dokument Cites

  A skąd takie zainteresowanie waszej lokalnej prokuratury wiadomo?
 23. inmar

  Dokument Cites

  Kolega nawet nie wiedział po co idzie,miał wezwanie jako świadek i zrobili z tego sprawę.
 24. Witam serdecznie jaką lampę byście mogli mi polecić bo moja lampa która ma już ponad 10 lat zaczyna się wypalać szukam czegoś sensownego cenowo, w tej chwili suma moich lamp lampa główna plus listwy nad akwarium to jest około 500W i wszystkie koralowce rosną natomiast od jakiegoś czasu zaczęło po prostu działać to gorzej więc postanowiłem wymienić te wszystkie moduły na jedną lampę nowoczesną Co polecacie Po zmniejszeniu mocy niebieskiego modułu na 30 procent
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.