Jump to content
Sign in to follow this  
SkoczekPL

Regulamin Targowiska

Recommended Posts


 

Regulamin Targowiska

Otwieramy ponownie Targowisko ale na zupełnie nowych zasadach . Największa różnicą oczywiście będzie płatny dostęp do działów sprzedam/kupię/zamienię/oddam.

Do dyspozycji dwa konta Hobby i Forma

Konto Hobby dla prywatnych użytkowników – hobbystów, którzy nie są komercyjnie związani z branżą akwarystyczną. Dla tych, którzy wystawiają sporadycznie nadwyżki ze swojego akwarium, dzielą się żywym pokarmem czy chcą oddać nieudany zakup.

Zasada dodawania ogłoszenia jest prosta – jeden produkt/szczepka/ryba/roślina itp. – 1 ogłoszenie. Nie można w pojedynczym ogłoszeniu multiplikować szczepek czy innych przedmiotów. Każde ogłoszenie powinno zawierać dokładne i prawdziwe informacje, koszt wysyłki (ewentualnie możliwość odbioru osobistego wraz z podaniem miejsca), oryginalne zdjęcie oraz oczywiście cenę.

Jeśli sprzedajemy zestaw to oczywiście nie trzeba go rozbijać na poszczególne elementy – sprzedajemy 1 zestaw za podaną cenę.

Ogłoszenie jest widoczne przez 7 dni roboczych.

Konto Biznes dla użytkowników, którzy są związani z branżą akwarystyczną. Dla sklepów , producentów właścicieli blogów czy for, na których są umieszczane płatne reklamy czy artykuły sponsorowane.

Cennik Hobby

1 ogłoszenie – 2,50zł brutto

Pakiet 5 ogłoszeń – 11,00 zł

Pakiet 10 ogłoszeń – 20,00 zł

 

Po zakupie mamy 1 rok od daty zakupu do wykorzystania ogłoszenia.

Za ogłoszenia można zapłacić przelewem natychmiastowym poprzez system Payu lub tradycyjnie na konto:

Bona Fide 58 8351 0003 0008 7883 3000 0010 podając w tytule swój nick z forum

Cennik Biznes

1 ogłoszenie 3,50zł

Pakiet 10 ogłoszeń 33zł

Pakiet 100 ogłoszeń 315zł

Za ogłoszenia można zapłacić przelewem natychmiastowym poprzez system Payu lub tradycyjnie na konto:

Bona Fide 58 8351 0003 0008 7883 3000 0010 podając w tytule swój nick z forum+ogłoszenie nano-reef.

1. Użytkownik wystawiający ogłoszenie ma obowiązek:

A. Podać cenę przedmiotu.

B. Zamieścić jego autentyczne zdjęcie oraz opis przedmiotu. Zwracamy uwagę, aby opis był jak najbardziej wiarygodny i obszerny. Aby uniknąć nieporozumień umieść dane techniczne (dotyczy sprzętu), stanu (nowy czy używany, jeśli używany to w jakim jest stanie technicznym czy wizualnym), rozmiaru (dotyczy zwierząt) oraz informację o sposobie i kosztach wysyłki (odbiór osobisty, paczkomat, wysyłka kurierska, wysyłka PKP , inne). Jeśli jesteś skłonny do negocjacji ceny podaj również taką informację.

C. Podać swoje miasto oraz województwo.

2. Informacje o rezerwacji przedmiotu umieszcza WYŁĄCZNIE sprzedający, posty typu "rezerwuję" , "wstępnie rezerwuję" czy "kupuję", będą usuwane bez ostrzeżenia i informacji dla autora takiego postu. Tylko sprzedawca może umieścić informację o rezerwacji i jest za nią odpowiedzialny,

3. Wszelkie komentarze i posty nie na temat, będą usuwane bez ostrzeżenia i informacji o ich usunięciu dla ich autora.

4. Osoba wystawiająca ogłoszenie w jego tytule umieszcza informację czy ogłoszenie dotyczy kupna [ K ], sprzedaży [ S ], zamiany [ Z ], czy też oddania/przyjęcia za darmo [ O ] lub [ P ] bez takiej informacji ogłoszenia nie będą akceptowane przez moderatorów.

5. Nie zezwala się (dodatkowo) na umieszczenie odnośnika do serwisu aukcyjnego lub ogłoszeniowego,.

6. Podbijanie postów "UP-owanie": autor , może podbijać własne ogłoszenia nie częściej niż raz na  24h.

7. Ze względu na często kontrowersyjne ogłoszenia, wymagające konsultacji bądź wyjaśnienia moderatorzy mają 48 godziny na ich zatwierdzenie lub odrzucenie. Dotyczy to wszystkich ogłoszeń. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z administracją.

8. Targowisko jest przeznaczone do zamieszczania ogłoszeń na temat wymiany, kupna i sprzedaży pomiędzy aktywnymi użytkownikami forum NR. Właściciel forum nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń, ani nie uczestniczy w rozwiązywaniu nieporozumień pomiędzy kupującym ani sprzedającym.

9. Na forum obowiązuje całkowity zakaz handlu poza targowiskiem, zabrania się również umieszczania informacji i/lub linków do targowiska w profilu oraz w stopce użytkownika. 

10. Aby ograniczyć "wałki" - Targowisko dostępne jest dla forumowiczów którzy napisali minimum 30 postów. Od razu ostrzegamy przez "pisaniem na siłę" tylko po to żeby zdobyć wymagane minimum.

 

Aspekty techniczne 

Nano-Reef przeprowadza okresowe przerwy techniczne, w czasie których wprowadzę są zmiany informatyczne oraz uaktualnienia. W miarę możliwości staramy się robić to w godzinach nocnych , a o ich terminie poinformować użytkowników przynajmniej z kilkugodzinnym wyprzedzeniem.

Ogłoszenie, którego termin zakończenia przypada na przerwę techniczną, a przerwa techniczna trwała nie dłużej niż 12 h zostanie przedłożone o 24h.

W przypadku wystąpienia awarii technicznych ( czyli dochodzi do sytuacji, gdy wszyscy lub większość użytkowników w danej chwili z powodów technicznych związanych z działaniem forum Nano-Reef nie może korzystać z funkcji forum,nie mogą się zalogować, przeglądać i dodawać tematów) głoszenia, których termin zakończenia przypadł na awarię techniczną są przedłużane o 24h (pod warunkiem, ze awaria trwała nie krócej niż 6 godzin i nie dłużej niż 24h) są przedłużane o 24h. W przypadku, gdy awaria trwała dłużej niż 24h ogłoszenie jest przedłużane proporcjonalnie do czasu trwania awarii.

W pozostałych przypadkach, związanych z błędami technicznym reklamacje rozwiązujemy indywidualnie biorąc pod uwagę długość trwania błędu i jego skutki.

Odpowiedzialność

Targowisko jest przeznaczone do zamieszczania ogłoszeń na temat wymiany, kupna i sprzedaży pomiędzy aktywnymi użytkownikami forum NR. Właściciel forum nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń, ani nie uczestniczy w rozwiązywaniu nieporozumień pomiędzy kupującym ani sprzedającym.

A )Nano-Reef.pl nie jest stroną w umowach kupna/sprzedaży/wymiany/ i nie gwarantuje, że Sprzedający oraz Kupujący są uprawnieni do zawarcia i wykonania umowy.

B)Nano-Reef.pl nie ponosi odpowiedzialności za zachowania Użytkowników w ramach działań na Targowisku ani za nienależyte wykonanie bądź niewykonanie przez nich umów zawartych w ramach transakcji jak również za następstwa działań podjętych przez Użytkowników oraz osoby trzecie, a stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu. Nano-Reef.pl w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za jakość, bezpieczeństwo lub legalność towarów sprzedawanych w ramach Targowiska, zdolność Sprzedających do sprzedaży, wypłacalność Kupujących oraz prawdziwość i rzetelność informacji oraz innych treści podawanych/przekazywanych przez Użytkowników w ramach Targowiska.

C) Użytkownik Targowiska ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania i zaniechania związane z korzystaniem z Targowiska, w szczególności może ponosić odpowiedzialność odszkodowawczą względem Nano-Reef.pl lub innych Użytkowników.

 

 

Publikując ogłoszenia na targowisku akceptujesz powyższy regulamin


 


 


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.