Skocz do zawartości

Historia edycji

wiktor92ldz

wiktor92ldz

Witam,
Nurtuje mnie temat od tygodni. 
Mianowicie pewna osoba z jednej z grup akwarystycznych na moje pytanie odnośnie padania ryb powiedziała mi że NIE MAM BIOLOGI W ZBIORNIKU.
Teraz aby troszkę zobrazować całość (akwarium góra 410l / w zbiorniku miekkie i LPSy wszystko ładnie wygląda ma kolorki oraz się pompuje / kilka ryb ( zebrasoma / błazenki / chromisy / babka / salarias i krewetki czyszczące ) 
Sump (w którym mamy około 100l wody + 12kg skały macro rocks dołożonej około miesiąca temu /  4kg żywej  od startu / 3l siporaxu / 5l life bio fill /2kg kulek maxspecta / odpieniacz / refugium )

Problem z rybami polega na tym że na 3-4 kupione ryby przeżywa jedna max dwie :/ reszta zwykle pada. W sklepie jedzą jak szarańcze wyglądają mega dobrze żadnych kropek etc.
W akwarium również jedzą ale już mniej chętnie a padają bez żadnych objaw po prostu znajduje je na dnie. 
ICP zostało zrobione i po za niskim jodem i wysokim strontem nie było nic po za normą. 
Co dwa tygodnie 60l podmiany raz w tygodniu ampułka biodigest 
Akwarium ma ponad pół roku start na żywej wodzie całe mocne 400l żywej wody o naprawdę dobrych parametrach.

a teraz do sedna co oznacza ze NIE MAM BIOLOGI bo już zgłupiałem ? 
PARAMETRY Z WCZORAJ !! 12.08.2019r
NO2 / NH3/4 - 0 
NO3 - 10
PO4 - 0.06
kH - 9
Ca - 415
Mg - 1400
 

wiktor92ldz

wiktor92ldz

Witam,
Nurtuje mnie temat od tygodni. 
Mianowicie pewna osoba z jednej z grup akwarystycznych na moje pytanie odnośnie padania ryb powiedziała mi że NIE MAM BIOLOGI W ZBIORNIKU.
Teraz aby troszkę zobrazować całość (akwarium góra 410l / konstrukcja skalna seafrags [jeszcze ten model na suchej skale a nie pełna kleju i posypana grysem] / w zbiorniku miekkie i LPSy wszystko ładnie wygląda ma kolorki oraz się pompuje / kilka ryb ( zebrasoma / błazenki / chromisy / babka / salarias i krewetki czyszczące ) 
Sump (w którym mamy około 100l wody + 12kg skały macro rocks dołożonej około miesiąca temu /  4kg żywej  od startu / 3l siporaxu / 5l life bio fill /2kg kulek maxspecta / odpieniacz / refugium )

Problem z rybami polega na tym że na 3-4 kupione ryby przeżywa jedna max dwie :/ reszta zwykle pada. W sklepie jedzą jak szarańcze wyglądają mega dobrze żadnych kropek etc.
W akwarium również jedzą ale już mniej chętnie a padają bez żadnych objaw po prostu znajduje je na dnie. 
ICP zostało zrobione i po za niskim jodem i wysokim strontem nie było nic po za normą. 
Co dwa tygodnie 60l podmiany raz w tygodniu ampułka biodigest 
Akwarium ma ponad pół roku start na żywej wodzie całe mocne 400l żywej wody o naprawdę dobrych parametrach.

a teraz do sedna co oznacza ze NIE MAM BIOLOGI bo już zgłupiałem ? 
PARAMETRY Z WCZORAJ !! 12.08.2019r
NO2 / NH3/4 - 0 
NO3 - 10
PO4 - 0.06
kH - 9
Ca - 415
Mg - 1400
 

wiktor92ldz

wiktor92ldz

Witam,
Nurtuje mnie temat od tygodni. 
Mianowicie pewna osoba z jednej z grup akwarystycznych na moje pytanie odnośnie padania ryb powiedziała mi że NIE MAM BIOLOGI W ZBIORNIKU.
Teraz aby troszkę zobrazować całość (akwarium góra 410l / konstrukcja skalna seafrags [jeszcze ten model na suchej skale a nie pełna kleju i posypana grysem] / w zbiorniku miekkie i LPSy wszystko ładnie wygląda ma kolorki oraz się pompuje / kilka ryb ( zebrasoma / błazenki / chromisy / babka / salarias i krewetki czyszczące ) 
Sump (w którym mamy około 100l wody + 12kg skały macro rocks dołożonej około miesiąca temu /  4kg żywej  od startu / 3l siporaxu / 5l life bio fill /2kg kulek maxspecta / odpieniacz / refugium )

Problem z rybami polega na tym że na 3-4 kupione ryby przeżywa jedna max dwie :/ reszta zwykle pada. W sklepie jedzą jak szarańcze wyglądają mega dobrze żadnych kropek etc.
W akwarium również jedzą ale już mniej chętnie a padają bez żadnych objaw po prostu znajduje je na dnie. 
ICP zostało zrobione i po za niskim jodem i wysokim strontem nie było nic po za normą. 
Co dwa tygodnie 60l podmiany raz w tygodniu ampułka biodigest 
Akwarium ma ponad pół roku start na żywej wodzie całe mocne 400l żywej wody o naprawdę dobrych parametrach.

a teraz do sedna co oznacza ze NIE MAM BIOLOGI ? 
NO2 / NH3/4 - 0 
NO3 - 10
PO4 - 0.06
kH - 9
Ca - 415
Mg - 1400
 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.