Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

niebieskie spienione pcv w kontakcie z woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie moze retoryczne, ale zapytam,

czy dlugotrwaly kontakt KOLOROWEJ plyty spienionego pcv z woda morska moze miec jakies efekty uboczne?

Ze z BEZBARWNEGO pcv robie sie wiele rzeczy, nawet sprzet medyczny to wiem.

Pytanie czy barwnik (niebieski) nie bedzie wyplukiwany przez wode, czy nie bedzie sie cos uwalnialo w kontakcie z woda morska.

Plyty pcv z tuplex.pl

Wg mnie to powinno byc OK. ale wole sie zapytac.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na niemieckich forum wyczytalem kiedys , ze najlatwiej jest sprawdzic tworzywo sztuczne wsadzajac je w gotowana wode i wachajac .. nie ma rpawa wydobywac sie z niego zaden zapach .

Spienione pvc jest okey , ale jak slusznie zauwazyles z tym barwnikeim , wsadz w gotowana wode kawalek i przetestuj :D

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, bo sam kiedyś zadałem to pytanie firmie tuplex. Trochę to trwało, bo oni nie byli producentem (dwa lata temu) tylko sprowadzali te płyty, ale w końcu odpowiedzieli, że dostali zapewnienie, że długotrwałe poddanie działaniu wody słonej nie spowoduje żadnych zmian chemicznych i emisji czegokolwiek do wody. Cóż, mam to PVC niebieskie u siebie w wodzie od dwóch lat i także nic się nie dzieje więc można spokojnie stosować.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI. Dzieki chlopaki :D

Tak wlasnie myslalem, ale co innego samemu tak myslec, a co innego uslyszec ze inni tez tak mysla.

Poza tym, jakby kiedys cos sie nie udalo "z nie wiadomo jakiego powodu" to sie czlowiek glupio nie zastanawia ... "a moze to te plyty???"

Zachaczylem jeszcze na GG kilka osob tu z forum nano.

Tez powiedzieli ze powinno byc OK.

Ide spac spokojnie ... bo dzisiaj pierwszy raz od dluzszego czasu NAJPIERW zrobilem, potem naszly mnie (tzn. zone) watpliwosci.

A propos ... baniaczek juz schnie :love


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ponownie uruchomi sie /Moje pliki/ i bedzie mozna cokolwiek wegrac, to wrzucam fotki. I ze wzmacniania podlogi. i z wklejania plyt pcv i z klejenia zbiornika.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha @swirlej,

nie skorzystalem z Twojej rady.

Kleilem "klasycznie" tj. zrobilem z desek stelaz co by szyby przytrzymalo.

Sam kleilem, i zamiast potrzebnych 5 rak, mialem tylko dwie.

Cala (prawie) tuba silikonu poszla ... ale co tam.

Juz (po 6 godzinach) jest na tyle suche ze daje sie zyletka odcinac, ale dla pewnosci odczekam z tydzien :D

I tak musze jeszcze zrobic szafke, sumpa, pomyslec nad hydraulika, kupic pompe (zdecydowalem, AquaBee UP6000 - nie mow ze za duza, bo to model "rozwojowy" do przyszlego wiekszego akwa)

Jak juz bede mial sump, szafke, pompe i hydraulike to tylko zrobie odpieniacz, mixer wapna i i kalkreaktor - i juz bedzie mniej wiecej polowa roboty :D zrobiona, bo swiatlo HQI + T5 juz mam.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.