Skocz do zawartości
MMirekJ

"Mikroelementy !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie...

Mozna okresowo robic i dolewac,jakas ilosc soli morskiej rozpuszczonej np.w 0,5 l wody z RO i dozowac,jakby zestaw mikroelementow do solniczki,powiedzmy nie zaczesto np,raz w tygodniu...?

Wiem ,ze sa specjalne takie preparaty,nie na bazie soli,chyba :D,ale Mnie interesuje odpowiedz na powyzsze pytanko,moze troche glupie ,ale ...:D:):D

:lampka:lampka:lampka:lampka:lampka


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba na myśli taką sól stosowaną do ballinga, która zawiera wszystkie pierwiastki zawarte w soli za wyjątkiem samej soli. Tak można coś takiego stosować.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Moge prosic o jakis "symbol",oznaczenie lub nazwe takiej soli :D:):D


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic Marine robi taka sol. Zobacz na ich stronie albo w um-um.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A pytanie troche z innej beczki :D...

Jakie preparaty polecacie do solniczki typu "all in one ", tak aby jak najmniej kombinowac przy akwa:):D:)


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wymieniac 5-10% wody tygodniowo.

Koniec kombinacji....


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

@Stani ok,to tak bede robil,przynajmniej do ...czasu... :D

Tylko Mi jeszcze powiedz ,jak Mam przygotowac wode do tej podmianki: 1)wymieszac wode ze sola i zaraz do akwa

2)wymieszac wode ze sola i odczekac np.1 dzien o dopiero zrobic podmiane ?

Czasami zadaje glupie pytania, ale wole sie upewnic :D:):D

:D:blush:blush


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda ro do wody sol tyle ile potrzebujesz silna pompa niech ,iesza przez 24h i do akwarium

I bardzo dobrze ze pytasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysmy tu juz mieli b.duzo wypowiedzi na temat przygotowywania wody do podmianki. I okazalo sie, ze robimy to roznie. Uzywam soli Tropic Marin.

Ja robie tak: wode po RO i DI trzymam w 20 l pojemniku. Wkladam tam grzalke i napowietrzacz i podgrzewam do ok. 25 stopni. Wyjmuje grzalke i powoli rozsypuje sol po powierzchni wody. Podwijam rekaw i mieszam reka w pojemniku az sol sie calkowicie rozpusci (kostka napowietrzacza zostaje w wodzie). Z akwarium spuszczam 2 wiadra wody i ten czas wystarcza zeby moja podmianka juz sie wyklarowala. Wyjmuje kostke napowietrzacza, stawiam pojemnik na stole i wezem wlewam swieza wode do sumpa.

Do pustego pojemnika zbieram nastepne 20 litrow na nastepny tydzien.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam jeden dzien az sie dobrze wymiesza i siup do baniaka


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np u siebie zauwazylem jak wlewalem przygotowana solanke na szybko tak z godzine to korale mi sie zwijaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 10% podmianach nic się nie działo z koralami gdy wlewam świeżą solankę- wszystko zależy od obsady. To sól AM ok. 2 h mieszania i wlewam. Obsada to tylko miękkie: Zoanthusy, Actinodactusy, Xenia, glony wyższe, 1 piaskowa rozgw.,3 kraby pust, 1 krewetka Amphiprion + ukwiał obydwa nie karmione - amphiprion po 3 tyg. jest większy o caly ogon- je masowo rozwijające się kiełże. Wszystko żyje tylko na podmianach- tylko tak mamy pewność ,że nie podnosimy stężeń pierwiastków ponad normę. Chyba ,że mamy bardzo dobre testy i dużo ich w zapasie. Przy podmianach i umiarkowanej obsadzie nie trzeba nic dozować i sprawdzać poza zasoleniem i temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

A Ja mam pytanko takie "Jak bede wymienial w solniczce co tydzien 10% obietosci wody ,to ile kropel-ml dodawac do akwa codziennie plynu Lugola i strontu?A jaki preparat zawierajacy stront Polecacie,ewentualnie co jeszcze dodawac do wody"???

:con:con:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie na wlasnych durnych doswiadczeniach doszedlem do wniosku ze im wiecej chemii lejesz tym gorzej baniak wyglada. jak 10% tygodniowo wody chcesz podmieniac to ja bym nic nie dozowal extra. jak masz xenie to ja obserwuj, to pikny naturalny wskaznik poziomu jodu.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a jak 10% co 2 tygodnie to ile tego jodu i strontu?

Kiedys Ktos o tym pisal,ze przynosi to duze efekty,jakby sie mogl jeszcze raz pochwalic :):):), co,jak i ile :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy niedoborze nie pulsuje i flaczeje. a przy nadmiarze sie rozpuszcza :)

@Drop, dozowanie lugola masz 2 tematy nizej. ostatni post


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drop

Oczywiscie wymieniajac 10% co dwa tygodnie wymieniasz wiecej niz gdybys wymienial 5% co tydzien. Ale moim zdaniem skoki w akwa tez sa wieksze. Mysle, ze moze czegos po dwoch tygodniach brakowac. Mam na mysli np:jod ktory jest nietrwaly i powinno sie go dodawac codziennie. Dlatego tez np: po rozrobieniu soli T.Marin nie czekam z podmianka do nastepnego dnia az mi ta woda dojrzeje tylko wlewam ja zaraz po wyklarowaniu. Ubzduralem sobie, ze czekajac moze sie cos jeszcze wytracic.

Ze strontem lepiej uwazac bo mozna nim pobudzic glony.

Tak jak napisal Wildtom- jezeli xenia pulsuje to jodu jest O.K.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie xenia pulsuje i pulsowaa ale odkad zaczalem podawac plyn lugola to mam wrazenie ze wszystkie korale maja jakby bardziej intensywny kolor


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.