Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kupuj ledy bo nie wyrobisz na prąd i świetlówki a za rok i tak Ci się zwróci....

Lampa t5 ATI Sunpower 8x80w 2220zl,lampa LED pandora hyperion s 5670zl,jakim cudem ma sie zwrócic po roku,chyba po 5.

Lampa t5 bedzie słuzyc i za 20 lat jak będą jeszcze swietlówki t5,a lampa LED po 10 latach do śmietnika.

Lampa t5 niesciemnialna jest prostą konstrukcja i nie ma sie co w niej popsuć,a jeśli nawet to sam naprawisz ją w domu,lampa LED to juz inna technologia,jak się zepsuje to już w domu z nią nic nie zrobisz.

Dlatego wcale technologia LED to nie jest takie niewiadomo co,ma swoje wady tak samo jak ma je t5.

No i jesli chodzi o wygląd zbiornika to t5 biją na głowe LED pod którymi akwarium wygląda zbyt cukierkowo i dyskotekowo(kolorowe bliki na piasku i koralach)a fee.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj ledy bo nie wyrobisz na prąd i świetlówki a za rok i tak Ci się zwróci....

racja pomyś o tym

teraz jest moda na świetlówkowe prądo żerne solaria hehe

ale to nie moda stworzona przez akwarystów bo raptem zapragneli więcej płacić za prąd i wymiane co chwile świetlówek,tylko moda stworzona przez firmy

odpowiednie ledy nie są wcale dyskoteką,no chyba że zamontuje sie kolorowe ledy czerwone zielone ,pomarańczowe

wydatek grosze a jak gdyby podkreślam gdyby taki chip ledowy się przepalił to wymieniasz za 40zł i masz na kolejne 10 lat hehehe,efekt jak pod hqi,oszczedność prądu przy większym baniaku,brak wymiany świetlówek itd itp

dla mnie świetlówki to do słodkowodnych akwarii nie do morszczyzny

płaskie światło,ani nie drgnie,tego w morzu nie ma

ps.jak dobrze z głową pomyślisz co do sprzętu to 50% kasy zaoszczędzisz

bo nie będziesz potem zmieniał sprzętu po kilka razy

najważniejsza zasada to; nie musi być wszystko z najwyższej półki,a efekt będzie ten sam !

powodzenia

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samych ledów bym nie powiesił bo dają za wąskie spektrum(dlatego firmy dodają kolorowe diody),dodatek t5 pozwala znacznie poprawić wygląd akwarium.,bo swietlówki emituja takze widmo które jest dobrze odbierane przeż ludzkie oko.,czego o LEDach sie powiedziec nie da.

Waldi,lampy LED DIY czy tez przerobione przemysłówki wychodzą tanio,ale nie kazdy chce i może(żona) takie nieestetyczne oswietlenie wieszać nad akwarium.Firmowe lampy sa nadal bardzo drogie,a jak nam przyjdzie za kilka lat zmienic biotop,bo chcemy teraz miec rośliniaka to cudowna i droga lampa LED sie na nic zda,a kto Ci kupi 5 letnia lampę z wypalonymi w połowie diodami?

I technologia w LEDach wciąz sie zmienia i te cudowne lampy LED za kilka lat będą przezytkiem,na które nikt nie spojży.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem tak że żonie się podoba heheh,i też powiedziała tak jak ja że najładniejsze światło jakie do tej pory miałem

nie interesuje mnie spektrum ,najważniejsze że mi i koralom sie podoba

a jak przyjdzie mi zmienić biotop to wyłącze aktyniczne i zmienię na bardziej ciepłe czipy też za 40 zł

ani myśle sprzedawać swojej lampy,a widziałem wiele i hqi różne barwy i t5 różne barwy,i ledy cree i tp

nie sztuką jest założyć kolorowe jażeniówki i powiedzieć o jakie fajne mam korale wybarwione

to nie kolor korali a światło z t5 sztucznie je koloryzuje

tak jak napisałeś technologia sie zmienia więc i na t5 nikt nie spojrzy za kilka lat


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.