Skocz do zawartości
Gość

Aquamedic Ocean Light LED [1x18W] Czy wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Czy lampa Aqua Medic OCEAN LIGHT LED 1x18W na diodach Cree (120 Lumenów na Wat) będzie wystarczająca do kostki 45x45x45cm? Całkowita pojemność kostki- wiadomo-91 litrów. W przeliczeniu wychodzi jakieś 22 Lumeny na litr. Czy to nie za mało? Oglądałem lampy innych producentów, niby więcej Wat, niby zalecane na większy litraż, a Lumenów jak na lekarstwo- 1400-1600. W tej niby mojej ma być ich 2160, więc nie wygląda to na papierze źle. Dodatkowo- mogę do niej dołożyć automatyczne sterowanie też od Aquamedic(co mnie się podoba i takich lamp szukam, jeśli mam być szczery) Jakie są wasze opinie? Styknie mi takie coś do mojej kosteczki?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam będzie żyło? Dla ryb i niefoto wystarczy.

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki. Z żywego "inwentarza" planuję po jednej sztuce: krab, krewetka, ślimak i rozgwiazda. Do tego 1-2 małe rybki. Co do "obsady"- proste w aklimatyzacji i niezbyt wymagające dla "zielonego" jak ja. Na pewno NIE BĘDZIE niefoto i SPS. Co w takim razie jest godne polecenia dla mojego 64-litrowego "słoiczka"? Zależy mi na eleganckim wyglądzie i możliwości dołączenia automatycznego sterowania.

Aquamedic Ocean Light LED 2x18W nie pasuje ze względu na rozstaw - minimum 60cm (u mnie będzie 46,8cm)

Zetlight AQUA ZN1201 [16W] - za słaba moc

LED RAzor r420 NANO 60W - to wydatek ponad 1000pln

Owszem, znalazłem coś 28Wat co by mi pasowało, ale z lumenami cieniutko, bo ledwie 1600, czyli o 600 mniej niż ta z mojego pierwszego posta (Aquamedic z diodami Cree). Cóż począć???

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

królestwo zoa , powinny pociągnąć przy takim oświetleniu


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kostkę 45x45x45 i mieści ona ~90l. Kostka 40x40x40 daje 64l. Jaki masz zbiornik? Bo jak taki jak mój to taka lampka będzie za słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sorry. Pomyłka. Już poprawiłem i pojemność i wyliczenia. Kostkę mogę zrobić dowolną. Póki co, myślę o boku 40 lub 45 cm. Nic mniej. Będzie to moja pierwsza solniczka, pojęcie mam blade, ale dzięki forum już nie tak bardzo :) Chcę być przygotowany merytorycznie i chcę by żyjątka miały się u mnie dobrze. Mam od dawna słodkowodne, ale to zupełnie inna para kaloszy.

Patrzyłem też na Aquamedic 36W na ledach Cree. Daje dokładnie 0,5Wata/67,5 Lumena na litr. Niestety musiała by wisieć nad akwarium na linkach. Czy ta była by odpowiednia?

Ech... coraz bardziej mam ochotę na jakiegoś gotowca p.t. Reefmax i nie bawienie się w kombinacje :(

Aktualizacja:

Po wielu godzinach szukania i wertowania stron- widzę że nie tylko ja mam problem z taką kostką…

Dam pewnie dwie lampy od Aquaela Decolight Duo Marine po 22 Watt sztuka lub jedną Dennerle Nano Marinus 36Watt. Może tak być? Co lepiej?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.