Jump to content

Nemo_99

Klubowicz
 • Content count

  37
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, gastronomia, czytanie
 • Akwarium
  Morskie 27l w trakcie dojrzewania

Recent Profile Visitors

107 profile views
 1. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  Tak, oświetlenie mam to z zestawu. Jest takie sobie więc planuję je wymienić. Dino zniknęły po kilku dniach, zostały oskrzemki na piasku i w niektórych miejscach jakieś zielone kupki.
 2. Nemo_99

  fan kostka 64 L

  Fajny zbiornik się zapowiada. Ja tak jak Ty startowałem na suchej skale i świeżej wodzie i jakiekolwiek glony pojawiły się po ok. 3 tygodniach i to chyba dlatego że dałem makroglony. Także wrzuć coś żeby bakterie miały pożywkę to szybciej zacznie się dojrzewanie.
 3. Nemo_99

  Mętna woda

  Też uważam lanie bakterii do wody za zbędne. Tymbardziej w dojrzałym zbiorniku gdzie bakterii jest wystarczająco dużo.
 4. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  Postanowiłem dodać 1kg skały marco rocks do akwarium. Wiem, że to nie najlepszy pomysł teraz ale lepiej wcześniej niż po zakończonym dojrzewaniu. Wygląda to teraz o niebo lepiej Został mi jeszcze nieduży kawałek ale już nie chciałem wpychać na siłę, tak jest dobrze.
 5. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  Dziś pojawiło się dino.
 6. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  Wyluzujcie drodzy koledzy i koleżanki @Pawkuu sam też chętnie zobaczę zdjęcie z ciekawości
 7. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  Zbiornik cały w okrzemkach. Po jakim czasie zwykle pojawiają się zielone glony?
 8. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  Jakby rosła to bym był szczęśliwy, póki co to ona się rozpuszcza i walczy o życie poza tym bardzo podobają mi się te makroglony więc tak czy inaczej będę ją mieć
 9. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  Woda kryształ. Dziś wywaliło tyle okrzemków że aż się zdziwiłem. Zdjęcie robione w południe a na wieczór było jeszcze dwa razy tyle. Żadnych testów nie robię i póki co nie zamierzam.
 10. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  No właśnie tak je traktowałem jako zapalnik do rozpoczęcia dojrzewania, bo nic się do tej pory w zbiorniku nie działo. No i się zaczęło. Myślałem też że przy okazji się utrzymają ale kto wie, może odbiją.
 11. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  Wiem wiem, cierpliwy jestem i nie zamierzam na siłę niczego robić. Z tymi makroglonami po prostu stwierdziłem że jak je dam to dojrzewanie ruszy do przodu. I rzeczywiście tak jest bo na skale w niektórych miejscach są teraz okrzemki. W takim razie się wstrzymam ze ślimakami i nic już nie robię.
 12. Nemo_99

  Mini rafa 27l.

  Wczoraj minął 3 tydzień działania mojego akwarium. Bardzo spodobały mi się makroglony i do zbiornika trafiła caulerpa taxifolia. Wszystko było w porządku aż do dzisiaj, glony zaczęły się jakby rozpuszczać i jest ich bardzo mało. Do tego woda zrobiła się mleczna. Nie wiem dlaczego tak, może oświetlenie jest zbyt słabe. Mam nadzieję że jeszcze odbiją i zaczną rosnąć. Marnie to wygląda ale jestem dobrej myśli. Na skale tylko w jednym miejscu pojawiło się trochę okrzemek. Myślę o wpuszczeniu kilku turbo.
 13. Nemo_99

  Ślimaki turbo

  Kupię albo przyjmę ślimaki turbo, niewielka ilość. Najlepiej z wysyłką.
 14. Nemo_99

  Akwarium morskie

  Wysunąć 10cm w sensie że część akwarium byłaby w powietrzu bez podparcia? Ciężko to sobie wyobrazić.
 15. Nemo_99

  To teraz mój start na 30L

  Ja w swojej kostce próbowałem chyba każdego możliwego ustawienia cyrkulacji i niestety poległem. Spróbuj jakoś tak, żeby skierować go na taflę wody albo na szybę, unikaj bezpośredniego nawiewu na skałę i piach. Powodzenia
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.