Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    2
  • comments
    4
  • views
    913

Przebudowa

hopsmolen

745 views

Zmiany…

W jednym z postów czytałem, że ustawienie skał od pierwszego włożenia zmienia się nawet kilkadziesiąt razy, a jeśli płeć piękna jest gdzieś w pobliżu to ta liczba się podwaja. Coś w tym jest. Wczoraj sporo się działo u Stefana i pozostałych. Ponieważ niewiele wody z RO zostało w baniaczku do dolewek, wybraliśmy się do sklepu po wodę, a przy okazji może i mały zakup. Padło na Euphyllię, która po niedługim czasie powrotu wylądowała w akwa.

image009

Wieczorem po zagrzaniu się świeżej wody ruszyła podmiana, 2,5 l, które mam zamiar podmieniać co tydzień. Ponieważ glony nadal dobrze się czuły, moja luba pozwoliła sobie część z nich usunąć mechanicznie. Po dłuższej dyskusji postanowiliśmy o czym wspomniałem na wstępie zmienić ustawienie skały. Ponieważ poprzednie nie dawało za dużo powierzchni płaskiej do ewentualnej późniejszej obsady akwa, skała została odwrócona, przez co glony znalazły się pod spodem. Zapewne za jakiś czas znów się pokażą, tym razem na nowej powierzchni, jednak liczę, że nie będzie to już z taką intensywnością.

image002

Dzięki temu okazało się również, że i Stefan zyskał sporo dodatkowej powierzchni na grzebanie się piasku. Swoją drogą od czasu pierwszej i jedynej wędrówki w kierunku światła coraz częściej ciężko go znaleźć, bo siedzi gdzieś zagrzebany.

Za to Lucjan urządza sobie zwiedzania każdego zakątka. Poprzedniej nocy obudził mnie hałas z akwarium, źródła którego nie mogłem początkowo zlokalizować. Okazało się, że jegomość wszedł do cyrkulatora który w pewnym momencie zaczął mu strzelać po muszli. Ponadto ostatnio lubi zaglądać do filtra przelewowego.

image008

Co do reszty to Marco Polo dziś narobił mi strachu.. zobaczyłem jego fragment radośnie podskakujący na piasku. Na szczęście okazało się, że po zmianie muszli nadeszła pora wylinki, a sam jegomość siedzi teraz spokojnie pod skałą zapewne czekając na stwardnienie nowego pancerza.

image006

Ostatecznie myślę, że nowe ułożenie daje lepsze możliwości na przyszłość. Euphyllia póki co jest na podstawce, by sprawdzić, gdzie będzie się czuła najlepiej (aktualnie lekko zacienione miejsce przez wiatrak a jednocześnie niezbyt silne prądy). Zasolenie 1024 g/cm3.

image0010 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.