Skocz do zawartości
Dolphineq

Akwarium 112L Pierwsze stwory w środku. ;D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No więc po paro miesięcznej separacji z akwarystyką morską, która była spowodowana brakiem funduszy na utrzymanie zbiornika, postanowiłem spróbować ponownie. Wszyscy dobrze wiemy, że pomimo wielu trudności, które stają nam na drodze, my morszczaki mamy siłę, by przezwyciężyć wszystko i postawić upragnione akwarium. :D Jako, że pozostał mi zbiornik wraz z szafką po akwarystyce morskiej, postanowiłem wykorzystać go do celów morszczyzny...Plan zbiornika wyglądem i konstrukcją ma przypominać mój stary zbiornik, czyli tak jak u poprzednika panel z osprzetem będzie w lewym tylnim rogu, gdyż ten pomysł uważam za naprawdę udany. Oczywiście panel jest obklejony PCV do którego przykleiłem grzebień AM...Ale dość piep...nia na temat wyglądu ogólnego. Jeżeli chodzi o część techniczną to będzie wyglądała ona tak :

Litraż : 112L

Odpieniacz : DIY ala miniflotor ( szczegóły poniżej )

Oświetlenie : 4 x 18w t8 + 2x 24w t5

Cyrkulacja : 2 x circulator 1100 + jakis aquaszut 750l/h do Surface skimmera

Sól : AM Reef salt

Woda : Oczywiście RO/DI

Podłoże : Piasek aragonitowy

akwariumnn3.jpg

Jeżeli chodzi o życie to myślę nad 2 ocelarisami, czy też clarkii, być może jakąś babkę, 2 - 3 lysmaty amboinensis i oczywiście ekipę czyszczącą składającą się z pustelnika i ślimaków turbo...Z koralowców na początek nic uciążliwego, czyli jakiegoś sarcophytona, lobophytona, Xenie, sinularie, discosomę,Zooanthusy... W skrócie tak to by wyglądało...Jeżeli chodzi o żywą skałę to myślę, że na początek 10 - 12 kg powinno styknąć. Skałę ze względów możliwości i transportu będę osobiście kupował w Aquamedicu...To by było tyle na temat życia...Teraz trochę na temat wcześniej wspomnianego odpieniacza...

Tak więc aby zaoszczędzić na kupnie miniflotora, postanowiłem zrobić go sam..W tym celu użyłem białej rury fi-50mm, której jeden konieć wyposażyłem w kubełek na pianę...Kubełek oczywiście bez problemu można ściągnąć...Jednak jak w każdym projekcie DIY...stanąłem przed dylematem...Czy wysokość odpieniacza pozostawić taką sama jak mf ( 45 cm ) czy też troszeczkę go podwyższyć lub obniżyć ??. Pozatym zastanawia mnie jedna rzecz...Czy tak jak jest w przypadku miniflotora...ta malutka rura znajdująca się w centralnej kolumnie odpieniacza jest potrzebna, czy też wystarczy przymocować kostkę napowietrzającą w centralnej rurze fi 50mm..Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie...Z pytan to by było na tyle, a na dzień dzisiejszy odpieniacz wygląda następująco.

84317482oz2.jpg

35830166jh5.jpg

91330324lt3.jpg

Tak wiem...Estetyka nie jest mocną stroną tego urządzenia, ale jest to mój pierwszy odpieniacz DIY, tak więc proszę o wyrozumiałość.. :(. Także to by było na tyle...Czekam na opinie, krytykę, pochwały...Na wszysystko. ;D

Pozdrawiam.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwiej ustawia sie przezroczyste pienidla, ale ten przy odrobinie sprytu, tez mozna ladnie wyregulowac:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Ja sie zastanawiam nad jedna rzecz:con robie podobne akwarium 80x40x40 cm, tez z kominem przelewowym-takim"panelem", jak @Dolphineq i nie moge zajarzyc w jaki sposob ustawic pozniej powrot wody do akwarium, tak, aby pompka powrotna nie chwytala powietrza w razie braku wody w kominie-za wolny splyw czy tez nie mogla nadazyc z jej wypompowaniem-poziom wody taki sam w akwarium i kominie?

Jak nalezy tlumic splyw wody czy tez wrecz jego przyspieszyc(chyba nie dzwigajac lub opuszczajac kratke zraszajaca), ile najlepiej cm powinien miec komin a ile akwarium w taki rozwiaznie?

Mysle, ze Wiecie o co Mi chodzi:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drop

Jezeli pompka w panelu zacznie siorbac powietrze to znaczy, ze musisz dolac troche wody zeby ja utopic.

Jezeli w czasiegdy pompa pracuje, poziom wody w kominie pozostanie zbyt wysoki to wylej troche wody z akwarium i po sprawie.

Dlugosc grzebienia na kominie jest zalezna od tego, jaka silna bedziesz mial pompe. Za dlugi grzebien to nie problem. Klopot jest dopiero z grzebieniem zbyt krotkim.

W panelu chcesz zapewne schowac odpieniacz, grzalke, jakas pompe itp. i wedlug ich wymiarow dobierasz szerokosc panela.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i nastała ta wiekopomna chwila. Skała trafiła do akwarium. Jest jej 12kg i niby jest to niewiele, jednak moim zdaniem układ wygląda dość sensownie, także myślę, że tak zostanie.

pfwl0.jpg

Oceniajcie. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna kompozycja. Mi sie podoba lecz zamiast tego DIY odpieniacza kupiłbym gdzieś używanego miniflotorka. Jeśli jednak tak ma zostać, to ta cienka rura jest potrzebna i można ją wykonać najprościej z grubej strzykawki np 20ml odcinając odpowiednie części. Ona powinna wystawać na dole, bo to właśnie ona zasysa wodę z powietrzem i pozwala na przepływ przez odpieniacz. Jest bardzo ważna.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek S : W akwarium pracuje miniflotor. Na jakiś czas pozostawiłem projekt DIY w spokoju. Może innym razem.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zrobiłem schemat, do czego potrzebna ta rura :)

Dobrze, że wstawiłeś miniflotora

95-odpie.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek S : Ja wiem wiem o co chodzi. Zdawałem sobie sprawę, że bez rury reakcyjnej nie dam rady. :) A jako, że miałem natychmiastowy przypływ gotówki, projekt sobie odpuściłem. Oczywiście to nie znaczy, że w przyszłości akwarium nie będzie zasilane dwoma Odpieniaczami. :D. Mimo to dziękuję serdecznie za schemat :D


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już minęło, także aktualizacja. ;D

akwaaafa3.jpg

salariasfz8.jpg

krabikhp7.jpg

Niby nic, a cieszy oko jak cholera. ;D..A Salarias...No poprostu zwierze bajka. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne:) fajnie ze wróciłeś do morskiego,kilka miękasów , jakieś lpsy, ricordee i będzie exstra:)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błażej : Ani przez chwile z morszczyzny nie zrezygnowałem. Poprostu potrzebowałem chwilowej przerwy, która uświadomiła mnie, że jednak bez tego żyć nie mogę. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej zapraszam po szczepki ... :)

moze jutro wpadniesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolphineq jak znajde odrobine czasu i checi , czy moge Ci wydlubac jakis odpienaiczyk i wyslac go w prezencie , nie obrazisz sie :) ?:D jakies rurki tam chyba jeszcez znajde :D

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir2 : Naprawdę bardzo dziękuję za chęci. :), ale ta 112L śmiało jedzie na oryginalnym miniflotorze, którego wkońcu sobie kupiłem. nie chcę zabierać Tobie cennego czasu na takie pierdoły. :D Jeszcze raz dzięki za chęci. :D


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swir

ja sie nie obraze jesli mi zrobisz odpieniacz :) z tego co widziałem robisz super :D

akwarium super,ładnie ułozyłes skałe,ja po swoja jade jutro

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Z checia bym zobaczyl jak teraz wyglada akwarium.:)

Mozna prosic o jakas fotke?


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.