Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

Ubezpieczenie raz jeszcze - Allianz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgladam sie za TU, glownie pod katem ubezpieczenia akwa od zdarzen wszelakich.

Ktos kiedys pisal, ze w Allianz ubezpieczaja nawet zycie w akwa.

I tak, i nie. Glownie NIE.

Samo akwarium jako szklo, nie jest ubezpieczone w zadnym przypadku, chyba ze jest zamontowane/zainstalowane na stale. Czyli musi byc wbudowane na stale w sciane, podloge itp.

Zniszczenia (zalanie) spowodowane przez wode wydostajaca sie z akwa (bez wzgledu na przyczyne wydostania sie wody) sa objete ochrona, ale jezeli przyczyna zalania jest pekniecie/stluczenie akwa lub uszkodzenie osprzetu akwa, to zycie w akwa nie jest ubezpieczone.

Posolona wyciekla woda RO/DI tez nie wchodzi w zakres ubezpieczenia w zadnym przypadku.

Zdarzenia, na skutek ktorych oddadza za zycie w akwa to:

pozar, uderzenie pioruna, ekspozja, implozja, uderzenie lub upadek statku powietrznego, dym i sadza, uderzenie pojazdu mechanicznego, fala dzwiekowa, przepiecie, silny wiatr, grad, powodz, deszcz nawalny, trzesienie ziemi, obsuniecie sie ziemi, zapadanie ziemi, lawina, snieg i lod, zalanie, pekanie mrozowe, upadek drzew i budowli, zamach przespteprzy i terrorstyczny, rabunek, kradziez, wandalizm, celowe uszkodzenie przez osoby trzecie, zamieszki.

No nie wiem ja u Was, ale ja mieszkam na 8 pietrze i raczej pojaz mechaniczny nie wjedzie mi w akwa, silne wiatry nie wieja mi w mieszkaniu, gradu i deszczu w mieszkaniu tez nie mam, lodu, lawin i mrozow tez nie, podloga mi sie nie trzesie ani nie zapada, pioruny nie wala, terrorysci tylko w TV, samoloty ponaddzwiekowe tez mi po pokoju nie lataja, itp. itd.

A jak zona rzuci we mnie patelnia i nie trafi, to za akwa i korale NIE oddadza.

Tak samo, jak sie stanie WYPADEK i cos sie przewroci na akwa i akwa peknie, to za zniszczona podloge owszem oddadza, ale za zycie NIE.

A jak bedzie pozar lub samolot piep....e w budynek, to strata kilku ryb i korali akurat bedzie mnie malo obchodzila.

Tak wiec lipa z tym ubezpieczeniem.

EDIT:

Jezeli ktos ma lepsze ubezpieczenie, to bardzo prosze o informacje. Bardzo chetnie zmienie TU - Towarszystwo Ubezpieczen na inne, lepsze.

Tylko jak zwykle, diabel tkwi w szegolach, a dokladniej w OWU - Ogolnych Warunkach Ubezpieczenia.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja napisalem pismo do Allianz, i odp. ma byc za ok.tydzien.

Z tego co sie telefonicznie dowiedzialem, to za zycie z akwa w wypadku wycieku wody jeszcze by oddali, ale jak stanie sie jakis wypadek i ktos lub cos uderzy w akwa z winy mieszkancow lub zaproszonych osob to nie biora zadnej odpowiedzialnosci za nic.

A zeby samo akwa bylo ubezpieczone, to musi byc na stale umocowane.

Przy czym w OWU nie ma definicji tego zamocowania na stale.

Nikt nie dziala na wlasna szkode, ale jak ma sie dzieci - szczegolnie male, to rozne rzeczy moga sie zdarzyc - oni maja to w (_I_).


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze w razie wari sprzetu lub braku pradu co moze wiazac sie z wyciekiem wody ponoc tez wyplaca , ale jeszcze to badam i konsultuje, nie wiem wlasnie jak ze zwierzakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.