Skocz do zawartości
Darek S

Zrobiłem mixer

Rekomendowane odpowiedzi

Po moich ostatnich kłopotach z Ca++ postanowiłem przyśpieszyć prace nad mixerem i po prostu poszedłem do piwnicy i go zrobiłem. Ten zawór jest bo chciałem bezproblemowo regulować wysokością mieszania.

Na razie wiem, że szczelny i teraz zasypałem, więc jutro zobaczymy jak to wygląda. Chyba zawór był zbędny bo podnosi na 3/4 ale zobaczy się

95-mixer1.jpg

95-mixer2.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekne dzieło, jakiej pompy użyłeś do mieszania?


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę piękne dzieła to robia Thskiba i Świr, ale mojemu wiele chyba nie da się zarzucić :(

Pompa jest typowa - MaxiJet 250


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

niestety jest przy takim typie miksera pewien problem , co 4-5 miesięcy trzeba wymieniać wirnik i trzpień w maxi jecie

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko trochę, ale chyba wielu ma ten sam problem. Ciekawe czy można gdzieś kupić ten wirnik z ośką czy tylko całą pompę.

Przydałoby się do reaktora, bo tam juz solidnie jarmoli (MaxiJet 1000)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukaszkur :

Witam

niestety jest przy takim typie miksera pewien problem , co 4-5 miesięcy trzeba wymieniać wirnik i trzpień w maxi jecie

Pozdrawiam

Lukasz przesadzasz mam mixer na MJ250 i zaraz stuknie mu 9 mc i nadal chodzi. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia modelu ale i farta z mojego doświadczenia, ludzią mocno się wirniki sypały

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady trzeba tylko regularnie czyscic. Jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby sie zapiekl. Szybciej w reaktorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba takiego zmajstrować ja KM500, wtedy sie nic nie zapiecze :(


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku wrzucam fotkę pracującego mixera. Zawór sie jednak przydał, bo można dowolnie regulować wysokość mleka. Ja odrobine go przykręciłem i zostało tak jak na fotce. Mixer podaje juz wodę wapienną do akwarium.

95-pracamixera.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.