Skocz do zawartości
rafal19

ile martwej skały do żywej??

Rekomendowane odpowiedzi

rs ja dalem przyklad z identyczna obsada i identycznymi proporcjami karmienia w stosunku do wielkosci korali. Taka czysta teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem że nie bede zagruzowywał akwarium i mam w 550L 65kg skały, jednak jak wiadomo nie powstrzymuje się od dużego obciazenia biologicznego :) i musze sie posiłkować non stop jakimiś to nowymi sposobami na eksport / niwelację produktów moich podopiecznych srajców. Od niedawna jest to refugium z cheato , MM i DSB (taki mix aby sposobów :)

Najważniejsze żeby człowiek świadomie wybrał na co się decyduje.

Co do żywej skały / suchej skały - jasne że da się tak i tak, jednak koszt różnicy jest naprawdę niewielki w porównaniu do kosztu postawienia i utrzymania baniaka i jak mam sie potem zastanawiać "czy byłoby lepiej jakbym jednak od razu wrzucił żywą?" to dziękuje bardzo za taką oszczędność. Takie jest moje zdanie (choć mi pieniądze też nie lecą z nieba)

Ja wiem że jak ktoś stawia pierwszy baniak to wydaje mu się że postawi go za półdarmo, ale tak się nie da (choć wiem że niektórzy trzymają nemo na soli kuchennej, ale nie mówimy tu o eksremalnych setupach). Niestety to hobby kosztuje, a półśrodki kosztują 2x więcej niż kupno od razu właściwego sprzętu itp.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ile par Nemo moge wlozyc do 45 l baniaka?"

@TMK

To jest chyba najbardziej popularne pytanie.:)

Co do Twojego pytania to chyba mozemy sie zgodzic, ze wieksza ilosc wody lepiej "zbuforuje" wszelkie gorki powstale podczas np. karmienia a pozniej wydalania przetrawionej karmy przez ryby. Jezeli filtracja dawala rade w 100 l i trzech rybach to da rowniez rade w 1000 l i 3 rybach.

Rozumiem, ze bardziej chodzilo Ci o to, ze przeliczanie ilosci skaly na litry nie ma sensu. To prawda. Ale chodzi o jakis punkt zaczepienia dla nowicjuszy, ktorzy nie maja pojecia ile i jakie ryby beda w ich akwarium plywac.

Mielibysmy wieksze klopoty gdybysmy zaczeli przeliczac kg skaly na ciezar ryb w gramach lub ilosc wrzucanej dziennie karmy. Zreszta sama wiesz wiec nie podpuszczaj:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk, ja mam dosc zagruzowane w 400l 90 kg LR, ale tydzien mialem wylaczony odpieniacz i mocno karmiac - NO2 wzroslo na poczatku do 0,05, pod koniec wszystko wrocilo do normy, czyli NO2,3,NH3/4 = 0, wnioski sa oczywiste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.