Skocz do zawartości
centka

Barwa świetlówki T5 Actnic- uszkodzona ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj założyłem nowe świetlówki do lampy. Wcześniej miałem 4x blue +, 1 coral+ i jedną aqua+

Teraz mam 2 coral+, 2 blue +, 1 purple+ i jedną Actnic

 

Nigdy nie używałem actnic i myślałem że daje światło niebieskio-fioletowo. Tak jak tutaj post 17.

 

A u mnie świeci bardzo delikatnie. Reklamować czy tak powinno być. To ta 3 od lewej

728993e17127591cgen.jpg

Edytowane przez centka (wyświetl historię edycji)

fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma byc, a wlasciwie to jest "tak sobie", bo te aktyniki koralom az tak bardzo nie sa potrzebne.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo podobnie świeci wild uv od ps ale jest to świetlówka dzienna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe po co mi ją polecili :/ W sklepie powiedzieli że to standardowe połączenie i jedna "actniczna" musi być. Wizualnie też do akwarium nic nie wnosi :/


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, centka napisał:

 Wizualnie też do akwarium nic nie wnosi :/

wnosi - odpal tylko taką i zobacz co się dzieje z koralami fluo - to że nasze oko nie radzi sobie z tą długością fali nie oznacza że świetlówka/dioda nie ma mocy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawdziłem, ale i tak szału nie ma... świecą zoa, euphilia i wierzchołki Acr. Ale wszystko tak bardzo delikatnie.

Odpaliłem też wszystkie 5 z wyjątkiem tej Actnic. I nie widać żadnej różnicy z nią czy bez niej.

No nic zamienię ja na jeszcze jedną Coral +

Tylko ciekawi mnie dlaczego ta moja aktnika nie świeci tak ... skoro to też niby jest aktniczna

 

Edytowane przez centka (wyświetl historię edycji)

fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Marek napisał ta świetlówka ma sens wtedy gdy masz dużo korali fluo. To nie jest podstawowa świetlówka ale tylko uzupełniająca. Ładnie pod takim światłem wyglądają caulastrea, catelenphyllia, favie i euphyllie. Ale to nie są olbrzymie różnice. Mam taką jako 1 z 8 i świeci najsłabiej dla mojego wzroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, centka napisał:

Tylko ciekawi mnie dlaczego ta moja aktnika nie świeci tak ... skoro to też niby jest aktniczna

a świetlówki są tej samej firmy ? to niekoniecznie będą świecić tak samo bo firmy mają "swoje wizje" aktyniki

musiałbyś sprawdzić specyfikację .. o ile firma ją udostępnia

a w opisie z YT czytamy

" Świetlówka emituje praktycznie tylko światło niebieskie o długości fali pomiędzy 400 a 500nm z maksimum przy 420nm. "

czyli podobnie jakbyś dał diody RoyalBlue i + Blue i kilka UV z okolic 410-430nm

np. takich

http://allegro.pl/dioda-1w-uv-415-420nm-epiled-45mil-1014-i6763387586.html

http://allegro.pl/dioda-power-led-1-3w-uv-420-nm-epileds-i6600700045.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.