Skocz do zawartości
Ewa

wzmocnienie pod akwarium...

Rekomendowane odpowiedzi

A niech tam...sie pochwale: zaczynam przygotowania, do przeprowadzki siebie i moich 120l do "troszke" wiekszego lokum, poki co przygotowuje pod nie miejsce :)http://aniol.demon.pl/~:)/wzmocnienie_pod_akwa.jpg


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie...

a z ciekawosci ile litrow tam stanie?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa planowanie od podstaw :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ba! grunt to mocna podstawa :) Planuje minimum tone wody+gadzety, wiec architekt zaproponowal mi wzmocnic, dla mnie koszt zaden, a lepiej dmuchac na zimne, po cholere ma pozniej posadzka pekac...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej bylo zrobic basenik?w piwnicy...:Di mozna plywac razem z rybciami

Ewa a moze tak fofostory zeby nowicjusze wiedzieli jak stawiac wieksze baniaki i dom pod nie dostosowane?:):):)


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto jak z amerykanskich stron :D

Bede z checia obserwowal postepy :)

1000litrow to juz ladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wlasnie zaczelam moje fotostory, akcja moze nie bedzie zbyt szybka, bo dlugo trwa sprowadzanie robotnikow z Irlandii, ale bede sie starala...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa, lepiej pokaz plany budynku, jak architekt zaplanowal okna wzgledem przyszlego baniaka.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a akwa to gdzie? ten niebieski prostokat na srodku?

sloneczko raczej do niego nigdy nie zajrzy, a szkoda.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten prostokat na srodku...a z tym sloneczkiem to wydaje mi sie, ze tak optymalnie jest. W koncu dosc duze okno jest od poludnia i zachodu + przeszklony wykusz, ale nie bedzie bezposrednio swiecilo na akwa to fakt, akurat uwazam to za plus. No niestety jakby sie nie planowalo idealnie nigdy nie bedzie...Projekt nie byl robiony na zamowienie i akwarium bylo jednym z kryteriow wyboru, glownie chodzilo mi o mozliwosc pociagniecia wody i kanalizy pod akwa, a tu nie ma najmniejszych problemow.


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te zolte ryby to zebrasomy ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

a te zolte ryby to zebrasomy ?

Dobre pytanie, zwlaszcza ze JUZ stoja fundamenty :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na baniak padna bezposrednio promienie slonca, wtedy widac, ze nawet najlepsze lampy sa niczym w porownaniu z natura:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

a te zolte ryby to zebrasomy ?

Nie, nołnejmy... :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa, brawo za ripostę . Adam


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewa, Nowy ma racje.

Ktos (albo Grzesiek Wo, albo Andriniew) pisal ze ma okna polaciowe w dachu, i gdy pada slonce bezposrednio na akwa, to nawet nie wiadomo czy swiatla sie swieca - przy swietle sloneczym nawet w naszych szerokosciach geograficznych, nawet najlepsze swiatlo sztuczne mozna sobie w (_I_) wsadzic

Z wlasnego doswiadczenia POTWIERDZAM TO.

Przez jakis czas (prawie rok) akwa (ku utrapieniu zony) stalo tymczasowo w salonie.

Okno mam tak ustawione, ze wtedy tylko przez jakies 2 godziny z rana (i to tez raczej w zime gdy slonce jest nisko) slonce bezposrednio operowalo na baniak, i wtedy 2x54W T5 czy sie swiecily czy nie, nie bylo ZADNEJ roznicy.

EDIT:a i wtedy akwa stalo prostopadle do okna, i slonce swiecilo przez dlugosc akwa 120cm.

Nawet gdy mialem na tym akwa 250W HQI+4x54W T5, ponad 460W nad 300L. nijak sie to mialo do Slonca END EDIT.

Gdyby to byl moj dom, to teraz, gdy stoja jeszcze tylko fundamenty, bym na szybko pogadal z architeketm aby zmienic projekt tak, zeby zeby akwa stalo przy poludniowej scianie.

No ale to ja bym tak zrobil :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z glonami na szybach kiedy w pokoju z akwarium jest poludniowe okno? Niby nie powinno byc, ale tego swiatla wtedy jest bardzo duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MSAdam :

Ewa, brawo za ripostę . Adam

dzieki, staram się odnależć w tym samczym towarzystwie :)

@Piotr, spoko nie przecze ze tak jest i oczywiscie doceniam naturalne sloneczko, wiesz, przekartkowalam kilkaset projektow, akwarium to niestety tylko jedno z kryteriow, poczatkowo w tym projekcie chcialam je umiejscowic w okolicach wykusza, przesuwajac okno, ale znowu bylby problem z woda. Teoretycznie najlepiej jakby stalo przy scianie poludniowej i nad nim okno, lub polnocnej i swiatlo padalo z okna na poludniowej scianie lub z okna polaciowego. Pozatym mam tylko 1/2 glosow i musialam wybrac kompromis :) zobacze jak to bedzie w praktyce, to doswietlenie od zachodu tez moze byc ciekawe - jak zobacze to bede informowac. No niestety jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewa :

Pozatym mam tylko 1/2 glosow

Ale za to masz 100% tego, o czym mezczyzni mysla przez 90% czasu :) -i przez to duze mozliwosci oddzialywania


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to akcja się rozwija tak, że na ławach wyrósł już fundament, ciągle z przeznaczeniem pod akwarium...

http://aniol.demon.pl/~:)/wzmocnienie_pod_akwa2.jpg

i tym oto sposobem miejsce pod akwarium jest juz na poziomie gruntu :D

A to tak trochę OT, bo niedosyć, że słodkowodne, i może prędzej by się nadało do działu plagi :D

http://aniol.demon.pl/~:D/akwa_natural.jpg

ale taką mam okolicę... :D

@Piotr, dzięki, że tak wysoko doceniasz moje możliwości :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa tam nie bedzie podpiewniczenia , tylko tak od ziemi , ciach i dach :) ? takie domki to ja stawiam w ramach DIY :D no ale kij tam z domkiem , wazne ze kaczka ma sie tam gdzie kapac :D martwi mnei jedno ze to jakis podmokly grunt , zeby baniak nie stracil fasonu z zcasem :/


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze światłem słonecznym potwierdzam - jak świeci słoneczko w biurze na akwarium to korale napompowane że hoho a świetlówek nie wiedać :) ale jest jeden minus z glonami. LAtem trzeba codziennie machnąć szybe od strony okna czyścikiem.

Ehhh zastanawiam się co mnie podkusiło żeby przerabiać strych na mieszkanie 120m. Okazało się ostatnio że aby ogrzewanie podłogowe wstawić w kuchni i łazience + wanne 2 osobową to musze wzmocnić stropy co daje 6szt 7m belek stalowych. Normalnie paranoja. Zamiast tego taki ładny domek można by było walnąć. Tyle że ziemia w Świnoujściu to minimum 500zł za m2 a na domek to tak przynajmniej 700-1000m działka by się przydała. Przesada z tymi cenami nad naszym pięknym zielonym od sinic bałtykiem.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk, co Ty mowisz?

Pod ogrzewanie podlogowe wzmicnienia nie musisz dawac. Przeciez to tylko cienka mata grzewcza. Zatapiasz ja w elastycznej (najlepiej) zaprawie klejowej do glazury i jest git.

U siebie mam tak w lazience.

A ze wzmocnieniami pod wanne tez (IMO) przesadzasz - no chyba ze to wanna nie 2 a 6 osobowa. W mojej 2 osobowej katalogowo wchodzi (do poziomu siedziska) 380 L wody. Nawet jakby wszystko doliczyc (czlowiek w wannie wyprze odpowiednia ilosc wody) to max. 500kg.

Chcesz pod to wzmocnienie robic?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.