Skocz do zawartości
SanMiguel

superaktynika t5 24W vs. 2x15W philips 03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się z zamiarem dorzucenia pod pokrywę czegoś superaktynicznego jednak mam dylemat. Nie wiem czy dać jedna arcadię t5 24W czy może upchnąć 2x15W philips 03 (20W w Polsce jest nie do dostania). Cena praktycznie ta sama więc wezmę to co lepiej świeci. Aha, czy to co proponuję będzie wystarczajace do równomiernego wybarwienia 150L (80x40x46)

Mam jeszcze pytanie co do żywotności tych świetlówek. Słyszałem ostatnio, że takie t5 powinno wymieniać się nawet 3 razy w roku bo dość szybko się wypala. Czy rzeczywiście tak jest?


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehe, ja mam 20W philipsa TL03:)

Co prawda ja nie kupowałem ale są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli chodzi op swietlowki Philipsa to sa do dostania,bo akurat moja siostra pracuje w hurtowni zoologicznej i moge bez problemow kupic.Jesli chodzi o swietlowki T5 to ktos cie zle poinformowal sa 2 razy trwalsze od swietlowek T8 i miedzy innymi od tej swietlowki Philipsa ktorej nazwa to "AquaCoral" jest dokladnie.Wcale nie musisz kupowac swoietlowki Arcadii bo sa tansze na przyklad AM reef blue http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_261_263&products_id=5433


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą świetlówką AM może być różnie. Ja mam w akwa świetlówki AM Ocean Blue Actinic i to jest zwykłe niebieskie światło o barwie bardzo podobnej do ATI Blue Plus i Sylvania Coralstar. Jeśli Ocean Blue Actinic to jest to samo co Reef Blue Actinic to nie jest to rewelacja. Lepiej już (bardziej aktynicznie) świeci Sylvania Coralstar T8, Philips 03 (20W chyba jednak jest w Polsce - dł. 60cm) ale lepiej, niedostępna już, ATI Actynic Blue. Arcadii nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Świetlówka Reef blue świeci dużo ładniej od ocean blue . Jest przynajmniej niebieska, wręcz bardzo podobna do Coralstar Sylwanii .

Tyle że świetlóki Arcadia Marine Blue i ATI Actinic Blue (wycofane ) wpadały w fiolet , ja łacze je z Blue+ ATI i uważam że jest to najładniejsze połączenie T5-ek ( w niebieskim kolorze).

Dlatego nieporozumieniem jest porównywanie świetlówek Arcadi i AM (są to zupełnie inne świetlówki )

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi dokładnie o świetlówkę dającą sporo fioletowego światła. W tej chwili nad akwa świecą stare AM 10k i aktynika i całość wygląda dość blado.

Czy ktos się orientuje gdzie można dostać/zamówić 20W philipsa? Najlepiej jakiś sklep w 3mieście ale może być tez Wawa albo net.

A o ekspresowym wypalaniu się tego typu świetlówek dowiedziałem się u Łukasza w sklepie:wink


________________________________ korale koloru koralowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash. Hurtownia art. oświetleniowych

tel. 0 58 556 09 94

80-304 Gdańsk, Norblina 23

pow.Gdańsk, woj. pomorskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu. Chce dodac do mojej samotnej lampy hqi 150w 13k troche niebieskosci:) Poczatkowo myslalem o 2x39w AM reef blue, ale widze ze powraca moda na slawietne TL03:) Ma moze ktos fotki roznymi typami oswietlenia? Cos jak fotostory kraszana.

Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszkur, przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Mam AM Ocean Blue Actinic i świeci jak Sylvania Coralstar i ATI Blue Plus. Nie wiem jak świeci AM Reef Blue Actinic ale myślę, że to może być to samo tylko w nowym opakowaniu. Mówimy o T5. Zakładam, że używamy nazw nadrukowanych na rurze. Może coś pokręciłem, czym według Ciebie różnią się te dwie świetlówki aktyniczne AM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS mój post był do wcześniejszych wypowiedzi (co do różnicy Arcadia a AM Reef blue), nie do twojej .

Niestety mam zupełnie inne zdanie niż ty na temat świetlówki AM Ocean blue (moim zdaniem kompletna pomyłka) - Jest to świetlówka zaledwie bladoniebieska. Rózni się ona znacznie od AM Reef Blue która kolor ma juz niebieski (jak większość świetlówek aktynicznych).

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszkur pewnie ze porownywaniw swietlowek AM i Arcadii nie ma sensu ale nie kazdego stac na swietlowkę za ponad 100pln.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o firmę i cenę, lecz o to ze sa to dwie zupełnie różne świetlówki (to tak jak porównywać świetlówkę 6000k i 10000k nie ma to sensu)

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszkur, powodów różnicy naszych zdań może być kilka np. błędny napis na którejś świetlówce, wada wzroku jednego z nas, kłopoty z pamięcią, moja niewiedza itp. ale tak się składa, że wszystkie trzy wymienione przeze mnie świetlówki mam nad swoim akwarium. Naprawdę nie widzę wielkiej różnicy między nimi. Dlatego tak dziwi mnie Twoja opinia o AM Ocean Blue Actinic jako świetlówce zaledwie bladoniebieskiej. U mnie jest bardziej niebieska niż Sylvania. Powtarzam - nie widziałem AM Reef Blue ale skoro u mnie ta bladoniebieska świeci tak samo jak ATI i Sylvania to dlaczego u Ciebie świeci inaczej? Poniżej linki do przedmiotów dyskusji.

http://aqva-light.pl/shop.php?UID_p=fa5ea22ae66a&UID=1013d78c25b4

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_261_263&products_id=5433&language=PL

Czy na pewno te świetlówki są zupełnie różnymi produktami?

Tak naprawdę nie zależy mi na przekonaniu nikogo do świetlówki AM Ocean Blue Actinic ani żadnej innej ale na próbie wyjaśnienia nieporozumienia. Może wszyscy jesteśmy ofiarami marketingu AM lub niekompetencji sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To prawda że wszyscy faceci trochę inaczej naztywają kolory hehe

Świetlówka Ocean blue jest świetlówką wycofywaną przez AM (tak jak cała seria Ocean) i była produkowana poza europą świetlówi ATI i Sylwania sa produkowane w Europie . Bardzo często wymieniałem u ludzi w Lampach AM świetlówki Ocean Blue na ATI lub na Coralstar . Chyba że ktos się uparl mimo pokazywanych różnic -widocznych gołym okiem . Wymieniałem Ocean blue na inne kilka razy właśnie z powodu ich bladoniebieskości ( wię raczej pomyłki nie było)

Nowe świetlówki AM dają naprawdę ładne światło, szczególnmie polecam Reef white 15K -najładniejsza "biała świetlówka na rynku moim zdaniem oczywiście.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Muszę się poddać - na trzeźwo nie wyjaśnimy zagadki AM i kolorów ale skoro doszliśmy do 15kK to wtrącę (nie mogę się powstrzymać:)), że wspomniana przez Ciebie AM świeci bardzo podobnie do ATI Aquablue Spezial. Rzekłbym identycznie. Czy podejrzenie, że pochodzą z tej samej fabryki może się okazać prawdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe może i to bardzo ponieważ dla ATI już świetlkówek nie robi Narwa.

Ale są to tylko podejrzenia, ponieważ firmy mogą miec swoje patenty na skład gazów wewnatrz świetlówek.

Co do ATI Blue+ i AM Reef są bardzo podobne (mam 2 miesieczne sztuki nad tym samym zbiornikiem) . Wezwałem niezależnego eksperta od kolorów (ŻONĘ) hehe.

Wedle kobiety ATI blue + jest troche ciemniejsza (mocniej niebieska) i ładniej wybarwia korale - prosiłem o zdanie przy włączonych różnych świetlówkach.

Mozliwe że kolor/moc zmienia się różnie u tych świetlówek z czasem i stąd te różnice .

Jak byś przejeżdzał przez Warszawę prosze daj znac mam nowe Ati blue+,Sylwania coralstar ,reef blue AM , niestety ocean blue AM porozdawałem) wówczas przy piwie spróbujemy dojść która jak świeci.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może zakończę filozoficznym :"ważne, że w ogóle świecą".

Thx za zapr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupilem sobie ati blue plus 80 w i swieeci obok am 80 w

roznica jest widoczna na korzysc ati. tak jak pisalem w innym poscie poczekam az te sie wypala i na pewno zmienie na ati blue plus. ta swietlowka daje o wiele inne swiatlo, moim zdaniem bardziej zblizone do tego naturalnego w morzu ( wiem ze jest roznie na roznych glebokosciach) ale naprawde ati blue + pieknie wybarwia korale szczegolnie te ktore fosforyzuja

a moze jeszcze wazne przy porowwnywaniu kolorow sa temperatury zarnikow jakich uzywacie. bo np widzialem u lukaszakur je razem z zarnikami bodajze 14 tysk a u mnie swieca przy 10 tys k i tez to swiatelko jest troche inne

pozdrawiam


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem AM ocean blue, AM reef blue i sylvania coralstar - dla mnie świecą identycznie tzn niebiesko. Philips TLD 03 to zupelnie co innego - bardzo podobne do ATI actinic - chyba to to samo tylko że ati jest jaśniejsze, ale ma większą moc. Co do wypalania się 03 to producent podaje ekonomiczna zywotnosc na 3000h, mysle ze wszystkie superaktyniki beda sie wypalaly po takim okresie.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.