Skocz do zawartości
Gość Zbyszek36

Budowa Mixera - (Kalkwasser)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek36

Ze wzgledu nato ze , wielu z was zdecydowalo sie zakraplac Kalkwasser (najlepsza zreszta metoda utrzymania wapna w morskim akwarium :D) rezygnujac tez coniektorzy z metody Balling`a .

Postanowilem pokazac jak w dosc prosty sposob mozna zbudowac takie urzadzenie:)

Czesci do budowy mixera:

1. Rura PVC (transparent) lub inna Plexiglass .

2. 1x Muffa

3. 1 x Kappa

4. Rurka PVC 16 mm

5. Rurka PVC 6 mm

6. Pompa Maxi Jett 1100l/h

7. 2 x srubunki do rurek 16 mm

Wykorzystalem jeszcze dodatkowo dwa male srubunki (wlot wylot wody RO.)

mixer1.JPG

Pierwsza rzecz jaka zrobilem to obcielem rure glowna na odpowiednia wysokosc (okolo 60cm)

mixer12.JPG

Nastepnie zajelem sie budowa podstawy ;) w tym celu opilowalem czesc muffy .

mixer2.JPG

Do obcietej wczesniej obreczy wycielem plytke o wymiarach 12cmna 12cm , skleilem ja razem z obcietym kawalkiem wczesniej muffy w ten sposob powstala gotowa podstawa:)

mixer3.JPG

Nastepnym krokiem bylo wyciecie kolejnej obreczy rowniez z muffy ktora nam pozostaje (wysokosc muffy okolo 12 cm ) takze smialo z jednej takiej muffy wyjdzie wszystko :D

Po wycieciu takiej kolejnej obreczy naciskamy ja na rure mniejwiecej na wysokosc 1/3 rury , do teg ocelu mozna uzyc troche oleju roslinnego ,poniewaz muffy sa dokladnie spasowane :D

Oczywiscie po wycieciu takich obreczy , wszystko szlifujemy na papierze sciernym srednioziarnistym a nawet tak jak ja to zrobilem na papierze wodnym :D wyjdzie idealnie rowno.:)

mixer13.JPG

mixer6.JPG

Po nacisnieciu obreczy wiercimy otwory do rurek 16mm , otwory maja byc wywiercone rownolegle do siebie na samym srodku obreczy (tak jak na zdjeciu)

mixer7.JPG

Ta krutsza rurka ktora widzimy na zdjeciu woda jest zasysana , ta dluzsza to wylot wody.

Dalej , nierospisujac sie :D tak jak widzimy na kolejnych zdjeciach :D

mixer17.JPG

mixer18.JPG

mixer14.JPG

Pozostalo nam tylko zrobienie pokrywy mixera:) w tym celu wykorzystalem kappe :D skrocilem ja troche bo byla za wysoka:)

mixer4.JPG

mixer5.JPG

mixer10.JPG

W kappie gwintowalem otwory i na teflonowa tasme wkrecalem male srubunki(wlot /wylot wody RO)

A tak wyglada skonczony juz gotowy mixer :D

mixer.jpgmixer1.jpg

Zycze cierpliwosci:)

Ps; Mixer dziala super , sprawdzilem :) , jak znajde kiedys wiecej czasu to moze zaproponuje budowe odpieniacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta "kappa" jest uszczelniona z transparętną rurą PVC? Jedynie na wcisk?.... Po jakimś czasie PVC się porysuje i zaczną się zacieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Witam.

Nie sadze :) dzwonilem wlasnie do kolegi ,ktoremu zrobilem podobny przed dwoma laty , wymienil niedawno tylko w nim pompe pozatym wszystko jest ok.

PVC to nie jest Plexi ktora sie rysuje czy tez peka. PVC nie polamiesz mlotkiem .

Ja naprzyklad niezrobilbym mixera z Plexiglas poniewaz po zalaniu Kalciumhydroxidu woda wytwarza sie cieplo , wczesniej czy pozniej taka rura moze popekac , z tego co wiem to po jakms czasie butelki po Coca-Coli potrafia popekac przy szyjce .

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.