Skocz do zawartości
ZiomEkk_

Sump i DSB bez odpieniacza - czy dobrze kombinuję?

Rekomendowane odpowiedzi

25l to nie jest "troszkę"
żeby zaszczepić życie w DSB wystarczy 0,5l czy litr - jak "dowalisz" za dużo na początek to tylko bałaganu narobisz bo większość życia padnie (a DSB potrafi dojrzewać kilka miesięcy więc nie ma sie co spieszyć)
Pisząc z 25l miałem na myśli trochę piasku z akwarium 25l w którym mam sam kwarcowy :) Myślę że garść, dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zbiornik na sumpa o wymiarach 60x30x35h. Poniżej zaplanowany przeze mnie układ komór. Będzie ok?

 

Nad przegrodami 5/6cm miejsca na wode która spłynie ze zbiornika górnego przy braku zasilania, co daje około 5/6l a więc poziom wody u góry musiałby spaść o 2cm. 

image.png.f8ca4806e50cfa6f30fb3428724a0331.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja bym dał wlot "do piasku" trochę wyżej - bo może wymywać , i w razie czego położył tam kilka skałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
23 minuty temu, ZiomEkk_ napisał:

Kupiłem zbiornik na sumpa o wymiarach 60x30x35h. Poniżej zaplanowany przeze mnie układ komór. Będzie ok?

 

Nad przegrodami 5/6cm miejsca na wode która spłynie ze zbiornika górnego przy braku zasilania, co daje około 5/6l a więc poziom wody u góry musiałby spaść o 2cm. 

image.png.f8ca4806e50cfa6f30fb3428724a0331.png

według mnie to masz dwie opcje, zostaw 10cm piachu i podnieś wlod do dsb o 2 cm zostanie Ci 15cm słupa wody w dsb, albo dal mniej piachu takiego  o frakcji 0 wystarczy Ci 7-8cm i też gitara, reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
44 minuty temu, ZiomEkk_ napisał:

No to zrobię 12cm, 2cm przerwy i 15cm do góry. Wysokość tej pierwszej przegrody i ostatniej może być?

co do wysokosci zostaw te minimum 15cm nad dsb, a o do reszty to już jak Ci pasuje, pamietaj żeby sump dal radę przyjąć zrzut wody z akwarium :)

u mnie w dsb jest trochę na przekór jak mi radzili :) nie wiem co z tego winiknie tzn. 12cm warstwa dsb, do tego dwa kawałki skały ale mam bardzo dobry przepływ przy dnie na razie jest miesiąć i jest ok :)

sl5vts.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.