Skocz do zawartości
Pablo_1976

Lustro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie bardziej z tematu estetyki. Wpadłem na pomysł aby tylną ściankę swojego akwa zrobić z lustra. Po co mi to?? Uważam że w ten sposób uzyskam pogłębienie akwa?? Natomiast problem jest z tym że za tylną ścianką będzie znajdował się panel filtracyjny. I tu pojawiają się pytania w mojej głowie. Jak będzie zachowywać się druga strona lustra przy kontakcie ze słoną wodą ??

CZy ktoś coś takiego rozważał ?? Proszę o jakieś opinie.

Pozdrawiam Pablo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, estetyka na tym ucierpi.

Gdy w pokoju jest jasno, a w akwa tylko aktynika to juz mi przeszkadza odbicie w przedniej szybie mnie samego i wszystkiego co jest w pokoju. (wtedy gasze swiatlo w pokoju i jest OK)

A gdyby mialo sie odbijac wszystko i zawsze, to chyba bym oszalal.

Oczywiscie do czasu, az tylna sciane glony zarosna.

Ale wtedy lustro i tak nie bedzie do niczego potrzebne.

Technicznie daloby sie odizolowac lustro od kontaktu z woda przez dostawienie dodatkowej szyby, a wszystkie wolne przesztrzenie silikonem wypelnic.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZyli nie bardzo jest sens wogóle tego robić bo i tak lustro rzestanie działać kiedyś ??? Dobrze to zrozumiałem ?? A drugie pytanie jakie chciałbym zadać to czy jak tę szybkę panelową wylkeję sobie niebieską folią to od strony panela znów będzie kontak z wodą ?? Czy to będzie rzeszkadzać ?? CZy kombinować z dwoma szybami i pomiędzy nimi folia ??

Pozdrawiam

Pablo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze na tylna szybe nakleic niebieskie, spienione PVC?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz lustro to ci sie pokolce o nie pozabijaja... szkoda ryb .. zreszta estetyka tez ucierpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do lustra, możesz nakleić też folię lustrzaną zamiast niebieskiej. Problem tylko taki że jest to folia i musi być dobrze naklejona. Wiem że gdzieś pod warszawą robią niezłe folie, które zresztą można kupić przez Allegro.

Jeśli chcesz mieć panel z tyłu to na tylną szybę nie opłaca się dawać folii lustrzanej/lustra, bo nie będziesz miał jak tego wyczyścić a wtedy straci to swój cały sens.


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo_1976 chcesz glebie?? Zrob wiekszy baniak:yes Patrzac na swoj baniak, wiem jaki blad popelnilem, zawsze warto kosztem wysokosci, ostatecznie dlugosci, poglebic baniak. Mozna nawet zrobic szklo "wieksze" niz sprzet i obsada. No i jako dopelnienie czarne tlo. Polecam!


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zlustra zrezygnuję ...bo mnie przekonaliście ... co do reszty będę myślał ..niedługo postaram się wsadzić (jak mi się uda) mój ręczny projekcik panela ...i będę czekał na opinie ...nie zdziwcie się ale będzie to nano..może nawet mikro rafka a wszystko z dwóch względów 1 Kaska hobby to nie mależy do najtańszych 2 brak odpowiednio dużego miejsca do postawienia większego baniaka.

Dzięki za porady i wskazówki jestem zobowiązany

Pablo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale może ktoś miał od tego czasu lustro w akwarium (maskujacy panel)?


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję takie rozwiązanie

normal_DSC_0291.JPG

normal_DSC_0241~1.JPG

normal_DSC_0232.JPG

normal_DSC_0286.JPG

normal_DSC_0556.JPG


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lls na zdjeciach widze wklejone tworzywo. Czy lustro kiedyś wklejales?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lustra nigdy nie wklejałem .Słyszałem że ryby szaleją .Nie wklejam tworzywa ,zawsze szkło lakierowane proszkowo.


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LLS, popatrz w tym wątku, jest tam fajny artykuł o znaczeniu odblasków na szybie, efektu lustra nawet bez lustra i znaczenia różnych rodzajów tła (klejenie, malowanie itd.)

http://nano-reef.pl/topic/63910-czyste-szklo-tylko-estetyka-czy-cos-jeszcze/page__hl__%2Bczyste+%2Bszyby

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.