Skocz do zawartości

Historia edycji

CzaQ

CzaQ

10 godzin temu, boo12 napisał:

zawór zwrotny przepuszcza wodę tylko w jedną stronę więc się nie sprawdzi, można to rozwiązać elektrozaworem podłączonym równolegle z pompką ale to chyba przerost formy nad treścią, ewentualnie jeśli masz wężyk zalany to możesz zrobić dziurkę trochę poniżej poniżej górnego poziomu wody z dolewki to się będzie zapowietrzał przy wyłączeniu pompy, ale też będzie lało wodę tamtędy

 

2 godziny temu, Arek23 napisał:

Możesz tez zrobić mały otworek w wężyku powyżej lini wody jak pompka podająca wyłączy wężyk się szybko zapowietrza trzeba tylko uważać bo przez dziurę również będzie lała sie woda z dolewki wiec trzeba zakryć ja większą rurka wtedy woda będzie spływać na dół a nie chlapać po sumpie 

Coś będę myślał w razie konieczności dolania większej ilości wody do zbiornika dolewki. Myślę że pomysł z dziurką i włożeniem wężyka do trochę większej rurki jest całkiem dobry

CzaQ

CzaQ

10 godzin temu, boo12 napisał:

zawór zwrotny przepuszcza wodę tylko w jedną stronę więc się nie sprawdzi, można to rozwiązać elektrozaworem podłączonym równolegle z pompką ale to chyba przerost formy nad treścią, ewentualnie jeśli masz wężyk zalany to możesz zrobić dziurkę trochę poniżej poniżej górnego poziomu wody z dolewki to się będzie zapowietrzał przy wyłączeniu pompy, ale też będzie lało wodę tamtędy

 

2 godziny temu, Arek23 napisał:

Możesz tez zrobić mały otworek w wężyku powyżej lini wody jak pompka podająca wyłączy wężyk się szybko zapowietrza trzeba tylko uważać bo przez dziurę również będzie lała sie woda z dolewki wiec trzeba zakryć ja większą rurka wtedy woda będzie spływać na dół a nie chlapać po sumpie 

Coś będę myślał w razie konieczności dosłanie większej ilości wody do zbiornika dolewki. Myślę że pomysł z dziurką i włożeniem wężyka do trochę większej rurki jest całkiem dobry

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.